SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Gainer czy warto?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 176
Witam serdecznie,
Chciałem się dowiedzieć czy warto zainwestować w jakiegoś gainera żeby dodatkowo wzbogacić swoją dietę o te 2 posiłki w płynie..ćwiczę ponad pół roku mam 184 18lat i na chwile obecna 75,5kg, startowałem z 69 także masa w miarę wzrosła, ale moim celem jest mieć ok 83-85kg także jeszcze długa droga. Dodam że jestem ektomorfikiem więc trudno mi troszkę o te przytycie, staram się jeść 4-5x dziennie głównie posiłki z dużą ilością węglowodanów oraz białka. Więc jak wyżej warto poświecić te troche kasy i zainwestować w coś takiego czy nie dużo przyjdzie mi po tym na masie. I jeśli moglibyście coś polecić godnego uwagi za normalna cenę (żeby nie przekraczało tych 120zł np)
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 491 Napisanych postów 7410 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 49272
Jeśli masz problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości kalorii to pewnie że warto. Gainer jest to odżywka, która ma za zadanie dostarczyć sporej ilości kalorii w niewielkiej objętości posiłku. Szczególnie jeśli jesteś ektomorfikiem i Twoja przemiana materii jest dość szybka, kalorii musisz zjeść sporo, to warto zastąpić 2 z 5-6 posiłków, wysoko kalorycznym szejkiem. Gainer idealnie sprawdzi się jako posiłek po- treningowy, gdyż w szybkim tempie uzupełnia energię oraz nie zalega w żołądku, co jest niezwykle ważne po treningu, gdy układ pokarmowy nie pracuje na pełnych obrotach w przeciwieństwie do innej pory w ciagu dnia.

Ja osobiście polecam Mass Activator, który w swoim składzie zawiera przewagę cukrów złożonych, co jest niezwykle istotne podczas wybierania najlepszego gainera. Dodatkowo posiada atrakcyjną cenę. https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Mass_Activator-opis26680.html

W wyborze odpowiedniej odżywki pomoże Ci nasz często aktualizowany ranking odżywek węglowodanowo-białkowych. https://www.sfd.pl/art/Rankingi/Odżywki_na_masę_ranking__najlepszy_gainer-a1100.html 

Jeśli jeszcze chciałbyś w łatwy sposób zwiększyć kaloryczność, to świetnym sposobem jest dodanie do szejka masła orzechowego lub migdałowego. Coś takiego smakuje naprawdę wyśmienicie. Tutaj podrzucam link. Wybór jest naprawdę ogromny. https://sklep.sfd.pl/Szukaj.aspx?q=masło 

W okresie masowym warto również rozpocząć suplementację kreatyną, która wspiera budowę masy mięśniowej i siły oraz wytrzymałości. Jeśli nie wiesz jaką kreatynę wybrać zerknij do naszego rankingu: https://www.sfd.pl/art/Rankingi/Kreatyny_ranking__najlepsza_kreatyna-a906.html 

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezvidafitness/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3167 Napisanych postów 25322 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 419393
a jak z tłuszczami u Ciebie, bo niec nie wspomniałeś o nich?
można tez wlasnie w/w podbic kcal jeżeli nie dajesz rady zjeść więcej wegli
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12166 Napisanych postów 162291 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243392
za normalna cene masz mass activatora.
ale kwestia tego czy wiesz co robisz, czy gainer pomoze polatac ci braki.
napisales tylko, ze 2 posilki ma dac, czyli kwestia tez ile tego gainera sypniesz.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 855
Jeśli odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych dostarczasz bez chemii to jedyne co da Ci zakup gainera to masę tylko bynajmniej nie tą mięśniową ;) Jeśli masz jakieś braki i nie dasz rady uzupełnić tego normalnym pokarmem to możesz próbować.
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 86 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3918
Gainer to głównie syf, cukier + tanie białka sojowe i troche wpc. Wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne i ustal diete na surplusie. Jak nie wyrabiasz z przejedzenia to pomóż sobie tłuszczami w dużej ilości (orzechy, oliwa, ryby). Kasę zostaw na ewentualne białko jak będziesz robił redukcję, wtedy niektórym ciężko utrzymać wysoki poziom(typu 30%-40% kalorii) przy deficycie.
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12166 Napisanych postów 162291 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243392
drobny procent maja bialka pszeniczne, z soja jest tylko uym i cos z hi teca. wiec nie ma co generalizowac.
z tymi cukrami tez nie do konca prawda

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IRON HORSE IRON PUMP - czy powinienem?

Następny temat

Pytanie na temat Beta alaniny ?

electro
Polecane artykuły