SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót na siłownie - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 156
Siema,

Kiedyś dużo ćwiczyłem i dużo wiedziałem jednak wypadłem z obiegu na kilka lat. Wracam teraz na siłownię. Na tą chwilę cel to regularność, systematyczność i powolne wkręcanie na obroty). Trening FBW 3x tydzien (narazie adaptacja do ruchów i jeden plan treningowy: siady, płaska, wiosło, ohp, biceps, triceps, brzuch)

Waga: 120kg
Wzrost: 189 cm

Baza z jakiej chcę wychodzić to:

~2800 kcal
~225g białka
~65 tłuszczy
~300 węgli

1. Shake (30g białka, 200g serka wiejskiego, 200g napój owsiany/kokosowy (bez cukru), 1 banan, 15g masła orzechowego)
2. Kurczak + ryż + warzywa (200g mięsa kurczak/indyk, 100g ryż/makaron, 225 g warzyw mrożonych, 5g oliwy, 10g mascarpone) czasami w ramach zamiennika wleci cos innego ale fitującego w makrosy i raczej staram się aby było to czyste jedzenie typu spaghetti z pasatą i mięsem z inydka
3. Przed treingiem: Kaszka z białkiem i owocami (75g kleiku ryżowego, 100g owoców leśnych mrożonych, 30g białka)
4. Naleśniki z twarogiem ( tu przepisu na ciasto jeszcze nie mam tak żeby fitował w makros, a do tego będzie 250g twaróg półtłusty + 100g dżemu niskosłodzonego + 50g jogurtu naturalnego)

Wartości są na oko, tak jak wspomniałem ostatnie lata to było syfiaste jedzenie, alkohol i używki + sporadyczna aktywność fizyczna (raz, dwa razy w msc). Aktywności po za siłownią raczej jest mało, praca biurowa i podróże autem. Cel na luty i marzec to systematyczność i nawyki. Chce jeść w miarę zdrowo, dlatego pytanie do was czy taki wyjściowy jadłospis jest ok? Zastanawiam się czy nie za dużo tych cukrów prostych? 100g dżemu to może wyjść około 0,5kg dżemu w tygodniu, a przy miesiącu robi się z tego wiaderko 2kg. Wiadomo nie będę jadł tego codziennie przez msc, a sobie zamienie czyms w takim samym makro, ale jednak mam obawy że to może zaszkodzić całemu procesowi.




Zmieniony przez - rolex95 w dniu 2024-01-30 15:27:31

Zmieniony przez - rolex95 w dniu 2024-01-30 15:42:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Dlaczego nie ulozysz sobie kilka jadlospisow? Jak dlugo mozna jesc codziennie to samo :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33082 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli chcesz abyśmy sprawdzili Twoją dietę, to wrzuć kilka jej przykładowych dni, zgodnie z opisem w regulaminie działu jako zrzuty ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale dieta dobrze zbilansowana, to nie jest jedzenie określonego schematu. Chodzi o świadomość tego jakie źródła składników odżywczych można wkomponować w danej chwili w posiłki i w jaki sposób zmienić to w rozpisce, aby całość się zgadzała w perspektywie dnia, czy też xx dni. Warto o tym wiedzieć.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Przerwa w cięższych treningach a dieta

WHEY premium