SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

TO NIE DIETA :-) POTRZEBNA OPINIA !!! nic wiecej ;-)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 645 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8460
Witam wszsytkich

jesli to dla was nie problem to prosilbym o pomoc w rozplanowaniu pewnej sprawy :)

mianowicie, moj dobry kolega postanowil wziasc sie za siebie a ja zobowiazalem mu sie pomoc

sprawa wyglada tak:

kolega od zawsze byl bardzo aktywny fizycznie,
do konca liceum uczeszczal na siatkowke, basen, biegi, duzzzzzo rowerem kilosow przemierzyl itp... duzo czasu poswiecal dla sportu, wczesniej 7 lat trenowal sztuki walki,

potem zaczely sie studia ... przestal trenowac cokolwiek i w sumie ograniczyl sie tylko do zajec WF 1,5h tygodniow...

z 85-90 kg ktore wazyl w liceum na dzien dzisiejszy (po ponad roku) wazy 120kg... (glownie McDonalds-a sprawa...)

ma dalej dobra kondycje, w tydzien pojechal ze szczecina na hel rowerem robiac ponad 100km na dzien niekiedy,
dalej jest bardzo rozciagniety,

w skutek tak naglego przyrostu wagi i "super" diety zalapal lekkie nadcisnienie i teraz sprawa do was (expertow only !!! )

jak proponowali byscie rozpisanie mu diety?

myslalem o diecie pokrywajacej jego podstawowa przemiane materi,
okolo 2,5k kalori zaobserwowac zmiany i wtedy kombinowac ze zmiejszaniem stopniowo pulapu do uzyskania opymalnego tempa redukcji

zalozenia
okolo 2,2g/kg bialka reszta kalori 50/50 tluszcz i wegle) wegle z jak najdluszym czasem uwalniania (niskie IG)

mysle ze taki sposob zywienia rozpedzil by jego przemiane materii

co do treningu

to chcem mu zaproponowac trening w glownej mierze aero + silowy oparty na lekkich ciezarach ze wzgledu na stawy ktore i tak w ****u dostaly od przyrostu wagi,


co do suplementacji

to sam zainteresowany nie bardzo bedzie mial $$$ by ja realizowac, ale planuje zalecic mu delikatne wyciagi z naturalnych pobudzaczy,
green tea extract, guarana, (thermoline2 for example ?? )


prosze was o wyrazenie swojej opinia i ew, porad

A.Maszewski: "aktualnie jestem na diecie weglowodanowo-bialkowej... czyli jem sporo weglowodanow i sporo bialek..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
troche trudno mi sobie wyobrazic takie cos, tez cale zycie uprawiam roznorakie sporty i nieraz bywalo po 6 treningow tygodniowo, na studia poszedlem i dalej cwicze, to dziwne, ze taki sportowiec nagle sie tak zapuscil w rok

dieta moze byc taka jak mowisz, moze byc low carb jesli dobrze kolega to znosi, zreszta jesli chce duzo zrzucic to trzeba liczyc z 3-6 miesiecy, a wtedy diety jednej stosowal nie bedzie, polecam zmienic co 6-8 tygodni
pobudzacze nie wiem jak sie maja do nadcisnienia, zdam sie na opinie innych
na nic wiecej kasy nie musi wydawac, niech zadba o witaminy, omega-3 przede wszystkim

Zmieniony przez - michal_bas w dniu 2006-09-10 12:40:03
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 645 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8460
dzieki za opinie

ps. wiesz jak studia zapewniaja 48h tygodniowo i dodatkow dojezdzasz to nieraz naprawde mozna nie znalesc czasu na cos dodatkowego


ktos jeszcze sie wypowie ??

A.Maszewski: "aktualnie jestem na diecie weglowodanowo-bialkowej... czyli jem sporo weglowodanow i sporo bialek..."

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21699
swieta racja. jhak ktos jeszcze pracuje to w ogole mozna zapomniec o trenowaniu i trzymaniu modelu diety tak jak tutaj sie proponuje.

ja bym narazie nie stosowal diety low-carb. normalna zbilansowana z bilansem 0 przez tydzien. pozniej ujemny z wegli i tluszczu. jak zleci sporo fatu to mozna myslec o low-carbach, jezeli komus zalezy na super wycince.

Zmieniony przez - miloszmk w dniu 2006-09-10 14:31:38

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15058
ja pracuję i jakoś daję sobie radę ze wszystkim choć nie ukrywam wymaga to sporo wysiłku. Choć czasami przychodzę po pracy do domu i nic mi się nie chce to jednak lezę na siłownię bo nie wyobrażam sobie żeby to co już w siebie włożyłem poszło w cholere...

btw. jak ma nadciśnienei to niech unika sodu a więc przede wszystkim nie soli dużo(albo w ogóle) oraz nie pije wód wysokozmineralizowanych
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21699
khaine uwierz mi ze ludzie naprawde nie maja czasu podrapac sie po tylku przez prace i szkole. szczegolnie jak sie uczy dziennie i pracuje wieczorami dlatego rozumiem kolege.

Student Turystyki i Rekreacji

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja

Następny temat

niedziela wolna od diety??

electro
Polecane artykuły