Szacuny
386
Napisanych postów
37478
Wiek
6 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
126451
myślę, ze należy też pamiętać, że kontuzji możemy się nabawić także podczas wyciskań na klatkę, przy już "zdobytej" mogą się pojawiać problemy przy wiosłowaniu czy podciąganiu na drążku... niestety sprawa nie jest taka błaha i -jak to niestety większość robi- nie należałoby jej lekceważyć; warto zapobiegać bo leczyć raz, ze trudniej, a i pod każdym względem gorzej
"Każdy ma w swoim życiu swoje Westerplatte"
Jan Paweł II
"Gorzki to chleb jest polskość"
C. K. Norwid
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Rion, a co sądzisz o wyciskaniu hantli chwytem neutralnym?.Kiedyś Wodyn wspominał o tym na innym forum , że jest to najbardziej naturalny ruch dla stawu barkowego
Szacuny
10
Napisanych postów
1651
Wiek
36 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
11018
Jeszcze jedna wazna rotacja, to samo co w 1szy cwiczeniu tylko że hantlami do dołu.
Ja robie raz na tydzien dokladnie rozciaganie i wzmacnianie rotatorów i jest OK :)
Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.
Szacuny
6886
Napisanych postów
36450
Wiek
47 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
682929
Co prawda nie jestem rion, ale polecam wyciskanie chwytem neutralnym. Bardzo fajnie angażuje środkowy akton oraz właśnie dla stawu jest dość bezkolizyjne - o ile nie przesadzamy z ciężarem i nie kaleczymy techniki.
Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-03-21 13:01:01
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
7058
Napisanych postów
63259
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
787437
Potwierdzam wyciskanie chwytem neutralnym jest świetnym ćwiczeniem i fakt najbardziej neutralnym dla barków. A żeby w ćwiczeniu wyciskowym załatwić ładnie rotatory to dorzucić można javelin press do treningu, uprzedzam w tym ćwiczeniu nie można operować hantlą tylko sztangą, najczęściej wystarczy początkowo sam gryf. Uprzedzam jednak, że jeśli ktoś czuje, że sam gryf jest za dużo ćwiczenie do wywalenia bo uszkodzisz rotator i po zabawie. Ćwiczenie świetne ale ostrożnie z ciężarem. Ogólnie trening barków można spokojnie zrobić tak aby nie go nie niszczyć a skatować całe barki nie ma filozofii dużej. Przez pewien okres trenowałem na samych unoszeniach
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
7058
Napisanych postów
63259
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
787437
L3m0n
Jeszcze jedna wazna rotacja, to samo co w 1szy cwiczeniu tylko że hantlami do dołu.
Ja robie raz na tydzien dokladnie rozciaganie i wzmacnianie rotatorów i jest OK :)
I tak ma być przemyślany trening to nie tylko fajna forma ale i zdrowie i to jest najważniejsze. A faktycznie w ćwiczeniach, które pozwalają pięknie wzmocnić obręcz barkową jest cała masa więc jest w czym wybierać tutaj absolutnie nie trzeba się ograniczać do kilku ćwiczeń bo wybór jest ogromny
Szacuny
0
Napisanych postów
326
Wiek
37 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
8274
dzięki bardzo za art od jutra zaczynam to robić po każdym treningu, gdyż opisany tutaj przez Ciebie problem dotyczy mnie a dokładnie mojego lewego barku co jest bardzo dużym dyskomfortem zwłaszcza gdy robię klatkę na skosie i ćwiczenia na barki