SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak liczyć ilość serii?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 50 Wiek 45 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 564
45 lat na karku, od pół roku ćwiczę amatorsko, teraz dopiero skupiam sie na technice, jestem w połowie drogi redukcji masy ciała ze 100kg do 80kg, aktualnie równo 90kg.

Mój trening wygląda chaotycznie, ale sam go układałem ;)
2 serie po 10 powtórzeń - wyciskanie na ławce prostej
2 serie po 15 powtórzeń - modlitewnik
2 serie po 30 pompek
2 serie po 15 powtórzeń - bicepsy na gryfie łamanym stojąc
2 serie po 30 przysiadów
sporo ćwiczeń na łydki i uda
2 serie po 15 powtórzeń - gryf prosty na przedramiona
2 serie po 20 powtórzeń na rozpiętki - na sprzęcie atlasa, nawet nie wiem jak to fachowo sie nazywa ;)
2 serie po 20 powtórzeń też na atlasie na mieśnie grzbietowe (taki wyciągnik na lince zza głowy)
brzuszki i rozciąganie leżąc na macie - ze 30 serii

I to tyle, razem z krótkimi przerwami, trening zajmuje mi 1 godz 15 minut
Ćwiczę 4 razy w tygodniu

Tak jak mówię po pół roku wziąłem sie za właściwą technike wykonywanych ćwiczeń, teraz czas jakos poukładać ten trening, bo nurtuje mnie na przykład 1 kwestia. Czytam że na 1 treningu na przykład na klatke piersiową powinno się wykonywać minimum 4 serie. To ja w tym co napisałem wykonuje 2 serie? Czy wliczam do tego n/p pompki? i wtedy mam 4 serie?





Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:28:01

Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:29:11

Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:30:00

Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 11:31:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12118 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130930
Wliczasz wszystkie serie w których pracują te same mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 240 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3266
Te rozpiętki na atlasie które robisz to tez chyba klatka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12118 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130930
elmihu
Te rozpiętki na atlasie które robisz to tez chyba klatka?
Wiadomo, że to chyba i ten znak zapytania są zbędne.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2023-02-02 12:53:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale potasowałes ten plan..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 50 Wiek 45 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 564
Dzieki Panowie za odzew. wiem, ze plan jest totalna amatorka, ale daje mi dużo radochy, gdyby był czas to ćwiczyłbym 7 razy w tygodniu ;)
Te rozpiętki to cos takiego:






Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 14:02:09
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 240 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3266
No i to się liczy najbardziej.
Przyjemność i radość z tego co się robi.
Gdybyś chciał jednak coś bardziej efektywnego to na tym forum znajdziesz dużo bardzo wartościowych rozpisek dla początkujących.
I jeszcze jedno - jeżeli ten trening jest tak fajny ze robił byś go codziennie - to prawdopodobnie jest mało efektywny.
Po dobrym treningu cieszysz się ze jutro masz wolne :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 50 Wiek 45 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 564
Wiesz co tu chodzi o cos innego, po każdym treningu jestem spocony jak prosiak, także raczej jest efektywny. Ale jak ostygnę to jest moc i energia, do tego wygląd, były cyce jak u baby, a robia się mieśnie, przedramiona jak u przedszkolaka a teraz ja tu widzę ze pod skóra były mięsnie ukryte, itd....


Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2023-02-02 15:01:06
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12118 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130930
"I jeszcze jedno - jeżeli ten trening jest tak fajny ze robił byś go codziennie - to prawdopodobnie jest mało efektywny.
Po dobrym treningu cieszysz się ze jutro masz wolne :D"

Wydaje mi się, że taki dobry trening był zbyt dobry!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
elmihu
No i to się liczy najbardziej.
Przyjemność i radość z tego co się robi.
Gdybyś chciał jednak coś bardziej efektywnego to na tym forum znajdziesz dużo bardzo wartościowych rozpisek dla początkujących.
I jeszcze jedno - jeżeli ten trening jest tak fajny ze robił byś go codziennie - to prawdopodobnie jest mało efektywny.
Po dobrym treningu cieszysz się ze jutro masz wolne :D


Różne mamy cele, różnych efektów oczekujemy więc pojęcie dobrego, efektywnego treningu jest względne i zależy od tego co chcemy osiągnąć. Nie zawsze trzeba się zajeżdżać, nie zawsze trzeba mieć zakwasy i chodzić obolałym przez kilka dni. Czasem wystarczy po prostu trening for fun i radość z ćwiczeń. I to też jest efekt
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto byłby najlepszym ministrem Sportu?Wybory Parlamentarne pażdziernik 2023

Następny temat

powrót babci1950

WHEY premium