SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Forma magnezu, a problemy jelitowe.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2440

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 338 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44352
Witam, 2 pytania- jaka dzienna dawka magnezu (cytrynian) może wywoływać biegunkę u mężczyzny ponad 100kg? Czy 560mg (280 rano i 280 wieczorem) może tak działać? Czy przeczyszczająco działa tylko cytrynian czy inne formy też? Dziękuję.


Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2021-09-17 09:49:13
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Cześć!

Magnez w formie cytrynianu może działać przeczyszczająco. Często ta forma ma jest źle przyjmowana przez nasze jelita bez względu na dawkę. Możesz poszukać innej wersji magnezu, na przykład chelat, który jest dobrze przyswajalną formą magnezu. Jest jeszcze jedna rzecz, na którą możesz zwrócić uwagę jest forma w jakiej przyjmujesz magnez w sensie, czy są to kapsułki, czy może tabletki. Jeżeli są to tabletki, to problemem nie koniecznie musi być chemiczna forma magnezu, a składniki tabletki. Jeżeli jednak to chemiczna forma magnezu jest problemem, to najłatwiej będzie ją zmienić i sprawdzić jak działa.

Polecamy również: Magnez - źródła w diecie. Produkty bogate w magnez



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2021-09-17 09:56:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 599 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12319
Mnie po potasie (chlorek potasu) zawsze przeczyszcza.
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
witaj.
kwestia jest dosc indywidualna, pytanie czy tak masz zawsze czy obecnie po spozyciu pojawil sie jednorazowo taki efekt?
jak masz tak zawsze to pozostanie tylko podzielic dawke i wrzucac magnez razem z posilkiem, zeby zoladek nie otrzymal bezposrednio na sluzowke dawki suplementu. Jezlei problem wystapil dzisiaj bo pierwszy raz zarzuciles suplement, to byc moze z kolejnymi porcjami cialo juz nie bedzie reagowalo w taki sposob i organizm sie przyzwyczai.
Jednak trzeba tez wziac pod uwage to co napisal kolega wyzej zimowy, forma mineralu moze byc tutaj przyczyna

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 338 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44352
Cały czas biorę od SFD czyli tabletki. Do tej pory brałem 140mg rano i 280 wieczorem i było ok, od 3ech dni zwiększyłem do 2x280 i tragedia, dumam czy ta jedna tabletka zrobiła taką różnicę.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 415 Napisanych postów 461 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4565
Magnez ogólnie na wiele osób może działać przeczyszczająco, zwłaszcza stosowany w nadmiarze albo na czczo. Po prostu jony magnezu przyspieszają perystaltykę jelit. :)
1

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Warchlak1
Cały czas biorę od SFD czyli tabletki. Do tej pory brałem 140mg rano i 280 wieczorem i było ok, od 3ech dni zwiększyłem do 2x280 i tragedia, dumam czy ta jedna tabletka zrobiła taką różnicę.


Jeżeli trzy tabletki nie szkodziły, to wróć do tej dawki.
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
j/w
sam w sumie znasz rozwiazanie Twojego problemu:) Twoj organizm stwierdzil, ze taka dawka jest juz dla niego zbyt duza i zostaje on po rpstu.... mozesz sprobowac dawkowac czesciej a w mniejszych ilosciach np. do posilkow, by po prostu nie bylo sytuacji, gdzie organizm jednorazowo dostanie sporej ilosci magnezu, bo wtedy moze wlasnie pojawiac sie klopot z jego przyswojeniem:) unikaj po prostu stosownaia na pusty zoladek, tylko w trakcie posilku, gdzie juz cos tam bedzie na zoladku lezalo, bedzie lepiej:_)
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Niestety nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Jest to mocno indywidualna kwestia. Mnie jeszcze nigdy nie przeczyściło, a próbowałem już dawki 600 miligramów dwa razy dziennie, w firmie cytrynianu magnezu. Zobacz jak Twój organizm zareaguje na określoną ilość i na tej podstawie dostosuj suplementację.

Poza tym, polecam również zwrócić uwagę na ilość magnezu w diecie. Fajnym źródłem jest np. woda wysokozmineralizowana, np. Muszyna, Muszynianka, czy Magnesia.

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/piec-powodow-dla-ktorych-warto-pic-wody-wysokozmineralizowane-2875
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 338 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44352
Odstawiłem wczoraj magnez i dzisiaj było to samo. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wit. c oraz msm które biorę od tygnia na czczo, oba po 5 gram, czy któreś z tych teoretycznie może być winowajcą (wiadomo odstawie i się przekonam)?. Jeszcze jedno pytanie z innej beczki czy wit. d3 może być brana na czczo czy lepiej po posiłku (wiem, ze jest rozpuszczalna w tłuszczach ale jest żelkach z tłuszczem )?


Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2021-09-18 14:33:32
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 599 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12319
Witamine D3 zawsze z tluszczem, najlepiej posilkiem np. Mozesz tez z lyzka czy dwoma oleju lnianego. I wal conajmniej 4tys, jak masz niedobór to jeszcze więcej nawet 10 do 50tys dziennie w zależności od niedoboru.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 338 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44352
Czyli po posiłku, biorę 10tyś. dziennie od ponad 2uch lat.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gainer Dedicated Gainz

Następny temat

Yohimbine

electro
Polecane artykuły