SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zapotrzebowanie kaloryczne, dieta na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4231
Cel : masa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 80
Wzrost : 178
Obwód klatki : 103,5
Obwód bicepsa : 35
Obwód pasa (pod pepkiem) : 88
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 39
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : wg. potreningu 20%
Aktywność w ciągu dnia : szkola
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - PUSH/PULL/LEGS (głównie wielostawy +izolacje)


Witam. Chciałbym ułożyc zbilansowaną diete na mase. Do tej pory jadłem na oko, ale widze ze dalej to nie ma sensu. Masa oczywiście poszła do przodu, jakies 8-10kg od października, ale pewnie sporo w tym tluszczu. Widze ze moje mięśnie nie chcą dalej rosnąć. Liczyłem mniej więcej jak powinny wyglądać moje posiłki, i zauwazyłem od razu, że wcześniej jadłem za dużo białka i za mało węgli. Teraz przejde do sedna, prosiłbym o pomoc w ułożeniu diety. Na początku chciałbym pokazać do sprawdzenia rozkład B/W/T:
Wg. wzorów z przypiętego postu obliczyłem:
3384kcal +nadwyżka 400kcal na budowanie masy
Do obliczeń wziąłem zawyżone wartości z racji na typ ekto.
Obliczenia wg. dziennika potreningu:
Białko (15%) 143g
Węgle (55%) 523g
Tłuszcze (30%) 127g

Jeżeli ilość kcal i rozkład B/T/W jest dobry to zamierzam przez 3 dni zapisywać swoje posiłki i następnie wrzucić tu do sprawdzenia, jak to mi wychodzi w praktyce.

Chciałbym jeszcze zapytać o posiłek przedtreningowy, który u mnie jest śniadanie. Wcześniej piłem białko i kawe i szedłem na trening. Jednak białka już nie mam więc musze to rozwiązać w inny sposób. Myślałem o jakimś posilku węgle+białko

Podam tutaj przykład:


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 931 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12396
Nie widzimy całości diety więc nie wiem co Ci mam powiedzieć.

Obiektywnie patrząc, alkohol jest przyczyną znacznej ilości zgonów, ale jeszcze większej ilości urodzeń.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4231
Na początku czy dobry rozkład B/T/W i ilość kalorii.
Jezeli tak to jutro i pojutrze bede zapisywał posiłki i wrzuce tutaj moj jadłospis z tych dni
A śniadanie wrzuciłem, ponieważ jutro z rana ide na siłownie i chciałbym się zapytać czy takie śniadanie jako posiłek przedtreningowy może być


Zmieniony przez - PEMY w dniu 2016-02-21 21:32:12
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4231
Witam, dziś przez cały dzień zapisywałem co jadłem, chciałem wykręcić te 3800kcal, które mi wyszły z obliczeń ale jednak nie dałem rady. Wrzucam dzisiejszy jadłospis. Ostatni posiłek jest dopiero w planach.





Zmieniony przez - PEMY w dniu 2016-02-22 21:33:04
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4231
Dziś używałem tego co mam w lodówce, stąd te kotlety mielone i gałki (zapisałem jako mięso wieprzowe z łopatki). Od razu widze problem, ze nie wiem jak podbić węgle, nie wiem czy w ogóle dam rade zjeść 3800kcal, które sobie wyliczyłem. Moze to po prostu za duzo?

W środę wybiore się do większego sklepu, nakupie orzechów i myślałem o rodzynkach do podbicia węgli



Zmieniony przez - PEMY w dniu 2016-02-22 21:35:54
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase

Następny temat

Dieta na masę 3300 kalorii

electro
Polecane artykuły