mam chwilę luzu to zrobię sobie wpisik, trening udany chociaż trochę się przedłużył ponieważ wprowadziłem sobie jeszcze ćwiczenia korekcyjne na koniec i pokombinowałem znowu z ćwiczeniami na tył barków i rotatorami aby dokładnie je przećwiczyć z czego jestem mega zadowolony, poza tym jak kogoś intersuje to w Biedrze jest promo na kure , niecałe 12 zł za kg :D - 14 opakowań pękło ale pewnie do niedzieli jeszcze się dozbiera :)
TRENING !
PULL
-Marsz
-Mobilność
Podciąganie szeroko z obciążeniem 5x6 - 8 +5kg/8 +5kg/8+5kg/7 +5kg/6 +5kg/5
- dobry progres poszedł dzisiaj
Wiosło hantlą 5x10-12 32,5/12 32,5/12 32,5/12 32,5/12 32,5/12
- ruch do biodra - zostanę na razie przy tym obciążeniu żeby poprawić technikę i czucie mięśniowe
Podciąganie podchwytem 5x6-8 8/8/8/8/7
- siłowo -nogi z przodu do maksymalnego spięcia bicepsów
Odwrócony butterfly 5x15 1k/15 1k/15 1k/15 1k/15 3k/15
- w pierwszych 3 seriach zastosowałem modulację 15/14/13/12....itd czyli po wyprowadzeniu ruchu koncentrycznego zamiast od razu przejść do ruchu ekscentrycznego zatrzymuję się na 15s i z każdym powtórzeniem o jedną sekundę mniej do 1s - 3 serie z racji tego że w 3 serii już ciężko jest trzymać rączki a chciałem to zrobić maksymalnie poprawnie -ostatnią serie na 3 dużych kaflach ponieważ chwyt już nie wytrzymałby
Facepull 5x15 1k/15 1k/15 1k/15 1k/15 1k/15
- to ćw. wykonuje na 2 ruchy czyli trzymając linki przed sobą najpierw ściągam łopatki angażują do pracy tylne aktony naramiennych (deltoidoes) i nastepnie wyprowadzam ruch rotacyjny angażując akton lateralny - do pozycji "bicepsy przodem" - przynajmniej tak próbowałem ponieważ jeszcze nie startowałem :D
Combo Shocker Shoulder 5x10 10/10/10/10/10
dziś powoli i dokładnie przepracowałem ten zestaw ćwiczeń - rotatory czuję nawet teraz , oczywiście pozytywnie ! :)
na koniec poszły jeszcze ćwiczenia korygujące
Techniczny sklon w dol 10 x 1 sec, 1 x 20 sec
Techniczny sklon w przod siedzac na prostych nogach 10 x 1 sec, 1 x 20 sec
No barbell SQUAT 60 sec
No barbell MC 60 sec
Techniczny sklon w dol 10 x 1 sec, 1 x 20 sec
Klasyczny sklon w przod. Grzbiet musi byc 100% czasu w idealnej pozycji technicznej. Nie rozciągamy prostowników. Jesli jesteś w tej grupie – oznacza to ze twoje prostowniki są nadmiernie rozciagniete. Rozciagasz 2glowe. Moze to oznaczac ze na poczatku bedziesz sie pochylac o pare stopni tylko. Lamiemy sie tylko w biodrach. Cala pozycja ma byc prosta [glowa prosto z grzbietem, tylek wypiety] tak jakbyscie polkneli tyczke. 10 x 1 sec oznacza 10 krotkich sklonow po 1 sekunde kazdy. 1 x 20 sec oznacza jeden sklon z wytrzymaniem na 20 sekund.
Techniczny sklon w przod siedzac na prostych nogach 10 x 1 sec, 1 x 20 sec
Tak samo jak wyzej, ale wersja siedzaca. Siedzicie – nogi prosto. Moze sie okazac ze wiekszosc z was nie usiadzie wogole.
No barbell SQUAT 60 sec
Wykonujecie identyczny przysiad w identycznym rozstawie jak na silowni ale bez sztangi. Zamiast tego chwytacie sie czegos przed soba i schodzicie do najnizszej pozycji przysiadowej w ktorej macie 100% pozycje techniczna [grzbiet prosto, klatka do gory itd]. Blokujecie sie w niej i wytrzymujecie 60 sekund. Walczycie by pozycji nie zlamac. Jak sie zlamie – przerywacie kategorycznie. Z treningu na trening milimetre, dwa nizej. Pare tygodni i pelen przysiad bedzie.
No barbel MC – identyczna sprawa. Bez sztangi. Schodzicie do SWOJEJ pozycji MC, na sam dół i wytrzymujecie w niej 60 - sekund.
fakt faktem z tego co widzę to pomyliłem zestaw (to jest jeden z dwóch ) następnym razem będzie właściwie :)
wieczorem 30 min aero + CORE
JADŁO!
Posiłek I
30g whey/30g masła orzechowego/15g oliwy z oliwek
Posiłek II
180g białego ryżu/40g ala cherriosy/200g startego jabłka/30g bulka/20g whey (kcal 1 042,4)
Posiłek III
120g piersi z kury/160g kaszy gryczanej/warzywka
Posiłek IV
150g piersi z kury/160g brązowego ryżu/warzywka
Posiłek V
190g makrelki wędzonej/warzywka
3 226,3 kcal 195,7 g B 421,7 g WW 84,1 g T
foto z całego dzisiejszego jadła :)
Zmieniony przez - BlackBolt w dniu 2014-12-04 13:07:42