W maju pisaliśmy o śmierci młodego kulturysty Luka Sandoe. Wtedy media mówiły o tym, że prawdopodobnie było to samobójstwo spowodowane długotrwałą depresją. Jednak na jego oficjalnej stronie na Instagramie, jego rodzina opublikowała post, że jest to nieprawda.

Polecamy również: Nie żyje młody kulturysta Luke Sandoe

Napisali, że ​​wszystkie spekulacje po jego śmierci „spowodowały dodatkowe i niepotrzebne cierpienie”. Sekcja zwłok ujawniła, że ​​przyczyną śmierci Luka była niewydolność serca, a nie samobójstwo. Rodzina Luke'a ma jednak poważne wątpliwości, czy profesjonalna kulturystyka rzeczywiście dba o swoich sportowców.

„Branża kulturystyki odnosi ogromne sukcesy i przynosi niemałe korzyści finansowe. W innych dyscyplinach sportowych wymagane jest, aby sportowcy zachowali wyjątkowy stan zdrowia, a promotorzy, sponsorzy i organizatorzy aktywnie w tym pomagają. Jednak nie znaleźliśmy na to żadnych dowodów. To było niezmiernie rozczarowujące, gdy zdałem sobie sprawę, że Luka był być może niewiele więcej niż okazją biznesową.”

Te komentarze jego rodziny wydają się być skierowane bezpośrednio do jego sponsorów i różnych innych osób z branży. Temat dotyczący zdrowia zawodowych kulturystów był w ostatnich latach gorącym tematem, a wiele osób w branży domaga się, aby sportowcy mieli obowiązkowe badania kontrolne przez cały rok. Do postu opublikowanego przez rodzinę odnieśli się najbliżsi przyjaciele Luke’a:

- Nigdy nie kłamałem i nigdy nie będę kłamał o Luke'u. Trzymam się wszystkiego, co powiedziałem. Niewydolność serca jest tym, co się stało, tak. Z wyboru lub nie. Jego serce zawiodło ” Ben Chow

„Oświadczenie pozostawione na stronie Luke'a IG jest mylące. Luke nie był blisko z rodziną, nie wiemy, kto to opublikował. Ataki serca mogą być wypadkiem lub mogą być wywołane celowym działaniem ”. - Fouad Abiad.

Ben i Fouad podtrzymują swoje twierdzenia, że ​​Luke odebrał sobie życie. Przyczyną śmierci była niewydolność serca, ale to on spowodował ją umyślnie. Zapewne nie dowiemy się, jak było naprawdę...

 

Komentarze (5)
Bull

"komentarze jego rodziny wydają się być skierowane bezpośrednio do jego sponsorów i różnych innych osób z branży. Temat dotyczący zdrowia zawodowych kulturystów był w ostatnich latach gorącym tematem, a wiele osób w branży domaga się, aby sportowcy mieli obowiązkowe badania kontrolne przez cały rok"

Tak to widzą i reagują normalni, zwykli ludzie niezwiązani z branżą, natomiast Ci będący w środku domagają się zniesienia kontroli, zalegalizowania dopingu. Przyzwolenia na przekraczanie wszelkich barier, niestety nie chodzi o bariery czysto fizjologiczne a sztuczną stymulację.

4
.Bogusz.

Tak jak napisał Bull. Wiadomo, że sport zawodowy nie jest zdrowy. Czy to kolarstwo, jazda figurowa na lodzie, pięściarstwo lub kulturystyka. Nie da się zrobić takiej sylwetki bez ogromnej ilości środków, które tylko niektóre genotypy są w stanie unieść jakiś czas bez szkody. "Branża nie dba" - a o pięściarzy dba, z ich encefalopatią ? Badania jasno wskazują, że walki w rękawicach jak poduchy są zabójcze dla mózgu. O baletnice dba, kiedy po 30 roku życia mają właściwie od pasa w dół cały aparat ruchu do wymiany ? O dzieci, które od małego mają niszczone stawy podczas treningów gimnastycznych ? Przecież to śmieszne. Ale jest tak jak pisze Bull - to tzw. zwykli ludzie. Piętnują, nakręcając się punitywnie, a sami pełni hipokryzji czerpią radość z obserwowania rywalizacji, za które zawodnicy i zawodniczki płacą straszne ceny. Doping jest faktem, i nic tego nie zmieni. Pojawiać się będą coraz to kolejne usprawnienia, już są - i to takie, o jakich nie mamy pojęcia. I ceny będą coraz wyższe, a rywalizacje coraz brutalniejsze.

3
rarytas1

Rodzina jak to rodzina szuka winnych. Sponsorzy nie zrobili z niego dzika to jego decyzja i konsekwencje. Sam brałem potężne dawki saa i wtedy wkalkulowywałem możliwość zgonu. Wywołał zgon celowo czy samo wyszło nikt nie ma wątpliwości, że pogoń za ciałem boga może kosztować

4
Bull

Przyzwolenie na skrajnie niebezpieczne praktyki jednak jest w tej i innych dyscyplinach. Świadomość, jak ważne są dla wyników też.

3
rarytas1

Skrajnie wysoki poziom wymusza przyzwolenie. Ludzie zawsze szli dalej i szukali granic a w tych dyscyplinach granicę wyznacza rozwój farmakologi i eksperymenty na własnym organizmie do których nie trzeba szukać chętnych

0