SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Redukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4187

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 730
Proszę o ocenę posiłków
Na pierwszym screenie trening mam po śniadaniu
A na pozostałych dwóch trening jest po południu, pomiędzy lunchem a obiadem







...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Tak jak pisałem, 200 gramów białka w diecie w zupełności Tobie wystarczy. Jest to już spora podaż. Co innego, gdybyś miał ponad 100 kilogramów mięśni. Wtedy można dać troszkę więcej.

Dwa tygodnie na bilansie kalorycznym bliskim zera to zalecany okres po dobrze przeprowadzonym cyklu redukcji tkanki tłuszczowej. Ty przeprowadziłeś go źle i można zakładać, że wpłynęło to negatywnie na gospodarkę hormonalną. W mniejszym lub większym stopniu. Być może trzeba będzie miesiąc, dwa aby wszystko wróciło do homeostazy.

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 730
To jak zabiorę białka, na co je przełożyć tłuszcz czy węglowodany?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 242 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8208
Na to, co Ci wygodniej jeść.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 730
Nie ma to aż takiej różnicy jak białko? Albo gdy będę jadł bardziej tłusto to efekt może być gorszy?
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Zalecana ilość składników odżywczych to z reguły 2 gramy na kilogram masy ciała (u osób z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej nawet liczy się na beztłuszczową masę ciała). W przypadku tłuszczów możesz trzymać się 1 grama na kilogram masy ciała, a resztę energii stanowią weglowdany. Oczywiście są to zalecenia dla diety zbilansowanej. W przypadku niskowęglowodanowej, odwrotnie jeżeli chodzi o źródła energii. Staraj się więc trzymać tych zaleceń, oczywiście w miarę możliwości. Oczywiście w pewnych sytuacjach można robić wyjątki, np. gdy nie jesteśmy już w stanie zjeść większych pod względem objętości posiłków.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 730
Hej.
Mija już drugi tydzień jak przeszedłem na większą ilość kalorii ku mojemu zdziwieniu nie przytyłem 10kg (myślałem że tak będzie)
Po pierwszym tygodniu waga się nie zmieniła a nawet chyba spadła (nie pamiętam dokładnej wagi z przed 3 tygodni) natomiast w tym tygodniu waga podskoczyła o 0.5kg
Moje pytanie jest następujące, czy to jest już czas aby zmniejszyć limit kalorii, czy zobaczyć jeszcze tydzień jaka będzie reakcja?
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Również myślę, że nie ma co się spieszyć. Szczególnie, że jak dobrze pamiętam, wcześniej jadłeś wręcz głodowe ilości kalorii.

Poza tym, nie wiem czy nie pisaliśmy już na ten temat, ale masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów i tego jak reagować z ilością spożywanych kalorii w naszej diecie. Sugeruję skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. Poza tym, raz w miesiącu zdjęcia sylwetki.

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-mierzyc-efekty-treningu-587

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 730
W takim razie jak długo powinna trawać ta faza. Ok miesiąc?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [52kg]

Następny temat

Wybór celu treningowego

electro
Polecane artykuły