SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pomóżcie początkującemu - plan treningowy do sprawdzenia

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 2014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3888
Witam wszystkich. Nie mam dużo czasu, a siłownia jest daleko. Sprawa wygląda tak : w tygodniu mam dostęp tylko do drążka i hantla, w weekend dodatkowo do ławeczki i ,że tak to nazwę " sprzętu do pompek na poręczach" Rozplanowałem sobie coś takiego:
PONIEDZIAŁEK :
Odpoczynek (2 wf i ciągle siata, czyli prawie jakbym robił nogi :D )

WTOREK
Basen

ŚRODA (klata + plecy)
Podciągania nachwytem 3x8
Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie) 3x12
Pompki na taboretach(powolutku i bardzo nisko) 3x20
Pompki przy ścianie* 3x12
Przenoszenie sztangielki 3x12

CZWARTEK(biceps+triceps)
Podciąganie się podchwytem(dłonie złączone) 3x12
Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano 2x12
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy) 2x12
Wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie 3x12
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 2x12
Pompki w podporze tyłem 3x15
Dodatkowo na przedramię(?)
Nawijanie i odwijanie hantla na sznurku na rurkę

CZWARTEK
Odpoczynek

PIĄTEK
Odpoczynek

SOBOTA(klata+plecy+przedramię)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 12-10-10-8
Rozpiętki 2x12
Przenoszenie 2x12
Pompki na poręczach 3x12
Wiosłowanie 4x12
Uginanie ramion ze sztangą nachwytem stojąc 2x12

NIEDZIELA(barki+biceps)
Wyciskanie sztangi zza głowy 12-10-10-8
Wyciskanie sztangielek 2x12
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2x12
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 4x12
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej 2x12
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy) 2x12

*pytanie co do tych pompek przy ścianie, zdaje mi się, że można je robić na dwa sposoby, tzn. jeden taki jak w atlasie w treningu domatora, a drugi robiąc je "przyklejonym" wręcz do ściany i zdaje mi się, że wtedy jest to ćwiczenie na barki. Co o tym myślicie?

Tak by to wyglądało. Po co chcę ćwiczyć ? Dla masy, siły ale przede wszystkim dla zdrowia i dobrego samopoczucia Co myślicie o takim planie treningowym? Nie piszcie tylko, że nie ma nóg, bo uważam że takie jakie mam teraz mi wystarczą. Co tu dodać, co tu wyrzucić?
Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

"Dbajcie o siebie i innych"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html

Ten trening pomoże Ci osiągnąć Twój cel.
Do tego potrzebujesz dowiedzieć się jak powienieneś jadać i ile.
Jeśli po miesiącu treningu przyrost masy ciała wyniesie 0, to znaczy, że jesz zbyt mało. Nie ma innego wyjścia - trzeba będzie dołożyć kcal z węgli i białka.

Teraz możesz sobie policzyć w jakimś arkuszu ile jadasz i porównać to z tym, ile potrzebujesz.
Wpisz poprostu to co zjadłeś dzień wcześniej. Wynik może Cię bardzo rozczarować, bo pewnie myślisz, że dużo jesz

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10136
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3888
Dzięki za przeniesienie tematu. Teraz czekam na wyczerpujące odpowiedzi

Zmieniony przez - Wizard112 w dniu 2008-09-18 21:25:21

"Dbajcie o siebie i innych"

...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 701
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3888
Albo nigdy w życiu sportu żadnego nie uprawiałeś albo masz ze 12 lat, bo po 7 pompek czy 10 przysiadów to trochę mało. Ekspertem to ja na pewno nie jestem ale jak dla mnie to ten twój plan to lipa trochę. Może mnie ktoś poprawi i przy okazji napisze coś na temat mojego planu

"Dbajcie o siebie i innych"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 578 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8372
Podaj info o sobie
...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 701
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3888
Wiek 18 lat
Waga 70kg
Wzrost 183cm
Cel do osiągnięcia: masa
Staż: 0
Aktywność fizyczna: wf w poniedziałek, 2 wf-y w piątek(głownie siatkówka), środa basen

"Dbajcie o siebie i innych"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2509
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm
Tutaj powinnieś znaleść wszystko co Ci będzie potrzebne.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3888
Niesamowicie mi pomogłeś Jeśli byś przeczytał chociaż to co napisałem, to wiedział być, że mam pojęcie o tym, że w atlasie ćwiczeń jest coś takiego jak trening domatora. Chodzi mi jednak choćby o to czy biceps i triceps, może być ćwiczony razem, czy raczej nie ma to sensu...

"Dbajcie o siebie i innych"

...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 701
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia na biceps

Następny temat

Mięsnie uda - jakie cwiczenia?

electro
Polecane artykuły