SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wyciskanie-progresja-ile dokładać??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8192
Siemka,
Chciałem się zapytać o ile kg najlepiej zwiększać ciężar w kolejnych seriach wyciskania na klatę ? Minimalny ciężar jaki mam do dyspozycji to 2,5 kg,czyli najmniej mogę zwiększyć o 5 kg , ale zauważyłem,że sporo osób dokłada 10 kg lub nawet więcej, w związku z tym moje pytanie, czy lepiej dokładać jak najmniej czy lepsze są właśnie takie większe skoki? Dodam,że ćwiczę na masę i mam 5 serii wyciskania na płaskiej.
pozdro

This is how we do it baby :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33055
10 kg ?? to co to za progresja . Jesli dokłdasz po 10 kg to przypuscmy w pierwszej serii masz 20 powtórzen w zapasie w drugiej np 12 ruchów w zapasie , w trzeciej 6 ruchów ... bez sens , robisz tak zeby w kazdej serii zostawiac 1-2 zapasowych ruchów , albo do wymęczenia.

No bo jesli mówisz ze zwiekszaja co 10 kg w serii To załozmy ze ktos wyciska 100 kg na raz .

To jego progresja ma tak wygladac ? :

Wycsikanie sztangi płasko (40kg)po 12 - (50kg) po 10 - (60kg) po 8 - bez sens

Bo te pierwsze serie bede traktowane przez organizm jako rozgrzewka dla takiej osoby .

Ja zwiekszam co serie 2,5 kg i zmiejszam zakres powtórzen o 1-2

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2724 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16092
U mnie osobiście 5 klio to 2 powtórzenia oczywiście serie robione na maksa

moderator na insomni

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8192
Ok, wielkie dzięki,będę dokładał po 5kg

pozdro
1

This is how we do it baby :D

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6818
ja też j/w po 5 kilo dokładam i zmniejszam o 2 powt, w ostatniej serii nic nie dokładam bo robie wyciskanie płasko 12>10>8>8. Pozdro

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 4 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14830
5 kilo i 2 powtórzenia u mnie :-]

wuder

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1392 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26131
Ja w zaleznosci od celu treningu.

Poza tym nie widze nic dziwnego w dokladaniu 10kg w kolejnych seriach. Jezeli ktos wyciska 200 to wiadomo ze doklada wiecej od kolesia ktory wyciska 50. Poza tym w planach na sile gdzie jest rozpiska procentowa bardzo czesto sa takie procenty, ze nawet ktos kto wyciska 100 musi dokladac 10kg albo i wiecej.

"Lepiej miec 90 w pasie i 120 w klacie niz 80 w pasie i 100 w klacie."

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33055
heh , ale o to chodzi ze zrobic 4 serie na maks mozliwosci a nie jedną.

Ja jesli robie kazda do załamania to zwiekszam 2,5 kg nie stety u mnie to inny problem (Okraczki)

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

letnia forma

Następny temat

trening masowy

electro
Polecane artykuły