Witam wszystkich. Nie mam dużo czasu, a siłownia jest daleko. Sprawa wygląda tak : w tygodniu mam dostęp tylko do drążka i hantla, w weekend dodatkowo do ławeczki i ,że tak to nazwę " sprzętu do pompek na poręczach"
Rozplanowałem sobie coś takiego:
PONIEDZIAŁEK :
Odpoczynek (2 wf i ciągle siata, czyli prawie jakbym robił nogi :D )
WTOREK
Basen
ŚRODA (klata + plecy)
Podciągania nachwytem 3x8
Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie) 3x12
Pompki na taboretach(powolutku i bardzo nisko) 3x20
Pompki przy ścianie* 3x12
Przenoszenie sztangielki 3x12
CZWARTEK(biceps+triceps)
Podciąganie się podchwytem(dłonie złączone) 3x12
Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano 2x12
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy) 2x12
Wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie 3x12
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 2x12
Pompki w podporze tyłem 3x15
Dodatkowo na przedramię(?)
Nawijanie i odwijanie hantla na sznurku na rurkę
CZWARTEK
Odpoczynek
PIĄTEK
Odpoczynek
SOBOTA(klata+plecy+przedramię)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 12-10-10-8
Rozpiętki 2x12
Przenoszenie 2x12
Pompki na poręczach 3x12
Wiosłowanie 4x12
Uginanie ramion ze sztangą nachwytem stojąc 2x12
NIEDZIELA(barki+biceps)
Wyciskanie sztangi zza głowy 12-10-10-8
Wyciskanie sztangielek 2x12
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2x12
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 4x12
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej 2x12
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy) 2x12
*pytanie co do tych pompek przy ścianie, zdaje mi się, że można je robić na dwa sposoby, tzn. jeden taki jak w atlasie w treningu domatora, a drugi robiąc je "przyklejonym" wręcz do ściany i zdaje mi się, że wtedy jest to ćwiczenie na barki. Co o tym myślicie?
Tak by to wyglądało. Po co chcę ćwiczyć ? Dla masy, siły ale przede wszystkim dla zdrowia i dobrego samopoczucia
Co myślicie o takim planie treningowym? Nie piszcie tylko, że nie ma nóg, bo uważam że takie jakie mam teraz mi wystarczą. Co tu dodać, co tu wyrzucić?
Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
Rozplanowałem sobie coś takiego:
PONIEDZIAŁEK :
Odpoczynek (2 wf i ciągle siata, czyli prawie jakbym robił nogi :D )
WTOREK
Basen
ŚRODA (klata + plecy)
Podciągania nachwytem 3x8
Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie) 3x12
Pompki na taboretach(powolutku i bardzo nisko) 3x20
Pompki przy ścianie* 3x12
Przenoszenie sztangielki 3x12
CZWARTEK(biceps+triceps)
Podciąganie się podchwytem(dłonie złączone) 3x12
Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano 2x12
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy) 2x12
Wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie 3x12
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 2x12
Pompki w podporze tyłem 3x15
Dodatkowo na przedramię(?)
Nawijanie i odwijanie hantla na sznurku na rurkę
CZWARTEK
Odpoczynek
PIĄTEK
Odpoczynek
SOBOTA(klata+plecy+przedramię)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 12-10-10-8
Rozpiętki 2x12
Przenoszenie 2x12
Pompki na poręczach 3x12
Wiosłowanie 4x12
Uginanie ramion ze sztangą nachwytem stojąc 2x12
NIEDZIELA(barki+biceps)
Wyciskanie sztangi zza głowy 12-10-10-8
Wyciskanie sztangielek 2x12
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2x12
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 4x12
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej 2x12
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy) 2x12
*pytanie co do tych pompek przy ścianie, zdaje mi się, że można je robić na dwa sposoby, tzn. jeden taki jak w atlasie w treningu domatora, a drugi robiąc je "przyklejonym" wręcz do ściany i zdaje mi się, że wtedy jest to ćwiczenie na barki. Co o tym myślicie?
Tak by to wyglądało. Po co chcę ćwiczyć ? Dla masy, siły ale przede wszystkim dla zdrowia i dobrego samopoczucia
Co myślicie o takim planie treningowym? Nie piszcie tylko, że nie ma nóg, bo uważam że takie jakie mam teraz mi wystarczą. Co tu dodać, co tu wyrzucić?
Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
"Dbajcie o siebie i innych"
Krzysztof Piekarz

