Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy w korekie planu. Skończyłem teraz split: klatka+biceps, nogi, barki+triceps. Cały czas ćwiczyłem splitem 4 lub 5 dniowym, a teraz chciałbym spróbować czegoś innego. Zastanawiałem się nad push/pull/legs i splitem z partią dwa razy w tygodniu. Jednak wybrałem splita. Będę ćwiczył planem ułożonym przez Antka z tematu: 'Autor [art] O treningu siłowym prawie wszystko'. Głównie chodzi mi o pomoc w ustaleniu serii i powtórzeń, bo chciałbym mieć wszystko dokladnie rozpisane. Po ile serii i powtórzeń robić, by jak najbardziej zaskoczyć mieśnie ? Wcześniej robiłem przeważnie 12/10/8/6, a w izolowanych po 12-15. Chciałbym coś tu zmienić, by mięśnie poczuły zmianę, więc będę wdzieczny za pomoc.
Tył 1:
Podciąganie na drążku szeroko nachwytem-Prawidłowo podciągne się 2-3 razy, więc trochę mało. Mógłbym dać inne ćwiczenie?
Wiosłowanie w opadzie nachwytem
Ściąganie drążka wyc. górnego za kark ew. ściąganie lin ew. odwrotne wiosłowanie
Wiosłowanie w pochyleniu podchwytem
Dzień-dobry ew. MC (sugeruję dzień-dobry wtedy też dwójki oberwą)
Odwrotne rozpiętki w opadzie
Odwrotne pompki-Mogę tu dać ściąganie linek?
Francuz za głowę leżąc
Uginanie podudzi leżąc - na maszynie bądź z hantlem między stopami
MC na sztywnych
Żuraw-Mogę czymś zastąpić żurawia? Wiem, że nie jestem w stanie go dobrze zrobić.
Wspięcia na palce stojąc + siedząc
Przód 1:
Hack przysiady ze sztangą
Nożyce-Jakieś inne propozycje?
Wysoki step-Nie mogę go robić, bo ćwicze w niskim pomieszczeniu.
Wyprosty siedząc
Wyciskanie na dużym skosie sztangą/hantlami (60st)
Rozpiętki na średnim skosie (45st)
Przenoszenie sztangielki leżąc w poprzek ławki
Pompki z elewacją nóg (jako, że jest to ostatnie ćw. w piersiowych to możesz to połączyć z unoszeniem bokiem i przodem)-Mogę dać coś innego?
Uginanie z supinacją stojąc
Uginanie siedząc na skośnej ławce
Brzuch - Twoja inwencja:)
Tył 2:
MC
Podciąganie na drążku neutral-Tu dam radę na więcej powtórzeń, wieć okej.
Wiosłowanie sztangielką jednorącz
Podciąganie na drążku szeroko nachwyt-Ten sam problem, co wcześniej.
Podciąganie sztangielki jednorącz w pochyleniu tułowia (możesz połączyć z tylnymi aktonami barków jak będziesz się czuł na siłach:) )
Wyciskanie wąskim chwytem
Francuz za głowę stojąc
Żuraw
MC na prostych ( to nie to samo co mc na sztywnych!!)
Uginanie podudzi leżąc
Wspięcia j/w
Przód 2:
Przysiady ze sztangą na barkach
Nożyce
Wyprosty siedząc
Wyciskanie na skosie 45st
Rozpiętki na ławce poziomej
Wycisk na skosie 30st
Pompki klasyczne (tu również wrzucasz boczne i przednie naramienne)
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Modlitewnik
Trochę martwi mnie brak ćwiczeń na barki.
Tył 1:
Podciąganie na drążku szeroko nachwytem-Prawidłowo podciągne się 2-3 razy, więc trochę mało. Mógłbym dać inne ćwiczenie?
Wiosłowanie w opadzie nachwytem
Ściąganie drążka wyc. górnego za kark ew. ściąganie lin ew. odwrotne wiosłowanie
Wiosłowanie w pochyleniu podchwytem
Dzień-dobry ew. MC (sugeruję dzień-dobry wtedy też dwójki oberwą)
Odwrotne rozpiętki w opadzie
Odwrotne pompki-Mogę tu dać ściąganie linek?
Francuz za głowę leżąc
Uginanie podudzi leżąc - na maszynie bądź z hantlem między stopami
MC na sztywnych
Żuraw-Mogę czymś zastąpić żurawia? Wiem, że nie jestem w stanie go dobrze zrobić.
Wspięcia na palce stojąc + siedząc
Przód 1:
Hack przysiady ze sztangą
Nożyce-Jakieś inne propozycje?
Wysoki step-Nie mogę go robić, bo ćwicze w niskim pomieszczeniu.
Wyprosty siedząc
Wyciskanie na dużym skosie sztangą/hantlami (60st)
Rozpiętki na średnim skosie (45st)
Przenoszenie sztangielki leżąc w poprzek ławki
Pompki z elewacją nóg (jako, że jest to ostatnie ćw. w piersiowych to możesz to połączyć z unoszeniem bokiem i przodem)-Mogę dać coś innego?
Uginanie z supinacją stojąc
Uginanie siedząc na skośnej ławce
Brzuch - Twoja inwencja:)
Tył 2:
MC
Podciąganie na drążku neutral-Tu dam radę na więcej powtórzeń, wieć okej.
Wiosłowanie sztangielką jednorącz
Podciąganie na drążku szeroko nachwyt-Ten sam problem, co wcześniej.
Podciąganie sztangielki jednorącz w pochyleniu tułowia (możesz połączyć z tylnymi aktonami barków jak będziesz się czuł na siłach:) )
Wyciskanie wąskim chwytem
Francuz za głowę stojąc
Żuraw
MC na prostych ( to nie to samo co mc na sztywnych!!)
Uginanie podudzi leżąc
Wspięcia j/w
Przód 2:
Przysiady ze sztangą na barkach
Nożyce
Wyprosty siedząc
Wyciskanie na skosie 45st
Rozpiętki na ławce poziomej
Wycisk na skosie 30st
Pompki klasyczne (tu również wrzucasz boczne i przednie naramienne)
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Modlitewnik
Trochę martwi mnie brak ćwiczeń na barki.
Krzysztof Piekarz