SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trener personalny,dietetyk - realia

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 717 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8537
Witam mam skończone 23 lata,staż treningowy ok 6 lat z małymi przerwami.Zastanawiam się od dłuższego czasu czym się zająć w życiu,jaki zawód wybrać.Kilka lat pracuje w fabryce,,próbowałem łużby przygotowaczej wojskowej,studiowałem kierunek techniczny,lecz zrezygnowałem,ponieważ uznałm,że to nie dla mnie.Po kilku próbach określenia się,obrania jakiegoś celu,stwierdziłem,że może warto spróbować robic to co się lubi.
Mam w planach rozpocząć od przyszłego roku studia na kierunku dietetyka,chciałbym zrobić też kurs trenera personalnego.
Moje pytanie jest następujące jak wygląda aktualnie rynek pracy w polsce wśród dietetyków,trenerów personalnych.Jakie kursy i przez jakie instytucje polecacie(jest tego teraz tak dużo że głowa boli,oczywiście rozumie,że zrobienie kursu za 1200 zl nie zrobi z człowieka trenera,to trzeba lubic tym trzeba żyć).Chciałbym żeby ktoś obeznany w temacie opisał mi jak to mniej więcej wygląda i nakreślił ścieżke rozwoju.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17739 Napisanych postów 133526 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467605
Jak chcesz się posługiwać tytułem dietetyka musisz ukończyć studia, trenera wystarczy jak zrobisz kurs np w http://www.pas.edu.pl/
No i reszta to Twoja wiedza jaką przyswoisz, obecnie tego jest jak grzybów po deszczu musisz czymś się wyróżniać, musisz być dobry czyli ludzie muszą widzieć przemiany Twoich podopiecznych.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 1420 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10667
Tak jak Anubis napisał, trzeba się naprawdę napracować i mieć "to coś". Mój kuzyn jest trenerem w Poznaniu i mówi, że to bardzo wymagająca praca, bardzo niestabilna jeżeli chodzi o godz pracy, ale on nie lubi stabilizacji. W Polsce nie zarobisz zbyt wiele jako trener na siłowni, który ma zmianę np. od 10-18, nawet jak jesteś w tym naprawdę dobry. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, którym ciężko usiedzieć na tyłku to nie będzie dla ciebie problem :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 717 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8537
Jest więc tak jak się tego spodziewałem,tzn ciężko się będzie przebic.Powiedzcie jeszcze jak to wygląda w większych miastach bo u mnie chodz siłowni jest kilka to przeważnie małe i instruktor/trener najczęściej jest właścicielem lub też po prostu pracownikiem wydającym klucze do szafek,obsługującym bar itp.W sumie jest tylko jedna większa siłownia gdzie trenerow o różnych specjalnościach jest kilku.Chodzi mi o to czy po samym takim kursie trenera personalnego jest realna szansa załapać się na etat w siłowni czy obecnie trzeba mieć ukończone różne kursy np. : seminaria żywieniowe,treningowe itp.W tej jednej siłowni właśnie u mnie np. jest kilku trenerów personalnych ale jeden prowadzi zajecia grupowe z crossfitu,inny np. joga lub boks itp.
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17739 Napisanych postów 133526 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467605
Wystarczy Ci kurs w niektórych to i przyjmują po kursach on line, nie wazne jaki trener ważne ża ma dobrą bajerę i wykupują ludzie personalne, w niektórych się liczy tylko dobry zysk. A jak się wypali to dawaj nowego moze będzie umiał lepiej bajerować, ale gdy masz np studia i różne kursy to wiadomo jest lepiej dla Ciebie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 8 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32340
trzeba miec dużą wiedzę ,podejscie pedagogiczne z wyroznieniem kazdej indywidualnej jednostki ,
organizatorzy tych kursów trzepią na tym grubą kase ,ale żeby miec rzetelną wiedze to łikendowe kursiki nie wystarczą (co jest dramatem ,goscie konczą kursy i sie tytułują wielkimi znawcami) ,to są lata siedzenia i nauki w tym temacie , mozesz spróbowac ,póki jest jak jest
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lewe przedramie jest większe niż prawe, ból

Następny temat

zegarek sportowy POLAR

electro
Polecane artykuły