SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jak liczyć ilość serii?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 59 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 690
45 lat na karku, od pół roku ćwiczę amatorsko, teraz dopiero skupiam sie na technice, jestem w połowie drogi redukcji masy ciała ze 100kg do 80kg, aktualnie równo 90kg.

Mój trening wygląda chaotycznie, ale sam go układałem ;)
2 serie po 10 powtórzeń - wyciskanie na ławce prostej
2 serie po 15 powtórzeń - modlitewnik
2 serie po 30 pompek
2 serie po 15 powtórzeń - bicepsy na gryfie łamanym stojąc
2 serie po 30 przysiadów
sporo ćwiczeń na łydki i uda
2 serie po 15 powtórzeń - gryf prosty na przedramiona
2 serie po 20 powtórzeń na rozpiętki - na sprzęcie atlasa, nawet nie wiem jak to fachowo sie nazywa ;)
2 serie po 20 powtórzeń też na atlasie na mieśnie grzbietowe (taki wyciągnik na lince zza głowy)
brzuszki i rozciąganie leżąc na macie - ze 30 serii

I to tyle, razem z krótkimi przerwami, trening zajmuje mi 1 godz 15 minut
Ćwiczę 4 razy w tygodniu

Tak jak mówię po pół roku wziąłem sie za właściwą technike wykonywanych ćwiczeń, teraz czas jakos poukładać ten trening, bo nurtuje mnie na przykład 1 kwestia. Czytam że na 1 treningu na przykład na klatke piersiową powinno się wykonywać minimum 4 serie. To ja w tym co napisałem wykonuje 2 serie? Czy wliczam do tego n/p pompki? i wtedy mam 4 serie?





Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:28:01

Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:29:11

Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:30:00

Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:31:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13750 Napisanych postów 32201 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143685
Wliczasz wszystkie serie w których pracują te same mięśnie.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 105 Napisanych postów 316 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3927
Te rozpiętki na atlasie które robisz to tez chyba klatka?
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13750 Napisanych postów 32201 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143685
elmihu
Te rozpiętki na atlasie które robisz to tez chyba klatka?
Wiadomo, że to chyba i ten znak zapytania są zbędne.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2023-02-02 12:53:34
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale potasowałes ten plan..
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 59 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 690
Dzieki Panowie za odzew. wiem, ze plan jest totalna amatorka, ale daje mi dużo radochy, gdyby był czas to ćwiczyłbym 7 razy w tygodniu ;)
Te rozpiętki to cos takiego:






Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 14:02:09
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 105 Napisanych postów 316 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3927
No i to się liczy najbardziej.
Przyjemność i radość z tego co się robi.
Gdybyś chciał jednak coś bardziej efektywnego to na tym forum znajdziesz dużo bardzo wartościowych rozpisek dla początkujących.
I jeszcze jedno - jeżeli ten trening jest tak fajny ze robił byś go codziennie - to prawdopodobnie jest mało efektywny.
Po dobrym treningu cieszysz się ze jutro masz wolne :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 59 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 690
Wiesz co tu chodzi o cos innego, po każdym treningu jestem spocony jak prosiak, także raczej jest efektywny. Ale jak ostygnę to jest moc i energia, do tego wygląd, były cyce jak u baby, a robia się mieśnie, przedramiona jak u przedszkolaka a teraz ja tu widzę ze pod skóra były mięsnie ukryte, itd....


Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 15:01:06
3
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13750 Napisanych postów 32201 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143685
"I jeszcze jedno - jeżeli ten trening jest tak fajny ze robił byś go codziennie - to prawdopodobnie jest mało efektywny.
Po dobrym treningu cieszysz się ze jutro masz wolne :D"

Wydaje mi się, że taki dobry trening był zbyt dobry!
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14529 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619896
elmihu
No i to się liczy najbardziej.
Przyjemność i radość z tego co się robi.
Gdybyś chciał jednak coś bardziej efektywnego to na tym forum znajdziesz dużo bardzo wartościowych rozpisek dla początkujących.
I jeszcze jedno - jeżeli ten trening jest tak fajny ze robił byś go codziennie - to prawdopodobnie jest mało efektywny.
Po dobrym treningu cieszysz się ze jutro masz wolne :D


Różne mamy cele, różnych efektów oczekujemy więc pojęcie dobrego, efektywnego treningu jest względne i zależy od tego co chcemy osiągnąć. Nie zawsze trzeba się zajeżdżać, nie zawsze trzeba mieć zakwasy i chodzić obolałym przez kilka dni. Czasem wystarczy po prostu trening for fun i radość z ćwiczeń. I to też jest efekt
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto byłby najlepszym ministrem Sportu?Wybory Parlamentarne pażdziernik 2023

Następny temat

powrót babci1950

electro
Polecane artykuły