SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przerwa w cięższych treningach a dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 256
Hej. Obecnie ćwiczę 2 razy w tyg FBW, waga 71.3kg, bf 17-19% 172cm wzrostu, dieta około 2100kcal. W najbliższym czasie ze względu na zdrowie bede musiał trenować w domu i nie będe trenował nóg, cardio też odpada, co za tym idzie treningi będą lżejsze i będę spalał mniej kalorii, taki stan potrwa z 2-3 msc. Nie chcę stracić obecnej formy, chciałbym zrobić wszystko żeby utrzymać ją mniej więcej na takim samym poziomie bym miał dobry punkt wyjścia po powrocie na siłownie. Jak w takim razie się odżywiać? Utrzymać kaloryczność czy delikatnie ją zwiększyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Zdecydowanie podwyższony poziom żelaza we krwi nie będzie wynikał z dostarczenia jego w dużej ilości z pożywieniem. Jest to wręcz niemożliwe. W grę wchodzi tylko suplementacja, która może być w zbyt dużej dawce lub też jakieś zaburzenia pewnych procesów w organizmie. Tutaj należy powtórzyć badania za jakiś czas, wykonując je w szerszej perspektywie, również hematokryt, hemoglobinę, ferrytynę. Następnie udać się z wynikami badań do lekarza specjalisty, który zoabczy jak to wygląda i czy jest w nich coś niepokojącego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51894 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351409
Wskocz na ten okres na bilans zerowy, a nawet lekki plus o ile nie będzie to u Ciebie wywoływało dyskomfortu psychicznego. Trzymaj białko względnie wysoko - na poziomie ~20% całkowitego zapotrzebowania energetycznego. I nie chodzi tu już nawet o sylwetkę, a dobre warunki do rekonwalescencji.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2024-01-30 19:15:39

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Jak wyżej wspomniano to wskocz na zero i potraktuj ten okres jako rekonwalescencje ewentualnie bardzo mały deficyt bo jednak BMI i wzmianka % pokazuje ze tej tkanki tłuszczowej trochę siedzi. Trening oporowy jakiś będzie wiec i bodziec dla mięśnie a deficy minimalny nie spowoduje utraty masy miesniowej a może coś bf uda się zbić
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Patrząc pod kątem ilości spożywanych kalorii, jesteś na ujemnym bilansie energetycznym, a celem Twoim jest redukcja tkanki tłuszczowej. Istotne jest to, jak długo jesteś już na ujemnym bilansie kalorycznym? Być może jest to najlepszy moment ku temu, aby z niego wyjść. Zrobić strategiczne roztrenowanie i diet break, wchodząc na bilans energetyczny bliski zera. Istotne jest również to, jak długo będziesz musiał trenować w ten sposób? Napisz coś więcej na temat i zoabczymy.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 256
Redukcję zacząłem z wagi 81kg, w maju 2023, od tego czasu leci ona w dół, myślę że takie 2-3 miesiące będę musiał tak trenować.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Jeżeli byłeś aż tak długo na ujemnym bilansie energetycznym, to zdecydowanie należy z tego wyjść, zrobić strategiczne roztrenowanie i diet break, wchodząc nawet na lekko dodatni bilans kaloryczny. Myślę, że w takiej sytuacji co najmniej miesiąc. Warto również przemyśleć wykonanie badań hormonalnych. Zdecydowanie nie należy prowadzić w ten sposób redukcji. Więcej informacji na ten temat polecam poczytać w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 256
Oczywiście stopniowo schodziłem z kaloriami, z około 3000kcal do 2100 kcal teraz. Co się kryje pod tym strategicznym roztrenowaniem oraz diet break. Myślę że od maja będę mógł wrócić na siłownię i do normalnych treningów. Jak trenować do tego czasu i się odżywiać i jaki kierunek powinienem obrać po powrocie?
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Od maja redukcja to obowiązkowo musisz się zregenerować więc wykorzystaj ten okres na regeneerację i wejdz na zero , odpoczniesz a jak już będziesz mógł normalnie funkcjonować to zaczniesz na nowo redukcje
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Cykl treningowy, szczególnie w sytuacji ujemnego bilansu energetycznego musi być określony w jakiejś perspektywie. Zaleca się około 8-12 tygodni, a nie pół roku. Chyba, że ktoś trenuje mocno rekreacyjnie, to nie będzie znaczenia. Należy zrobić strategiczne roztrenowanie, schodząc z objętości i intensywności treningu, i dając odpocząć układowi nerwowo-mięśniowemu. Zwiększenie ilości spożywanych kalorii ma z kolei za zadanie doprowadzić gospodarkę hormonalną do homeostazy. Długa redukcja nie wpływa na niego dobrze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 256
Czyli przez ten czas lekki trening, myślałem żeby robić jakieś minimum +mobilizację i rozciąganie, dodatni bilans i od maja zacznę porządnie robić redukcję :)
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Zgadza się. Lżejsze treningi, schodząc w nich z objętości i/lub intensywności. Warto dodać właśnie rozciąganie, rolowanie, moblizację. Ogólnie, to tego typu prehabilitacja powinna być stałym elementem planu treningowego, a nie tylko w sytuacji wprowadzenia strategicznego roztrenowania. Poza tym, jaki aktywny wypoczynek, np. pływanie, spa, spacery, cokolwiek, co lubisz, a niekoniecznie będzie wymagało od Ciebie ogromnych nakładów energii i pracy.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Co_daje_rolowanie_mięśni,_czy_warto_rolować_się_-a5020.html
https://www.sfd.pl/art/Trening/Jak_ważne_jest_rozciąganie_-a538.html 

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłownie - porady

Następny temat

Wybór celu treningowego

electro
Polecane artykuły