SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przejście z redukcji na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1287

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

Mężczyzna

Cel

Przejście z masy na redukcje

Waga

72

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Średnia aktywność praca siedząca

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

2.5h trening. 2 dni treningu dzień przerwy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ok

Stosowana lub planowana suplementacja

Prop 100c2d, białko, gainer, cytrulina, witaminy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 137 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3168
Siemka. Jestem po redukcji i chalbym wejść na masę. Na chwilę obecną mój rozkład to 2.5g białka, 1g tłuszczy i 3g węglu 2400kcal. Moje pytanie brzmi o ile podbić kcal myślę że zapotrzebowanie wynosi koło 2700 czy wyjciowo dodać z 200kcal do 2400 czy do 2700. Dodam że jadę na propku 100cd2. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Jeżeli kończysz okres redukcji tkanki tłuszczowej, to wchodzisz od razu na zerowy bilans kaloryczny. Nie ma specjalnie sensu podnosić ilości spożywanych kalorii po trochę, chyba że chcesz jeszcze pociągnąć redukcję, to jak najbardziej. Wszedłbym więc na zerowy bilans kaloryczny na minimum dwa tygodnie, a jeżeli chodzi o trening, warto wprowadzić strategiczne roztrenowanie. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat:

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja---trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Wejdz z miejsca na wyższe kcal , jesteś na SAA a pytasz o takie rzeczy ??
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Słuszna uwaga. Jeżeli już ktoś bierze się za środki dopingujące, które mają spory wpływ na nasz organizm, gospodarkę hormonalną i przy nieumiejętnym stosowaniu również na zdrowie w negatywnym tego skutkach znaczeniu, to jednak o takich postawach, jak systematyka cyklu treningowego, czy manipulacja ilością kalorii w diecie, w zależności od etapu, zdecydowanie warto, a nawet należy wiedzieć.

Polecam poczytać więcej informacji na temat podstaw diety zbilansowanej:

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/dieta-prawidlowo-zbilansowana-1300 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 137 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3168
Witam zgadzam sie Panowie jak najbardziej. Dieta jest mocno dopięta u mnie. Podaż i rozkład makroskladnikow również jest stała bez wahań. Czasami po prostu dla pewności warto się spytać kolegów z większym doświadczeniem na forum.
Zaczerpne trochę z twojej rady domer wjade od poniedziałku na zerowy bilans. Może nie odpuszczę treningu, ale zrobię lżejszy(może odezwę się w innym dziale) i po tyg może troszkę podbije kalorie i stopniowo będę co tydzień podnosił.
Wiem że to indywidualna sprawa Ale polecacie bardziej podnosić kcal tłuszczami czy weglami. Czy może eksperymentować i obserwować co przynosi lepsze skutki
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Musisz dopasowac pod siebie , idź glównie w wegle jednak jeśli pojawi się problem z ich przejedzeniem czy dyskomfort ze strony ukladu pokarmowego ( wzdęcia , gazy itp) możesz troche podbic tłuszcze ( obserwuj i reaguj )
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
W przypadku diety zbilansowanej ilość tłuszczów z reguły jest stała, w zakresie 1-1,5 grama na kilogram masy ciała. Manipulujemy w takiej sytuacji węglowodanami podnosząc lub zmniejszając ich ilość w zależności od naszego celu treningowego. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku wariantu żywieniowego diety niskowęglowodanowej, gdzie ustalamy sobie około 100-150 gramów węglowodanów i manipulujemy ilością tłuszczów. Trzecia opcja to ewentualnie rotacja węglowodanami, gdzie w dni treningowe ustalamy więcej węglowodanów i mniej tłuszczów, a w dni wolne posiłki białkowo-tłuszczowej. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 137 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3168
Spoko dzięki Panowie za pomoc. Myślę że narazie będę podbijać głównie weglami. Ale zainteresuje się mocniej bo zawsze mnie ciekawila dieta rotacyjna. Chyba dobrze wpływa na wrażliwość insulinową.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Jest to mocno indywidualna kwestia. Rzeczywiście u części osób rotacja weglowdanów w diecie może pozytywnie wpływać na wrażliwość insulinową. To z kolei przełoży się na samopoczucie i efekty kształtowania sylwetki. Dlatego też najlepiej sprawdzić to w indywidualnej praktyce. Polecam poczytać na ten temat:

https://potreningu.pl/artykuly/dietetyka-i-zdrowe-odzywianie/rotacja-weglowodanami-czyli-dieta-dla-endomorfika-1546

https://www.sfd.pl/[Art]_Carb_Cycling__Zasady_manipulacji_węglowodanami-t425739.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9377
Tak dokładnie jest to indywidualne. Ja na wyższych tłuszczach już 1,5g - 2 gkmc zle znoszę, wydety łażę a na 1g i wysokich węglach bo przy masie 67/68 170cm na koniec masy w dt potrafiłem 500 ww jesc i igla .
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9377
Jeśli chodzi i samo wyjście z redu , ja jestem zwolennikiem dawania pomału kalorii . Jest czas że jesczzcze docina , a wtedy kalori i tak przybywa . Nie wiem jak się sprawa ma na bombie , ale jeśli będę robił normalna reduckjcje to wlasnie tak będę wychodził z niej . Wyjątkiem był minicut gdzie dodałem odrazu 400 ale to trwało 5 tyg I minicut różni się od klasycznej redu.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcz do smażenia

Następny temat

Chodzenie 10km dziennie

electro
Polecane artykuły