SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[ART] Jaki błąd popełniasz przy robieniu barków? O rotatorach.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
myślę, ze należy też pamiętać, że kontuzji możemy się nabawić także podczas wyciskań na klatkę, przy już "zdobytej" mogą się pojawiać problemy przy wiosłowaniu czy podciąganiu na drążku... niestety sprawa nie jest taka błaha i -jak to niestety większość robi- nie należałoby jej lekceważyć; warto zapobiegać bo leczyć raz, ze trudniej, a i pod każdym względem gorzej
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion, a co sądzisz o wyciskaniu hantli chwytem neutralnym?.Kiedyś Wodyn wspominał o tym na innym forum , że jest to najbardziej naturalny ruch dla stawu barkowego
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11018
Jeszcze jedna wazna rotacja, to samo co w 1szy cwiczeniu tylko że hantlami do dołu.
Ja robie raz na tydzien dokladnie rozciaganie i wzmacnianie rotatorów i jest OK :)

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Co prawda nie jestem rion, ale polecam wyciskanie chwytem neutralnym. Bardzo fajnie angażuje środkowy akton oraz właśnie dla stawu jest dość bezkolizyjne - o ile nie przesadzamy z ciężarem i nie kaleczymy techniki.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-03-21 13:01:01

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7058 Napisanych postów 63259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787437
Potwierdzam wyciskanie chwytem neutralnym jest świetnym ćwiczeniem i fakt najbardziej neutralnym dla barków. A żeby w ćwiczeniu wyciskowym załatwić ładnie rotatory to dorzucić można javelin press do treningu, uprzedzam w tym ćwiczeniu nie można operować hantlą tylko sztangą, najczęściej wystarczy początkowo sam gryf. Uprzedzam jednak, że jeśli ktoś czuje, że sam gryf jest za dużo ćwiczenie do wywalenia bo uszkodzisz rotator i po zabawie. Ćwiczenie świetne ale ostrożnie z ciężarem.
Ogólnie trening barków można spokojnie zrobić tak aby nie go nie niszczyć a skatować całe barki nie ma filozofii dużej. Przez pewien okres trenowałem na samych unoszeniach
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7058 Napisanych postów 63259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787437
L3m0n
Jeszcze jedna wazna rotacja, to samo co w 1szy cwiczeniu tylko że hantlami do dołu.
Ja robie raz na tydzien dokladnie rozciaganie i wzmacnianie rotatorów i jest OK :)


I tak ma być przemyślany trening to nie tylko fajna forma ale i zdrowie i to jest najważniejsze. A faktycznie w ćwiczeniach, które pozwalają pięknie wzmocnić obręcz barkową jest cała masa więc jest w czym wybierać tutaj absolutnie nie trzeba się ograniczać do kilku ćwiczeń bo wybór jest ogromny
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 933
A czy mogę te ćwiczenia wykonywać w dni wolnę od siłowni, nie będzie to przeszkadzało??
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7058 Napisanych postów 63259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787437
Oczywiście ale po ogólnej rozgrzewce, choć po treningu zrobisz 1-2 ćwiczenia i masz po robocie. Jesteś dobrze rozgrzany więc idzie łatwo

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2014-03-29 12:06:50
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 326 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8274
dzięki bardzo za art od jutra zaczynam to robić po każdym treningu, gdyż opisany tutaj przez Ciebie problem dotyczy mnie a dokładnie mojego lewego barku co jest bardzo dużym dyskomfortem zwłaszcza gdy robię klatkę na skosie i ćwiczenia na barki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
dodam te ćwiczenia do siebie i zobaczymy czy coś podziała bo mam problem z dwoma barkami
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gryf tylko do barków - 120 czy 150

Następny temat

Jim Wendler 5/3/1 Bodybuilding na 3 dni

electro
Polecane artykuły