Obecnie trenuę 3 razy w tyg. MT. Organizm zdążył się już przystosować do treningów po wakacyjnej przerwie i całkiem nieźle się regeneruje, dlatego też od grudnia planuję dołożyć siłkę 2 razy w tyg. Ze względu na fakt, że w grudniu dostanę zlaległe stypendium, postanowiłem doinwestować trochę w suple i tutaj pojawiły się pytania odnośnie dawkowania poszczególnych specyfików. Obecnie biorę Maxivit, apteczne ZMA i carbo po treningu.
Planuję zakupić SP80, ZMA i BCAA.
Tak bym to widział:
Rano do śniadania (większość węgle) - 35g SP80
Przed treningiem MT - 5g BCAA
Zaraz po treningu MT - 5g BCAA
Po 20 min. rozciągania - 50g carbo
30 min. później - 35g SP80
30 min. przed snem - 2-3 kapsy ZMA
Oto moje wątpliwości:
1. Czy białko brać rano przed śniadaniem czy po?
2. Czy BCAA po treningu brać przed rozciaganiem czy po rozciąganiu razem z carbo?
3. Czy BCAA brać tylko w dni kiedy trenuję MT czy przed/po treningu siłowym też?
4. Czy biorąc 1 kaps Maxivitu i 3 kapsy ZMA/dobę nie przesadzę z ilością cynku - 45g?
Czekam na rady. Konkrety nagradzam SOGami (o ile wejdą).
Z góry dzięki.
Planuję zakupić SP80, ZMA i BCAA.
Tak bym to widział:
Rano do śniadania (większość węgle) - 35g SP80
Przed treningiem MT - 5g BCAA
Zaraz po treningu MT - 5g BCAA
Po 20 min. rozciągania - 50g carbo
30 min. później - 35g SP80
30 min. przed snem - 2-3 kapsy ZMA
Oto moje wątpliwości:
1. Czy białko brać rano przed śniadaniem czy po?
2. Czy BCAA po treningu brać przed rozciaganiem czy po rozciąganiu razem z carbo?
3. Czy BCAA brać tylko w dni kiedy trenuję MT czy przed/po treningu siłowym też?
4. Czy biorąc 1 kaps Maxivitu i 3 kapsy ZMA/dobę nie przesadzę z ilością cynku - 45g?
Czekam na rady. Konkrety nagradzam SOGami (o ile wejdą).
Z góry dzięki.
Krzysztof Piekarz
. Wcześniej się nie zastanawiałem nad tym , ale wiesz, ja się suplementuję tylko w dni treningowe, a siłownię mam tylko 2-3 razy w tygodniu, więc organizm ma czas odpocząć. Brawo za męską decyzję odnośnie Mutanta!!!
Cynk 45g dziennie to za dużo, nie kupuj oryginalnego ZMA tylko nadal bierz apteczne i 'manewruj' cynkiem tak, aby nie przekraczać 30g. dziennie
[Zincas ma 5g/tab. cynku, Zincas FORTE ma 30g. cynku/tab.] 
Do tej pory ćwiczyłem głównie z ciężarem własnego ciała + ćw. z hantlami. Pisałeś o ew. innych suplementach - masz coś konkretnego na myśli?
zamiast niego kup gainer. Duże opakowania Mega Mass 4000 (Weider) 7 kg lub Mutant Mass (PVL) 6,8 kg. koszt pod 200 zł, ale niedrogo za kg , naprawde sie opłaca. Ostatnio szałem jest Mutant i raczej on, chociaż Weider też nie będzie zły. Pij po 120 g na porcję, mieszaj z mlekiem. Pij porcję po każdym treningu. Dodawaj BCAA. Pij równiez wg potrzeb