SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ilość serii w treningu dzielonym.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10498
Witam.
Jaka jest bezpieczna ilość serii na poszczególne grupy ćwicząc splitem kazdą grupe raz w tygodniu żeby się nie przetrenować? Bo jak widzę plany zawodowców, którzy biorą koksy i robią np. 12 serii na klatkę to ile ja powinienem robić jeśli ćwiczę rekreacyjnie i nie biorę koksów?

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20408
kurde też nie zdążyłem :P:P jak chcesz to tu taki dodatek o powturzeniach

https://www.sfd.pl/temat247081/ 
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 84035
Ilość serii to tylko jeden z wielu wyznaczników INTENSYWNOŚCI treningu.
Trzymaj się zasady 16-12s na duże grupy i 10-8 na małe.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10498
Nie za dużo 16 serii jak zawodowcy robią po 12?

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33055
W dużej części zależy to od osobistych predyspozycji i dyspozycyjności danego organizmu oraz zdolosci regeneracji wspomaganej odpowiednimi czynnikami Jeden bedzie robił 12 serii i moze to byc za duzo drugi 18 Sam musisz wybadać swój organizm Oczywscie tez zalezy to od stażu treningowego

Edit: Ilosc to nie wszystko - intensywnosc ważna

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-04-19 14:30:09

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-04-19 14:31:04

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10498
Oki, bedę kombinował. A może ktoś wrzucić przykładowy trening jakiegoś profa żeby porównać ilość serii na grupy?

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 84035
Żebu przetrenować całe plecy to 16 serii dla mnie jest ok.
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86845
Trzeba dodać, że ważny jest CEL, ciężar, przerwy wypoczynkowe etc. Jak zrobisz na małym obciążeniu 12 serii to może to dać mniej niż 8 na dużym. Tak wynika z moich obserwacji.

Obecnie sam nie schodzę poniżej 10 serii na klatkę - bo inaczej w ogóle nie czuję, żebym przetrenował tą partię (podobnie plecy, nogi).

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33055
Rób tak jak czujesz że dla Ciebie jest dobrze To że Ci powiemy jak kto ile robi to nic Ci nie da

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10498
Oki, dzięki za info, sogi duchowe.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33055
Knife świeta racja bo ilosc serii tak jak Don wczesniej pisał to tylko jeden z czynników wiec regulując reszte można w 10 seriach na duze partie nawet cos zdziałać.

Ja osobiscie na duze partie raczej nie schodze poniżej 14 serii , na małe ok 8-9 (może i mało)ale trenuje je z partiami wiekszymi które je angazują do wysiłku np(klatka+triceps)

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20408
Ja robie na poszczególne partie następująco

Plecy , Nogi , Klatkę 12 seri ( duże partie mięśniowe )
Biceps , Triceps , Barki 9 seri ( małe partie mięśniowe )
Łydki 4-6 seri ( u mnie to mała partia )

Więcej nie robie bo do treningów się przykładam i staram się by były bardzo techniczne i intensywne a treningi danych parti czuje jeszcze 2 dni po nim mimo tego że dieta jest a regeneruje się snem 10 – 11 godzinnym bo lubię sobie pospać a pyzatym kulturystyka jest sportem indywidualnym i intuicyjnym … ludzie nadają jedynie mu pewnych wyznaczników są drogowskazami by jakoś kierować …. A ty sam musisz wiedzieć co ci służy co dla ciebie będzie bezpieczne i będzie przynosić oczekiwany efekt a nie kontuzje czy też rozczarowanie

( te serie dotyczą tylko treningu dzielonego ... )
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ktos mial z tym cos do czynienia??

Następny temat

czy 1 ma coś do 2 ?aeroby

electro
Polecane artykuły