Sezon Luke’a Stoltmana rozpoczął się znakomicie, kiedy zdobył w kwietniu tytuł Europe’s Strongest Man 2024. Niestety w tym samym czasie siłacz doznał również kontuzji bicepsa. Na początku nie wyglądało to poważnie, ponieważ mógł kontynuować rywalizację. Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że Luke jest zmuszony wycofać się z zawodów Strongest Man On Earth 2024. Organizatorzy tego wydarzenia zamieścili tę informację na swoim Instagramie. Chociaż nie ogłoszono jeszcze nazwiska zawodnika, który wskoczy na miejsce Stoltmana, z pewnością wkrótce to nastąpi. 

Luke Stoltman ujawnił niedawno obszerne informacje na temat swojej kontuzji, ale wierzył, że uda mu się wrócić do zdrowia na czas przed konkursem Strongest Man On Earth 2024. Początkowo Luke myślał, że to po prostu stan zapalny, ale zdał sobie sprawę, że może to być coś poważniejszego, gdy ból po pewnym czasie nie ustępował. Nigdy wcześniej nie doznał poważnego zerwania mięśnia, dlatego postanowił zachować szczególną ostrożność. Na szczęście uszkodzenie bicepsa okazało się tylko częściowe, co oznacza, że ​​nie musiał przechodzić operacji. Luke nadal potrzebuje jednak dużo odpoczynku, aby mięsień mógł się prawidłowo zagoić.

Kariera Luke’a Stoltmana w Strongman zaczęła się ponad dziesięć lat temu. Od tego czasu wziął udział w 36 konkursach międzynarodowych i 12 krajowych, wygrywając w sumie trzy. Należy jednak zauważyć, że Luke na przestrzeni lat mierzył się z niesamowitymi sportowcami, w tym z Brianem Shawem, Hafthorem Bjornssonem, Eddiem Hallem i swoim bratem Tomem Stoltmanem.

Zawody Strongest Man On Earth 2024 odbędą się w dniach 16–18 sierpnia w Loveland w Kolorado. Organizatorzy mają więc jeszcze sporo czasu na znalezienie odpowiedniego zawodnika za Luke’a Stoltmana. Nie ulega jednak wątpliwości, że jego nieobecność na zawodach będzie zauważalna. Luke nadal nie ujawnił, gdzie planuje rywalizować w następnej kolejności, ale liczy na to, że wróci przed końcem sezonu.

Komentarze (0)