Szacuny
5
Napisanych postów
53
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
210
Jakie ćwiczenia mogę wykonywać na siłowni 7 miesięcy po rekonstrukcji acl ?
Suwnica, ale z jakim obciążeniem ? Przysiady robić tylko ze samo sztangą ? I co jeszcze ? Wykroki robić ze sztangą czy hantlami czy tego się nie robi po rekonstrukcji ?
Szacuny
5
Napisanych postów
53
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
210
Zestaw A Przysiad 3s x 10 Suwnica 3s x 10 Podciąganie 3s x 10 Wyciskanie leżąc 3s x 10 uginanie sztangi stojąc 2s x 10 prostowanie ramion na wyciągu jednorącz zza głowy 2s x 10 podnoszenie nóg do góry na poręczy 3s x 10 wspięcia na palce na maszynie 2s x 10
Zestaw B Martwy ciąg 3s x 10 Uginanie leżąc 2s x 10 Poręcze 3s x 10 Wyciskanie stojąc 3s x 10 Wiosłowanie 3s x 10 uginanie ramion ze sztangielkami 2s x 10 wyciskanie francuskie 2s x 10 odwodzenie nogi w tył na maszynie 2s x 10
Czy taki plan fbw może być ? Przysiady robić pewnie ze samo sztangą ?I czy takie uginanie sztangi stojąc obciąża kolana ? Martwy ciąg usunąć ?
Szacuny
5
Napisanych postów
53
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
210
Na siłowni mam praktycznie każdy sprzęt do ćwiczeń jakie można znaleźć w internecie. Obecnie jeszcze nie mam pełnego zgięcia i jest słany mięsień czworogłowy. Nie ćwiczyłem na siłowni nigdy ani przed operacją ani po.
Zmieniony przez - ziomek41 w dniu 2014-10-28 11:20:37
Zmieniony przez - ziomek41 w dniu 2014-10-28 11:22:49
Szacuny
0
Napisanych postów
36
Wiek
37 lat
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
218
Na poczatek radzilbym same przysiady na pelnej stopie i na maksa ile sie da w dol ze prawie tylkiem do ziemi bedziesz dotykac (wiem ze nia masz pelnego zgiecia) z czasem stawy Ci sie uelastycznia i zejdziesz w dol, a do tego rozciagania po kilku treningach dorzucaj ciezar powoli, ja mialem naderwane wiezadla, pomoglo.
Szacuny
0
Napisanych postów
153
Wiek
34 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
6068
Z własnego doświadczenia (niestety) wiem, że pomaga rowerek stacjonarny, do tego przysiady bez dodatkowego ciężaru w oparciu o coś najlepiej i dużo rozciągania
Szacuny
5
Napisanych postów
53
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
210
przysiady bez niczego zupełnie czy ze sztangą ? Jakie rozciąganie ? Czyli chodząc na siłownię więcej czasu poświęcić na rower stacjonarny ?
Bo bym dorzucił jeszcze: suwnicę z małym ciężarem, leżąc na brzuchu podciąganie tego wałka nogami z małym ciężarem. I nie wiem czy bezpiecznie będzie jeśli dam wspięcia na palce z małym ciężarem na maszynie ?
I jeszcze czy mogę wykonywać martwy ciąg ? Jeśli tak to z samym gryfem czy dać jakiś ciężar ?
Zmieniony przez - ziomek41 w dniu 2014-10-28 15:09:02
Szacuny
0
Napisanych postów
36
Wiek
37 lat
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
218
Przysiady bez ciezaro wystarczy twoja waga na poczatek, zeby sobie nie pogorszyc, rowerek jak najbardziej przed treningiem na rozgrzewke, suwnica bardzo obciaza stawy i jest to cwiczenie izolowane powinienes robic wielo stawowe cwiczenia po kilku tygodniach powoli zacznij dokladac ciezar i maszyny martwego ciagu na poczatku nie rob jest to bardzo meczace cwiczenie z uwagi na to ze angarzuje wiele parti miesniowych lydki mozesz robic bez problemu
Szacuny
0
Napisanych postów
36
Wiek
37 lat
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
218
Np siadasz na ziemi z wyprostowanymi nogami i robisz sklony jak najglebiej mozesz tez tak robic stojac, podciagaj stope do uda stojac, mozesz tez robic szpagaty jak dasz rade :D