Mający 39 lat Luke Stoltman miał niesamowity początek sezonu, być może jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek miał. Po raz drugi w swojej karierze udało mu się zdobyć tytuł Europe’s Strongest Man, a zaledwie kilka tygodni później zajął 8. miejsce na WSM. Teraz okazuje się, że osiągnął to wszystko z kontuzją prawego bicepsa.

Elitarny zawodnik Strongman kilka dni po zawodach World’s Strongest Man 2024 ujawnił, że doznał kontuzji bicepsa, a konkretnie naderwał ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia. Na szczęście nie jest to całkowite zerwanie i liczy na to, że szybko wróci do zdrowia. Sport, jakim jest Strongman zawsze niesie ze sobą ryzyko kontuzji ze względu na ogromne ciężary, z jakimi sportowcy muszą się mierzyć. Tym samym jeden z braci Stoltman dołącza do listy sportowców, którzy odnieśli kontuzje w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wśród których znajdują się Mateusz Kieliszkowski, Martins Licis i Shane Flowers.

 

Luke Stoltman już po zawodach Europe’s Strongest Man 2024, które wygrał narzekał na ból ramienia. Niestety dyskomfort ten wpłynął także na wynik zawodów World’s Strongest Man 2024.

“Od czasów Europe’s Strongest Man moje ramię nie pracowało tak jak trzeba. W pewnym sensie myślałem, że to stan zapalny i po prostu minie, ale po WSM nie było żadnej poprawy. Nigdy wcześniej nie czułem takiego bólu i nigdy wcześniej nie doznałem zerwania mięśnia. Pojechałem więc do lekarza w Londynie. Zrobiono badanie i okazało się, że naderwane jest ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia. Nie jest całkowicie zerwane, co jest dobrą wiadomością. Będę musiał wziąć trochę wolnego, aby się rehabilitować, co jest trochę niefortunne”.

Na szczęście Luke Stoltman nie będzie musiał przechodzić żadnej operacji, ale musi trochę odpocząć, aby wrócić do pełnej formy. Będzie nadal trenował, ale nie będzie wykonywał żadnych ćwiczeń wymagających znacznej aktywacji bicepsa.

„Chirurg powiedział, że jeśli będę nadal obciążał biceps, to w zasadzie nieuchronnie zostanie całkowicie zerwany… Na szczęście nie jest wymagana operacja, wystarczy odpoczynek”.

 https://youtu.be/fPQAw1V6MMA

Luke Stoltman spodziewa się, że wyzdrowieje w ciągu około sześciu tygodni dzięki zastosowaniu wielu metod regeneracji, w tym suplementacji, terapii ciepłem i zimnem, ale nie tylko. Niestety oznacza to, że opuści zawody Giant Live Strongman Classic 2024. Luke Stoltman ma nadzieję, że w pełni wyzdrowieje i zdąży przygotować się do zawodów Strongest Man On Earth 2024. Jednak decyzję podejmie później.

Komentarze (2)
rarytas1

Dziwne, że nie idzie pod nóż, przecież naderwane ścięgno nie zagoi mu się samoczynnie w pełni i urwie do końca jak tylko ociąży rękę w stylu strongman

0
_GANGSTA_

Chirurg nie ma w zwyczaju operowac naderwania,jesli sciegno nie oderwało sie calkowicie od kosci.Wystarczy ze odpocznie,zablizni sie i moze dzwigac dalej,jak zerwie wtedy operowac.

0