Szacuny
5
Napisanych postów
338
Wiek
38 lat
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
44374
Witam, jeśli kilogram surowej wątróbki to 170 gram białka a po ugotowaniu jej ucieka 120 gram, wg. google w 100 gramach ugotowanej wątróbki jest 25 gram białka, wtedy wychodzi 0,88 x 25 gram= 220 gram białka. Jak to liczyć?
Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2023-10-27 15:38:37
Szacuny
2454
Napisanych postów
2358
Wiek
29 lat
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
77174
Mysle, ze sprawę rozwiąże Ci pewien sposób tzn.
Gotujesz sobie powiedzmy 1kg wątróbki (ważysz przed) Jak ja ugotujesz to wtedy dajesz ja na wagę i ważysz Ustalasz proporcje tzn 1000g surowej = (powiedzmy, strzelam liczbę z kosmosu) - 800 ugotowanej
Czyli 80g ugotowanej wątróbki = 17g białka Czyli 100g ugotowanej wątróbki bedzie równe około 21g białka
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
3057
Napisanych postów
51895
Wiek
36 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
351413
Patrz wyłącznie na wartości przed ugotowaniem.
Jak mniemam gotujesz ten kilogram na 3-4 dni/3-4 posiłki, więc nawet jak po obróbce podzielisz to bez ponownego ważenia na oko, na +/- równie porcje, to wielka krzywda się nie stanie/finalnie wyjdzie na to samo.
Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2023-10-28 14:03:26
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
35463
Napisanych postów
27498
Wiek
45 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
287696
Zawsze starasz się wszystko wliczac przed obróbką jednak czasami życie zmusza nas do tego aby coś podliczyć po obróbce to wtedy waga przed i notujesz a potem procentowo wyliczasz po obróbce. Miesa zmniejszaja wage natomiast ryze kasze czy makarony poprzez absorbcje wody zwiekszaja wage i objetosc
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6450
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Nie ma to znaczenia ile białka jest w ugotowanej wątróbce, czy też jakikolwiek innym produkcie. Ważyć należy je wszystkie, zawsze przez obróbką i po problemie. Nigdy nie będziesz w stanie określić tego np. z tabeli, która wykazuje ilości składników odżywczych po obróbce, ponieważ w zależności od tego jaka jest to obrobka i jak długo trwa, ilość wody, która wyparuje lub też wsiąknie w produkt, będzie inna. Po obróbce możesz oszacować wartości odżywcze tylko w ilości dość przybliżonej. Podobnie jak i na oko mając już doświadczenie.
Szacuny
5
Napisanych postów
338
Wiek
38 lat
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
44374
Ok, rozumiem, dziękuję. Jeszcze jedno pytanie, może ktoś wie dokładnie- ile białka jest w 100g. surowej wątróbki, 17 czy 19? Niby nie duża różnica ale ale przy kg dziennie już się trochę zbiera.
Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2023-10-30 08:16:22
Szacuny
2397
Napisanych postów
5805
Wiek
40 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
106437
Warchlak1
Ok, rozumiem, dziękuję. Jeszcze jedno pytanie, może ktoś wie dokładnie- ile białka jest w 100g. surowej wątróbki, 17 czy 19? Niby nie duża różnica ale ale przy kg dziennie już się trochę zbiera.
Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2023-10-30 08:16:22
Nie da się na to pytanie odpowiedzieć bo to są minimalne różnice i równie dobrze jedna będzie mieć 17 inna 20 a mecze inna 15
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
35463
Napisanych postów
27498
Wiek
45 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
287696
KILOGRAM wątróbki dziennie ??? wątróbki nie powinno się jeść zbyć często z racji duzej ilosci witamina A , która w nadmiarze bywa toksyczna wiec w życiu nie myśl o jedzeniu wątróbki codziennie a co dopiero w takich ilościach
Szacuny
5
Napisanych postów
338
Wiek
38 lat
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
44374
Jem od kilku tygodni i nic mi nie jest. Przewertowałem amerykańskie fora i wychodzi że trzba by było jeść 15 kg dziennie aby nastąpiła toksyczność, mniejsze ilość organizm po po prostu wydala.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6450
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Białka w produktach jest tyle, ile masz napisane w tabelach kalorycznych, czy też dziennikach żywieniowych. Nie ma znaczenia, czy w jednej z nich będzie określone 17 gramów, a w innej 18 gramów. Nie da się określić tego dokładnie. Dlatego też wartości mogą być różne. Przecież Ty nie masz w mięśniu czworogłowym, czy też wspomnianej wątrobie tyle samo tłuszczu co ktoś inny. To samo dotyczy białka. Myślę, że jest to dość oczywiste. Wartości produktów o większej ilości tłuszczów, mogą też mieć różne ilości białka.