SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

MC w trakcie HST - kontuzja

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 17714
jestem w połowie HST, na nogi miałem przysiad i MC.
W zeszłym tyg nabawiłem się kontuzji dolnej części grzbietu(zdaje się, że naciągnąłem mięsień gdzieś w okolicach dupy i wdało się zapalenie - mam nadzieję że to nic więcej).
MC jest wykluczony. Czym go zastąpić? Dolny grzbiet mogę odskłonami, ale mięśnie nóg? Zgięcia nóg w leżeniu na maszynie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 17714
miałem 1x przysiad i 1xMc, to może po prostu 2x przysiad teraz robić, bo maksy przynajmniej znam? Ale co z prostownikami?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14914
Czy przy przysiadach nie będziesz czuł bólu ?

IMO wykluczyłbym ćwiczenia, które w jakiś sposób obciążają dolny odcinek kręgosłupa.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 17714
zrobilem juz na kontuzji przedostatnie 10tki. Bol jest do wytrzymania, zarowno przy przysiadach, jak i wyciskaniu sprzed klatki i innych obciążających plecy dolne.
Nie będe natomiast jutro robił MC na maksach 10tek.Jeśli ból wciąz będzie mijał, to do mc wrócę przy pierwszym treningu 5tek.
A tymczasem przysiady zamiast mc. Co wy na to?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3464
Większość osób nie radzi na jednym treningu łączyć przysiadów i mc.
Odciąż maksymalnie mieśnie które cię bolą zamieniając przysiady na prostowanie nóg a na tył dodaj uginanie leżąc. Nic się nie stanie jeśli zaniżysz ciężar na te ćwiczenia aż do momentu wyleczenia kontuzji - lepiej robić coś niż nic.
Byćmoże podciąganie sztangi w opadzie (jeśli robisz) też trzeba będzie zamienić na podciąganie sztangi w podporze lub na jakąś maszynę/wyciąg poziomy

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
przy tej kontuzji zalecałbym przerwę, co lekarz mowil? nie wspominal zeby odpuscic treningi?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 17714
lekarz, czyli mój partner treningowy i asystent na reumatologii aktualnie, mówi:

"na moje oko to naciągnięcie mięśnia, nie wygrzałeś maścią i nie zapobiegłeś zapaeniu (np.ibuprofen) zaraz po trteningu jak ci radziłem, to teraz będziesz cierpiał. Ja bym MC nie robił"
tyle mówi. Ale co prawda to u lekarza na dogłębnych badaniach to nie byłem
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
to nie rób mc i nie zastepuj w tym cyklu tego cwicznia innymi, zdrowia życze!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - kolejność

Następny temat

Moje Pierwsze HST

electro
Polecane artykuły