Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post. Zacznę wszystko od początku, mam 17 lat i przy wzroście 183 ważę 71,5-73kg. Z bmi wynika, że mam idealny stosunek masy do wzrostu. Mimo tego powinienem schudnąć do 67kg. Mam duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej, szczególnie na brzuchu. Bardzo zależny mi na zrzuceni zbędnych kilogramów bo jestem kolarzem, a w tym sporcie waga jest bardzo istotna. Każdy trener powtarza mi, że mam ogromy potencjał, ale nigdy go nie wykorzystam w pełni przy tej wadze
Mam potężnie umięśnione nogi, a reszta ciała to ''zero mięśni''
Co mogę zrobić żeby osiągnąć upragnioną wagę. Zwiększenie intensywności treningu nie wchodzi w grę, ponieważ trenuję 4dni w tygodniu po 2-3 godziny i to bardzo intensywnie. Może jakaś dieta kaloryczna, np 1000kcal dziennie. Czy to będzie dobre rozwiązanie, gdzieś słyszałem, że spowalnia ona metabolizm. Z góry dzięki za odpowiedzi
PS. nie zależy mi na rozbudowie tkanki mięśniowej w innych częściach ciała niż nogi
Mam potężnie umięśnione nogi, a reszta ciała to ''zero mięśni''
Co mogę zrobić żeby osiągnąć upragnioną wagę. Zwiększenie intensywności treningu nie wchodzi w grę, ponieważ trenuję 4dni w tygodniu po 2-3 godziny i to bardzo intensywnie. Może jakaś dieta kaloryczna, np 1000kcal dziennie. Czy to będzie dobre rozwiązanie, gdzieś słyszałem, że spowalnia ona metabolizm. Z góry dzięki za odpowiedzi
PS. nie zależy mi na rozbudowie tkanki mięśniowej w innych częściach ciała niż nogi
Krzysztof Piekarz
