Witam!
Próbowałem już różnych planów treningowych i jakoś jednak nigdy nie mogłem (chciałem) wykonywać ich systematycznie. Postanowiłem to zmienić i opracowałem swój własny plan treningowy dostosowany do okolicy w której mieszkam. O to on :
Biegi wykonuje 4 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota, niedziela)
Etap 1. WOLNE TEMPO (szybki trucht)
Przez pierwsze 3 tygodnie biegam 3,3 km (prosta od swojego domu 800 m + 1,7 km = jedno kółko wokół ogrodów działkowych + kolejne 800 m na powrót po asfalcie)
Co 3 tygodnie dokładam kolejne okrążenie (1,7km) ,aż do 5 okrążeń + powrót(na liczniku rowerowym wychodzi równiutko 10 km)
Etap 2. SZYBKIE TEMPO (średni bieg)
To samo co wyżej zmienia się tylko szybkość.
Jak narazie jestem na 10 biegu tempa wolnego (wszystkich biegów w tym tempie będzie 60)
Pierwszy kontrolny bieg treningowy na 3,3km = 16 minut 35 sec (wyczerpany)
Ambicje rosną więc i czasy się poprawiają = w okolicach 15 :20
Puki co rekord wynosi 14 : 41
Pomimo poprawy czasów po przebytej trasie kondycyjnie czuję się coraz lepiej.
Założenie jest takie ,że kiedy dokładam kolejne okrążenie biegne testowo bardzo wolno i stopniowo co kolejny bieg podkręcam tempo (oczywiście w granicach truchtu w pierwszym etapie)
Czy taki trening jest do ukończenia bez jakiejś specjalnej diety ?
Posiadam tanie buty do biegania (150 zł). Pomimo treningów staram się znaleźdz czas na grę w piłkę nożną jakieś 2 godziny dwa razy w tygodniu. Pływan także troszkę na basenie.
P.S : Mam problem z nadmiernym czerwienieniem na twarzy podczas nawet małego wysiłku. Czytałem gdzieś ,że regularne bieganie długodystansowe obniżają na stałe ciśnienie krwii. Czy bieganie mi pomoże ?
Z góry dzięki za oceny i pomoc
CossakPL
Próbowałem już różnych planów treningowych i jakoś jednak nigdy nie mogłem (chciałem) wykonywać ich systematycznie. Postanowiłem to zmienić i opracowałem swój własny plan treningowy dostosowany do okolicy w której mieszkam. O to on :
Biegi wykonuje 4 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota, niedziela)
Etap 1. WOLNE TEMPO (szybki trucht)
Przez pierwsze 3 tygodnie biegam 3,3 km (prosta od swojego domu 800 m + 1,7 km = jedno kółko wokół ogrodów działkowych + kolejne 800 m na powrót po asfalcie)
Co 3 tygodnie dokładam kolejne okrążenie (1,7km) ,aż do 5 okrążeń + powrót(na liczniku rowerowym wychodzi równiutko 10 km)
Etap 2. SZYBKIE TEMPO (średni bieg)
To samo co wyżej zmienia się tylko szybkość.
Jak narazie jestem na 10 biegu tempa wolnego (wszystkich biegów w tym tempie będzie 60)
Pierwszy kontrolny bieg treningowy na 3,3km = 16 minut 35 sec (wyczerpany)
Ambicje rosną więc i czasy się poprawiają = w okolicach 15 :20
Puki co rekord wynosi 14 : 41
Pomimo poprawy czasów po przebytej trasie kondycyjnie czuję się coraz lepiej.
Założenie jest takie ,że kiedy dokładam kolejne okrążenie biegne testowo bardzo wolno i stopniowo co kolejny bieg podkręcam tempo (oczywiście w granicach truchtu w pierwszym etapie)
Czy taki trening jest do ukończenia bez jakiejś specjalnej diety ?
Posiadam tanie buty do biegania (150 zł). Pomimo treningów staram się znaleźdz czas na grę w piłkę nożną jakieś 2 godziny dwa razy w tygodniu. Pływan także troszkę na basenie.
P.S : Mam problem z nadmiernym czerwienieniem na twarzy podczas nawet małego wysiłku. Czytałem gdzieś ,że regularne bieganie długodystansowe obniżają na stałe ciśnienie krwii. Czy bieganie mi pomoże ?
Z góry dzięki za oceny i pomoc
CossakPL
Oto mój nowy film. Miłego ogladądania ;]
The Witcher Born Again
http://pl.youtube.com/watch?v=k1ZXVMHlkn8&fmt=18
Krzysztof Piekarz
Dopisz troche danych i postaram sie pomoc :)

