SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zmiana planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
wiesz, tak patrząc na Twoj plan i osprzęt to moją propozycją byłoby ułożenie planu "mixu"

w sensie, że ćwiczenia domatora też byś ujął...

bo na klatkę tylko wyciskanie siedząc i rozpietki ?
na nogi tylko prostowanie ?
plecy cieniutko...
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7055 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Zestaw A

Klatka Piersiowa
-Wyciskanie na siedząco 3 serie
Barki
-Przyciąganie wyciągu dolnego do szyi 2 serie

Triceps
-Prostowanie ramion na wyciągu 2 serie

Plecy
-Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem 3 serie dodaj coś na prostowniki
Nogi
-Prostowanie nóg 3 serie
uginanie nóg 3 serie


Bicepsy
-Uginanie ramienia ze sztangielką 2 serie


Zestaw B

Klatka Piersiowa
-Rozpiętki lipa daj jakieś wyciskanie

Barki
-Wznoszenie ramion do góry przed siebie z wyciągiem dolnym
Jesli masz sztangę daj wyciskanie sztangi lub hantli w siadzie

Triceps
-Pompki, nogi na podwyższeniu ok. 0.5m pompki w podporze tyłem 2 serie
Plecy
-Wiosłowanie hantlą 3 serie

Nogi
Daj jakieś przysiady 3 serie
-Odwodzenie nogi w tył 3 serie
Bicepsy
-Uginanie ramion z wyciągiem dolnym 2 serie


Po kazdym treningu łydki i brzuch trenujesz systemem ABABAB itd

Ps dobrze by było mieć sztangę i hantle dodoatkowow

daj zanć czy wszystkie ćwiczenia mozesz wykonywać

pozdro
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 246
Zmiany do planu naniosę wieczorem bo teraz nie mam jak. Brzuch i łydki razem mam trenować po treningu czy raz brzuch a raz łydki? A z tym ćwiczeniem na prostowniki to może być problem
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
brzuch i łydki za kazdym razem ;)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 246
Zestaw A

Klatka Piersiowa
-Wyciskanie na siedząco 3 serie
Barki
-Przyciąganie wyciągu dolnego do szyi 2 serie

Triceps
-Prostowanie ramion na wyciągu 2 serie

Plecy
-Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem 3 serie
Nogi
-Prostowanie nóg 3 serie
-Uginanie nóg 3 serie

Bicepsy
-Uginanie ramienia ze sztangielką 2 serie


Zestaw B

Klatka Piersiowa
-Rozpiętki
-Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej

Barki
-Wznoszenie ramion do góry przed siebie z wyciągiem dolnym
-Wyciskanie francuskie sztangi w siadzie

Triceps
-Pompki w podporze tyłem 2 serie
Plecy
-Wiosłowanie hantlą 3 serie

Nogi
-Odwodzenie nogi w tył 3 serie
Bicepsy
-Uginanie ramion z wyciągiem dolnym 2 serie


Brzuch
-Skłony w leżeniu płasko

Z łydkami jest trochę problem.

Ćwiczyć 3 czy 4 razy w tygodniu?

Przysiadów nie mam jak bo mam tylko jedną sztangielkę a sztangi nie mam. Z ćwiczeniem na prostowniki też jest problem bo nie znalazłem takiego które mógłbym wykonać z tym sprzętem.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
na prostowniki - unoszenie tułowia z opadu... nawet na podłodze możesz to robic...

nogi w planie B - odwodzenie ok ale dodaj prostowanie w siadzie

Wyciskanie francuskie sztangi w siadzie - to jest na tricepsa.... rionowi chodziło o wyciskanie hantli w górę (barki)

łydki problem? jak masz to do prostowania nóg w siadzie - siadasz na krzesełku na przeciwko atlasu, podnosisz to do óry, opierasz na kolanach i wspinasz łydki w siadzie ;)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#l2 - pokombinuj :)

ćwiczyc 3x w tygodniu :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 246
Dzięki za pomysł z tymi łydkami sam na to nie wpadłem :) Jeśli chodzi o wyciskanie hantli w górę to do tego trzeba chyba mieć 2 hantle chyba, że robił bym jednym naprzemiennie. A do unoszenia tułowia z opadu to trzeba chyba mieć sztangę?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
do unoszenia tułowia? nie ;) najpierw robisz sobie z ciezarem własnego ciała ;] potem mozesz pokombinowac z jakims dodatkowym ciężarem :)

trzeba kombinować ! :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 246
Zestaw A

Klatka Piersiowa
-Wyciskanie na siedząco 3 serie
Barki
-Przyciąganie wyciągu dolnego do szyi 2 serie

Triceps
-Prostowanie ramion na wyciągu 2 serie

Plecy
-Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem 3 serie
-Unoszenie tułowia z opadu (chociaż jeszcze nie wiem jak to będę robił)
Nogi
-Prostowanie nóg 3 serie
-Uginanie nóg 3 serie

Bicepsy
-Uginanie ramienia ze sztangielką 2 serie


Zestaw B

Klatka Piersiowa
-Rozpiętki
-Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej

Barki
-Wznoszenie ramion do góry przed siebie z wyciągiem dolnym
-Wyciskanie hantla w górę (mam tylko 1 więc będę robił naprzemiennie serie, raz lewą ręką raz prawą)

Triceps
-Pompki w podporze tyłem 2 serie
Plecy
-Wiosłowanie hantlą 3 serie

Nogi
-Odwodzenie nogi w tył 3 serie
-Prostowanie nóg 3 serie
Bicepsy
-Uginanie ramion z wyciągiem dolnym 2 serie


Brzuch
-Skłony w leżeniu płasko

Łydki
-Wspięcia na palce w siadzie


Zmiany pogrubiłem. Teraz jest wszystko ok?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
kurdę, nie wiem czy z tym wyciskaniem hantla pojedynczo to dobry pomysł... na razie rób - ale proponuje Ci zakupic hantelki - 50zl kosztuja a bedzie git... albo np weź 2 baniaki po 5l wodzie i wyciskaj :)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o plan na klatke?

Następny temat

Witam.Ćwiczenia na siłę dla 15-sto latka ;)

Shoty
Polecane artykuły