Otoz mam 15 lat cwicze prawie od dwoch lat. Mam juz wycwiczona spora mase (186 cm, 87 kg, lapa 39,5-nie rozgrzana, klata 111cm itd.)Cwicze w domu wolnymi ciezarami.Teraz chce porzezbic. podam przykladowy plan jaki sobie ulozylem. {Pewnie jest w nim masa bledow, dlatego chce go dac do oceny.Cwicze 3 razy w tygodniu.4 razy to moim zdaniem za duzo na moj organizm a chce cwiczyc 2 razy w tygodniu kazda grupe. Dlatego wymyslilem sobie zeby cwiczyc na zmiane, czyli 1 dzien trenringowy, 2 dzien, znowu 1, znowu 2. troche to zamotane jak sie czyta ale mam nadzieje ze sie polapiecie.np jak jednego dnia cwicze klate, nastepnym razem plecy, na nastepnej sesji znowu klate. W tygodniu drugim plecy, klata , plecy itd. Oto plan:
poniedzialek
Barki:
wyciskanie z przodu-3 serie po 15-18 powtorzen
wyciskanie zza karku-3 serie po 15-20 powtorzen
przyciaganie sztangi do brody-3 serie po 15-20 p.
unoszenie ramion bokiem-3 serie po 15-20p.
Klata:
wyciskanie w poziomie-3 serie 15-20p
wyciskanie w skosie-glowa w dol-4serie 15-20p.
wyciskanie w sosie dlowa w gore-3s. 15-20p.
przenoszenie hantli za glowe w lezeniu-4s. 20-30p.
Nogi i brzuch-to mam ale nie bede sie rozpisywal
wtorek i sroda wolne
Czwartek:
Plecy:
wioslowanie hantla:3-4s,po 15-20p.
wioslowanie sztanga:3-4 s. 15-20p
Wznosy barkami (sztyngusy czy jakos tak):3s, 15p
tricepsy-
wyciskanie francuskie w lezeniu-3s.15-20p
wyciskanie francuskie hantla-3s. 15p
wyciskanie waskim chwytem lezac- 3 s 20p
Bicepsy:
uginanie ramion ze sztanga-3 serie 15-20p.
uginanie przedramienia z hantla w oparciu o udo-3-4 s. 15-18p.
uginanie mlotkowe ramion z hantlami-3s. 20 p
Brzuch
Sobota-barki,klata nogi brzuch
pon- plecy,rece,brzuch
czw-kalta...
sobota-plecy...
Ocencie i powiedzcie co wy byscie zmienili. A poza tym to jak robie te powtorzenia to robic do zazylowania(20 powtorzenie ostatkiem sil) czy z umiarem.bo chce robic minutkowe odpoczynki a jak dzisiaj sie zylowalem to sily nie mialem.
poniedzialek
Barki:
wyciskanie z przodu-3 serie po 15-18 powtorzen
wyciskanie zza karku-3 serie po 15-20 powtorzen
przyciaganie sztangi do brody-3 serie po 15-20 p.
unoszenie ramion bokiem-3 serie po 15-20p.
Klata:
wyciskanie w poziomie-3 serie 15-20p
wyciskanie w skosie-glowa w dol-4serie 15-20p.
wyciskanie w sosie dlowa w gore-3s. 15-20p.
przenoszenie hantli za glowe w lezeniu-4s. 20-30p.
Nogi i brzuch-to mam ale nie bede sie rozpisywal
wtorek i sroda wolne
Czwartek:
Plecy:
wioslowanie hantla:3-4s,po 15-20p.
wioslowanie sztanga:3-4 s. 15-20p
Wznosy barkami (sztyngusy czy jakos tak):3s, 15p
tricepsy-
wyciskanie francuskie w lezeniu-3s.15-20p
wyciskanie francuskie hantla-3s. 15p
wyciskanie waskim chwytem lezac- 3 s 20p
Bicepsy:
uginanie ramion ze sztanga-3 serie 15-20p.
uginanie przedramienia z hantla w oparciu o udo-3-4 s. 15-18p.
uginanie mlotkowe ramion z hantlami-3s. 20 p
Brzuch
Sobota-barki,klata nogi brzuch
pon- plecy,rece,brzuch
czw-kalta...
sobota-plecy...
Ocencie i powiedzcie co wy byscie zmienili. A poza tym to jak robie te powtorzenia to robic do zazylowania(20 powtorzenie ostatkiem sil) czy z umiarem.bo chce robic minutkowe odpoczynki a jak dzisiaj sie zylowalem to sily nie mialem.
Krzysztof Piekarz
--