SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Prosze o profesjonalna ocene diety :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2014

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

Mężczyzna

Cel

+16,7kg mięśni

Waga

73

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

9,7%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

tymczasowo brak pracy,zamierzam kupic obciazenia i zaczac cwiczyc z dietą 5x w tygodniu

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

ławka ze stojakami pod sztangę,sztanga,i sztangielki z obciazeniami

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

żadnych

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy jak ryba

Stosowana lub planowana suplementacja

activ lab-mass up
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Witam wszystkich forumowiczów.
Ułożyłem sobie dietę na masę .Czy jak dla mnie to taka dieta pasuje na początek przygody z siłownią ? Uda mi się na niej przytyć ,w połączeniu z treningami 3-5x dziennie ? Proszę osoby doświadczone,znające się na tym o porady,i uwagi .Jestem ektomorfikiem
Skorzystałem z kalkulatora https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html

Wyniki :
BMR 73kg+182cm+23l=1826kcal
Następnie określiłem aktywność fizyczną na "duża aktywność -trening 3-5x w tygodniu" ,co dało mi
3150kcal aby utrzymać wagę czyli :
Przy 3150kcal :
15% białka: 476 kcal = 119 g
55% węglowodanów: 1745 kcal = 436 g
30% tłuszczu: 952 kcal = 106 g
Dodałem 600kcal ,ponieważ to dieta na masę,i otrzymałem
Przy 3742kcal:
15% białka: 561 kcal = 140 g
55% węglowodanów: 2058 kcal = 515 g
30% tłuszczu: 1123 kcal = 125 g
I najważniejsze- nie zrobię sobie krzywdy tą dietą? czy ta dieta będzie skuteczna ?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 1532 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11842
Mówisz drogo za pierś z kurczaka? Koszt piersi za 100g to od 0,99 do 1,60 około... Teraz sobie przelicz to na odżywkę :) I powiedz co Ci lepiej wychodzi. Wydać z 6 złotych dziennie na mięcho na kilka posiłków czy kupić za 160 PLN 2200g białka które Ci starczy na wiele mniej.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
300 g chleba to sporo
100 ml oliwy na raz :D szybko będziesz pędził do łazienki

więcej mięcha
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Cos pomysle z tym chlebem,oliwa moze zostac xD
Mhm co do ilosci kcal ,ilosci bialka,wegli jest wszystko ok ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
nie no obetnij ją o połowę i rozłóż na posiłki

po treningu brak białka, a z gainera to słabo
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
to przerzuce 150-200 g tego chleba razowego na posilek po treningu , i bede mial 5-10g wiecej ,czyli 27-32 g bialka po treningu,wystarczy ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 707 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10115
Po treningu to miecho laduj chlopie.
I 4 posiłki to trochę mala. Rozbij i zrob piec. Na noc brak bialka, walnij jakis twarog i do tego ta oliwe.


Zmieniony przez - Kalik1964 w dniu 2015-08-13 23:57:17

"Życie to szkoła a ja w niej uczyć się muszę, tu każdy błąd to porażka a ja muszę być prymusem"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Do ilu gram białka mam dobić po treningu ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 707 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10115
Walnij do tej kaszy 150g piersi.
Tluszczy tez masz za duzo(1-1,5 g na kg)

"Życie to szkoła a ja w niej uczyć się muszę, tu każdy błąd to porażka a ja muszę być prymusem"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 707 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10115
Ogolbie cala ta dieta jest srednia.

"Życie to szkoła a ja w niej uczyć się muszę, tu każdy błąd to porażka a ja muszę być prymusem"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
za mało białka ? do tej kaszy 150g piersi z kuraka ? drogo :D moze mocniejsza odzywke ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 707 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10115
Prochem jedzenia nie zastapisz.

"Życie to szkoła a ja w niej uczyć się muszę, tu każdy błąd to porażka a ja muszę być prymusem"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę.Oczekuję wypowiedzi profesjonalistów

Następny temat

Uciążliwy problem z ssaniem w żołądku podczas porannego treningu.

electro
Polecane artykuły