SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta początkującego do znacznej poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Według Dziennika Vitalmaxa moje zapotrzebowanie to (wydaje mi się trochę mało):
KALORIE [kcal] 2084
BIAŁKO [g] 120 2,0
TŁUSZCZE [g] 78 1,3
WEGLOWODANY [g] 226 3,8

Przy:
waga: 60
wiek: 16


7:00 - śniadanie (przed treningiem)
- płatki owsiane 80g
- mleko 3.2% 150g
- banan 200g

kcal: 574
białko: 16g
tłuszcze: 11g
węglowodany: 101g

8:00 - trening

10:00 - po treningu
- wafle ryżowe 100g
- odżywka białkowa

Nie wiem dokładnie jak jest z odżywką białkową, ale:

kcal: 371
białko: 10g
tłuszcze: 1g
węglowodany: 79g

12:00 - I danie
- oliwa z oliwek 5g
- mintaj (200g) z ryżem brązowym(200g)/kawałki kurczaka(200g)
- warzywa 100g

kcal: 849
białko: 48g
tłuszcze: 10g
węglowodany: 139g

14:30 - II danie
- tran
- orzechy 100g
- twaróg 100g

kcal: 816
białko: 35g
tłuszcze: 73g
węglowodany: 6g

17:00
- jajecznica 200g
- oliwa z oliwek 5g
- chleb razowy 200g

kcal: 728
białko: 31g
tłuszcze: 26g
węglowodany: 92g

20:00 - kolacja
- 3 jajka 180g
- tran

kcal: 194
białko: 12g
tłuszcze: 16g
węglowodany: 1g

22:00 - przed snem
- twaróg 80g

kcal: 79
białko: 16g
tłuszcze: 0g
węglowodany: 3g

Ogólnie:
kcal: 3611
białko: 168g
tłuszcze: 137g
węglowodany: 420g

Wydaję mi się, że jest to zdecydowanie za dużo w porównaniu z moim zapotrzebowaniem. Jest tak chyba dlatego, że dawałem zbyt duże wagi produktów (nie mam w domu wagi i robie to "na oko"). Czy mógłby ktoś poprawić dietę, a zarazem napisać jaka ilość danego produktu jest realna do zjedzenia jak na chudego 16-latka ?

Z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Aha i myślałem nad kupnem Kreatyny. Czy nie jest to szkodliwe w moim wieku ? I co oprócz/zamiast niej najlepiej kupić ? Chyba, że wystarczy sama kreatyna ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 251 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1691
7:00 - śniadanie (przed treningiem)
- płatki owsiane 80g
- mleko 3.2% 150g
- banan 200g
brakuje źródła białka
kcal: 574
białko: 16g
tłuszcze: 11g
węglowodany: 101g

8:00 - trening

10:00 - po treningu
- wafle ryżowe 100g
- odżywka białkowa

Nie wiem dokładnie jak jest z odżywką białkową, ale:

kcal: 371
białko: 10g
tłuszcze: 1g
węglowodany: 79g

12:00 - I danie
- oliwa z oliwek 5g
- mintaj (200g) z ryżem brązowym(200g)/kawałki kurczaka(200g)
- warzywa 100g

kcal: 849
białko: 48g
tłuszcze: 10g
węglowodany: 139g

14:30 - II danie
- tran
- orzechy 100g
- twaróg 100g
dodaj jakiś ryż np. i coś słodkiego-zrób sobie deserek
kcal: 816
białko: 35g
tłuszcze: 73g
węglowodany: 6g

17:00
- jajecznica 200g
- oliwa z oliwek 5g
- chleb razowy 200g

kcal: 728
białko: 31g
tłuszcze: 26g
węglowodany: 92g

20:00 - kolacja
- 3 jajka 180g
- tran

kcal: 194
białko: 12g
tłuszcze: 16g
węglowodany: 1g

22:00 - przed snem
- twaróg 80g

kcal: 79
białko: 16g
tłuszcze: 0g
węglowodany: 3g

Ogólnie:
kcal: 3611
białko: 168g
tłuszcze: 137g
węglowodany: 420g

Reszta gra.Ilości wydają się ok, dasz radę to zjeść Stopniowo zwiększaj ilości, bo przecież potrzebujesz masy. Tran dawaj do posiłków ubogich w tłuszcz.

Zmieniony przez - Samurajka w dniu 2008-06-13 19:02:19

be like water...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17596
jaki staż?ale chyba dopiero zaczynasz widząc po diecie=D
Skup się na diecie,trzymaj się jej to odżywki będą Ci zbędne, na nie przyjdzie czas dopiero za jakiś czas
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Aha, no dzięki Samurajka za ocenę. A z tymi odżywkami to jak jest ? Bo moi koledzy, z którymi zacznę chodzić na siłownie zamierzają kupić kreatynę, hmb i olać całkowicie dietę. Czy lepiej na tym wyjdą niż ja ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta to podstawa, sam sobie odpowiedz na to pytanie

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-06-13 22:21:32
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Hmm.. a jeśli już bym chciał tą Kreatynę z Dextrosą koniecznie, to oprócz tego co najlepiej kupić ? Tauryne ? Myślałem też nad HMB, bo wydaję się dosyć ciekawe.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 251 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1691
Wiesz w co się wyposaż? Dobry kompleks witamin i minerałów oraz w odżywkę białkową Wykorzystaj potencjał swojego organizmu, zamiast od razu dowalać mu kreatynę. Nie oszukujmy się-efekty ćwiczeń z kretą i bez są nie do porównania,ale póki co nie jest Ci to potrzebne! Najpierw naucz się cierpliwości do swojego organizmu, dopiero gdy ją stracisz sięgnij po takie środki

be like water...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
No właśnie. O to chodzi, że z kreatyna są bardzo duże efekty (mam kolegę, który był bardzo słaby i chudy, a po jednym cyklu z kreatyną stał się dużo silniejszy i "szerszy") dlatego boję się, że będę się "męczył" trzymając odpowiednią dietę (wiem, że zdrowo na tym wyjdę, ale..), a będę miał gorsze efekty niż koledzy ćwiczący ze mną z kreatyna. Póki co mamy ogólnie takie same wymiary, wagę i wiek. Nie chciałbym, by oni mniejszym wysiłkiem osiągnęli większe efekty w tym samym czasie, dlatego jestem naprawdę zakłopotany w tej sprawie. ;/
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 343
Oczywiście nie chcę w żadnym wypadku rezygnować z diety, bo mogę brać kreatynę(w sumie to uzupełnienie diety). Wiem, że dieta to podstawa.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aspartam - trucizna, cola ZERO, pepsi light itp PRZECZYTAJ !

Następny temat

Dieta do oceny.

electro
Polecane artykuły