SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pomoc w doborze suplementów :)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Witam! Przychodzę do was z często pewnie padającym tutaj pytaniem. Przeczytałem juz trochę forum i wybrałem dobre (tak mi sie wydaje) suplementy dla mnie, ale wole jeszcze spytać specjalistów tutaj. A wiec przechodząc do rzeczy, mam 18 lat, 197 cm wzrostu i 87 kg wagi. Od kilku miesięcy starałem przytyć trzymając ścisła dietę (kurczak/tofu, makaron/ryz itp.), ok. 4000-4500 kcal dziennie. Ale przynosiło to marne skutki, bo mam strasznie szybki metabolizm. Dodam ze jakoś od roku mam codziennie treningi takie jak: bieganie, basen, rower, siłownia. Do mojej diety wybrałem następujące produkty:
Gainer: Mutant Mass od PVL
BCAA: Rockef BCAA
B-complex: Jarrow Formulas B-complex
Witaminy: Bio tech One-A-Day
Czy te produkty są dobre? Czy znacie jakieś lepsze? Czy bedą one pasować do mojej diety i treningów? Chce jak najwiecej i jak najszybciej przybrać na masie :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Gainer na podbicie kalorii, reszt nie ma wpływi zbytniego na masę, to witaminki, jak masz niedobory to funkcjionowanie organizmu moze się porpawić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
jeżeli masz policzone zapotrzebowanie i nie jesteś już więcej w stanie przyjąć z jedzenia, to gainer jak najbardziej będzie opowiedni, aczkolwiek jednak lepiej opierać się na jedzeniu, łatwo można podbić kalorykę tłuszczami
witaminy nie zaszkodzą, a bcaa zbędne "na masie"

możesz ewentualnie pomyśleć przy takiej ilości jedzenia o np. enzymach trawiennych
https://sklep.sfd.pl/Now_Super_Enzymes-opis37316.html


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2018-08-13 14:01:08
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Dziękuje za odpowiedzi. Odnośnie BCAA czytałem/słyszałem ze niby tez pomaga w budowie masy. A co do tych enzymów trawiennych to na pewno odpadają, bo mam juz dosyć jedzienia :/ A czy ten gainer jest dobry? Jakieś opinie? Czy naprawdę działa? Czy jest obecnie na rynku jakiś lepszy?
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
zalezy na czym komu zalezy. ogolnie ten mutant mass nie jest zly. jak jest kasa to dalbym czyste vitargo. tylko ogolnie mowiac to na cholere Ci ten gainer, juz lepiej zrobic sobie samemu w domu na bazie jaglanej czy ryzu z dodatkiem wpc

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
To nie jest tak ze kupisz gainera firmy X i będzie do niczego a na Y zbudujesz masę, to tak nie działa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
ja juz dosc dawno zrezygnowalem z gainerow na rzecz kaszy+wpc, ktore blenduje z dodatkiem mleka 3,8% i taki miks pije potreningowo 150g kaszy, 60g WPC, 300ml mleka i idealny posilek po treningu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
TomQ-MAG
150g kaszy, 60g WPC, 300ml mleka i idealny posilek po treningu


dodalbym do tego jakies owoce typu jagoda/malina/truskawka/banan i byloby idealnie

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Wybrane przez Ciebie suplementy są dobre. Gainerem w takiej sytuacji jak najbardziej mozesz podbić kcal, skoro nie jesteś w stanie zrobić tego z diety. Warto jednak wrzucić do oceny Twoja dietę w dziale odżywianie i odchudzanie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
czellista
TomQ-MAG
150g kaszy, 60g WPC, 300ml mleka i idealny posilek po treningu


dodalbym do tego jakies owoce typu jagoda/malina/truskawka/banan i byloby idealnie


sezonowo oczywiscie wlatuja

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy warto stosować kofeinę i czy nie pogorszy jakości snu.

Następny temat

L-arginina i maca

electro
Polecane artykuły