SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o konkretną ocenę ocenę diety redukcyjnej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 316
Witam Serdecznie!
Po zapoznaniu się z radami specjalistów z forum postanowiłem zabrać się za samodzielne ułożenie diety, jednak mam pewien problem o którym piszę niżej i stąd moja prośba o radę.
Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2880kcal po odjęciu na redukcję pozostaje 2500ckal. Resztę danych o mnie znajdziecie podglądając mój profil. Teraz plan dnia i dieta:
Treningi karate we wtorki i czwartki, w poniedziałki i piątki siłownia, środa basen sobota czasami basen czasami karate jak wystarczy czasu.
Moim problemem jest czas. Ponieważ prowadzę własną działalność gospodarczą oraz normalnie pracuję na cały etat na treningi mogę poświęcić góra 1,5h dziennie i to nie we wszystkie dni tygodnia (od niedawna jestem żonaty) w przeciwnym wypadku w domu bym tylko spał. Teraz dieta:
Śniadanie 6.30
płatki owsiane górskie - szklanka ok 150gr.
do płatków wrzucam garść dodatków: orzechy, suszone śliwki, morele, rodzynki
1,5 szklanki mleka świeżego
II śniadanie - w pracy ok 10.00:
Chleb razowy pełnoziarnisty - 4 kromki z żółtym serem lub szynką.
Do tego do pracy "na przetrwanie" jem jabłka ok 4-5 jabłek przez 8 godzin.
Obiad/przedtreningowy:
Gotowane mięso z kurczaka, gotowane na parze lub surowe warzywa: brokuły, kalafior, marchew, sałata, kiszona kapusta.
brązowy ryż lub kasza.
lub
makaron pełnoziarnisty z sosem pomidorowym, z warzywami lub pesto
lub
gotowana na parze ryba z warzywami w sosie cytrynowym(żona jest na macierzyńskim to ma czas)
lub
mięso wołowe lub wieprzowe z ryżem lub kaszą i warzywami.

I odtąd zaczyna się mój problem ponieważ na treningi chodzę dość późno ok 19.00 - 20.00 bo dopiero wtedy mam czas. Po obiedzie też niestety nic nie zjem więc kolejny posiłek będzie po treningu a więc ok 21.30 - 22.00 a ok 22.30-23.00. kładę się spać będzie więc to moj ostatni posiłek. Co w związku z tym powinienem zjeść? Wymyśliłem sobie tak że może zaraz po treningu kufel mleka i na kolacje jakieś warzywa z ryżem, kaszą itp? Czy to jest dobry pomysł? Co zrobilibyście na moim miejscu?
Plan dnia mam dość napięty i są bardzo małe szanse żeby cokolwiek w nim zmienić dlatego musi to być tak jak jest.
Moim celem jest oczywiście redukcja chciał bym do maja zrzucić ok 15kg. Z tego co przeczytałem na forum to jest to jak najbardziej możliwe.
Proszę o odpowiedź oraz ocenę mojej diety. Jeżeli pominąłem jakieś informacje to bardzo przepraszam i niezwłocznie je uzupełnie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję!!
Adam


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 25

Waga: 100 kg

Wzrost: 183

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: Praca ok 10 - 12h siedząca mało wyczerpująca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Karate shotokan od 4 miesięcy.
Basen 1h pływania kilka razy w tygodniu


Odżywianie: Lubię jeść wszystko wcześniej nie stosowałem diet

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak ograniczeń

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: 1-1,5h na jeden trening 4 razy w tygodniu basen,siłownia,karate

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie stosowałem

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak możliwe jest wprowadzenie suplementów jednak nie planowałem tego

Stosowane wcześniej diety: brak

Zmieniony przez - maiones w dniu 2009-01-05 15:39:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 316
Odświeżam. Przepraszam za spam ale zależy mi na odpowiedzi. Mam postanowienie noworoczne i chcę jak najszybciej wprowadzić je w życie.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
pierwsza spraw to dieta kulej. Masz wyliczone zapotrzebowanie to dobrze. Jakoś nie widze żeby był odpowiedni rozkład składników w diecie powinno być białka 2g/1kg masy ciała; 1g tłuszczu a reszte z węgli.
-Minimum 5 posiłków,
-wywal jabłka max 1-2 i to przed godziną 15,
-w robocie najlepiej jakbys zamienił chleb na ryż brązowy, a napewno ser i szynka out - uduś sobie plastry fileta na kanapki.
-przed treningiem kurak/chuda wołowina + ryż brązowy/kasza + warzywa żadnego makaronu, pesto ani innych śmieci,
-po treningu kurak/wołowina + ryż biały - na noc nie powinno sie go jeść ale po treningu to inna sprawa
-przed snem twaróg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc w ułożeniu diety

Następny temat

BIlans dnia

WHEY premium