Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Mam problem z barkami. Mimo że ćwicze je tak samo często jak inne partie, to rosna one mi bardzo powoli a na sile też bardzo małe przyrosty mam :(. W zwiazku z tym prosze o rade jaki trening zastosować.
"Kapitulacja jest próba ocalenia wszystkiego poza honorem"
Szacuny
12
Napisanych postów
220
Wiek
40 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
33952
ja cwicze raz w tygodniu barki wraz z nogami i mam maly problem. Martwi mnie to ,że nie jestem w stanie zrobić 3 serii z progresją w wyciskaniu sztangi znad klatki piersiowej, nie wiem jak to sie dzieje, cwicze tak dlugo czasu a postepu zadnego. Barki cwicze 2 dni po klatce, pozdro
Cwiczenia na barki jakie wykonuje:
1)Wyciskanie sztangi sprzed głowy 3x10
2)Wyciskanie sztangielek siedzac na lawce 3x10
3)Unoszenie ramion w przód ze sztangą 3x10
4)Unoszenie ramion bokiem na maszynie 3x10
+ kaptury
P.S. w AC to cwiczenie nie jest polecane początkujacym wiec moze po prostu moze barki narazie nie potrafia sie przy tym cwiczeniu rozwinac, bo zaawansowany to ja raczej nie jestem
< " Budzić się rano ze spokojem - zwykłe marzenie moje " >
Zmieniony przez - lysos w dniu 2003-12-27 18:29:30
Szacuny
212
Napisanych postów
48745
Wiek
51 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
91090
Spróbuj tak:
1.Wyciskanie zza karku-2 serie rozgrzewkowe(mniejszy ciężar)+3serie właściwe(progresja)
2.Unoszenie bokiem sztangielek w staniu-2 serie rozgrzewkowe(jak wyżej)+3 włkaściwe serie(stały ciężar)
3.Rozpiętki w opadzie sztangielki-1serie rozgrzewkowa+2-3 właściwe(stały ciężar)
Nie trenuj barków w dzień po klatce(najlepiej zrób min.2 dni przerwy).Pamiętaj o dobrej rozgrzewce.Powodzenia,
Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail
Szacuny
2
Napisanych postów
502
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
21738
Trenuj barki tylko raz w tygodniu, bo i tak zapewne dostają porządny wycisk podczas treningu pleców i klatki piersiowej. Plan wyżej wymieniony jest ok. Na początek wyciskanie sztangielek, potem wznosy na aktony boczne i tylne i dobrym ćwiczeniem jest też podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim chwycie.
Powodzenia.
Szacuny
212
Napisanych postów
48745
Wiek
51 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
91090
Rozpiętki w opadzie to unoszeniew ramion bokiem w górę w opadzie(tylne aktony mięśni naramiennych),a podciąganie sztangi wzdłuż tułowia-jeżeli już,to polecałbym szerszym uchwytem-wąskim mocno obciążamy stawy.Pozdro.
Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail
Szacuny
2
Napisanych postów
502
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
21738
które stawy? barki czy moze w nadgarstku?
w moim wypadku podciąganie w szerokim chwycie wykonuje podczas treningu pleców... dosyć dobrze przytrenowuje przy tym czworoboczne... natomiast na podciągania w wąskim chwycie lepiej reagują mi barki(czworoboczny mniej aczkolwiek też jest angażowany w prace)
Staraj się skupić na unoszeniach sztangielek na boki stojąc lub siedząc (moje uluvbione ćwiczonko na bary) gdyż to właśnie środkowy akton sprawia wrażenie szerokości, staraj się czuć prace mieśnia i na chwileczke zatrzymuj ramiona podczas unoszenia.
Pozdrawiam
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Dobrze masz nawet to wszystko ja mam podobnie rozłożone i jestem zadowolony ze swoich barków! a czy te ćwiczenia robisz powili chodzi mi o opuszcznie(czy jest wolniej niz wyciskanie) to dla mnie jest podstawa zeby dowalić barkom tak aby rosły!!!!powodzenia!
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
hmmm... wiesz akurat przy barkach nigdy nie zwracałem zbytniej uwagi na szybkosć opuszczania cięzaru, ale raczej szybkosc była zblizona do wyciskania. Teraz zwruce większą uwage na to. Acha zapomniałem jeszcze napisać, że z z przodu to jeszcze nienajgorzej bareczki wyglądają, o wiele gorzej jest z tyłu. Pocwiczymy zobaczymy. Dzieki wszystkim za rady.
"Kapitulacja jest próba ocalenia wszystkiego poza honorem"