SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Moja pierwsza dieta prośba o ocenę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1083

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Cel

Masa

Waga

68

Wzrost

173

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłka 4x w tyg, raz na tydzień bieganie 35min

Stosowana lub planowana suplementacja

hantle, ławeczka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18034
Witam, ćwiczę dopiero od 3 tygodni od kilku dni stosuję taką dietę, mam pytanie czy wszystko jest ok? może coś do niej dodać lub odjąć?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709974
Witaj,
jeżeli to ma być budowanie masy to zmniejszyłbym trochę białko a dodał tłuszczy.
Pozdrawiam
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18034
ok dzięki za radę, a kalorii nie jest za mało ? bo według tego kalkulatora https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html aby utrzymać wagę powinienem dziennie zjadać 2988 kcal
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709974
No to jak wyszło Ci wg kalkulatora zapotrzebowanie prawie 3tys kcal to zdecydowanie kalorii masz mało.
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Czas wyjść ze starych patriarchatów przepychanych z dziada pradziada. Twaróg na noc z jogurtem i oliwą to ohydna kompozycja ( w kontekście smaku ) w dodatku taki posiłek nie ma szerokiej gamy wartości odżywczej. Ryby z puszki są mocno przetworzone, zawierają rtęć i resztę niebezpiecznych związków dla zdrowia ( abstrahuując od spożywania owego tuńczyka od czasu do czasu ) celuj w swieże/mrożone ryby, są bogatsze w wartość odżywczą.

Obecnie nie ciężko o świeże warzywa i owoce. Mamy sezon, warto to wykorzystać. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zakres 20-30% tłuszczy jest adekwatny, u Ciebie jest ich skrajnie mało. Białka zdecydowanie za dużo.. 1.5-1.8g ( optymalnie wystarczy ).

Nade wszystko jak wyżej.
Zwiększ swoją kaloryczność.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 967 Napisanych postów 11363 Wiek 7 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 191614
Witaj,
Z miejsca podbij kalorie na 3300 kalorii , białko daj na poziomie 120-140 gram i tyle spokojnie wystarczy. Co do tłuszczy podbij je do 70-90 gram i powinno być ok . Sam Twój jadłospis jest jałowy i to bardzo chude źródła białka co nie oszukujmy się mogę nie być smaczne , radziłbym dać tłustsze mięsa i ryby. Przy okazji podbijesz ilość tłuszczu w diecie a będzie smaczniej i więcej omegi 3 dostarczysz na przykład z śledzi, makreli czy łososia.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18034
Dzięki za rady, macie jakiś pomysł jak dodać do tej diety 700kcal ? bo sam nie wiem, chyba jakoś będę musiał zmodyfikować ostatni posiłek bo w nim prawie same białko tylko nie wiem na co
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
TO białko do obniżenia, tutaj granica 150g max, tłuszcze możesz wrzucić około 80g i reszta węglowodany.
Dodawaj orzechy, awokado, owoców więcej, w 1 posiłku nie masz pełnowartościowego białka, mleko nim nie jest. Tutaj warto jakieś jajka wrzucić.
Chude mięso wymień na tłuste mięso i ryby.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Przy zmniejszeniu ilości białka, jednocześnie zwiększając pułap węglowodanów, automatycznie liczba kalorii się zwiększy. Wymień co niektóre składniki odżywcze ( o których mowa była wcześniej ) skoryguj plan i wstaw jeszcze raz do sprawdzenia.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 967 Napisanych postów 11363 Wiek 7 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 191614
Witaj,
W łatwy sposób można podbić kalorie zamiast fileta z kurczaka dasz : udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś i jajka . Ewentualnie po treningu możesz wypijać gainera by podbić kalorie na przykład https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Mass_Acceleration-opis33363.html .
Pozdrawiam
1
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa i dodawanie kalorii

Następny temat

Posiłek wieczorny

electro
Polecane artykuły