SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta wodna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Diety SFD.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 399
Dietę wodną stosować może praktycznie każdy. Warto wykorzystywać ją również w połączeniu z innymi planami żywieniowymi. Istotnym plusem jej działania jest ciągłe uczucie sytości spowodowane spożywaniem dużych ilości wody. Warto również wspomnieć o tym, że ciągłe picie wody redukuje wzdęcia, zaparcia, a nawet i bóle brzucha.

Tą dietę, jak też każdą inną należy stosować rozsądnie. W ciągu dnia spożywamy duże ilości wody, ale niewielkimi porcjami. Dodatkowo jemy potrawy lekkostrawne.

Z umiarem stosowany poniższy plan żywieniowy pozwoli uniknąć efektu jojo. Należy jednak surowo przestrzegać kilku zasad. Spożywamy około 2 litrów wody w ciągu doby. Staramy się unikać cukrów i tłuszczy. Wystrzegamy się napoi słodzonych, typu pepsi, coca-cola itp. Kawą zbożową zastąpmy kawę zwykłą. W trakcie trwania diety starajmy się nie jeść sera oraz mleka krowiego. Do potraw warto jest dodawać oliwę z oliwek, która powinna zastąpić inne przyprawy. Kolejną zasadą jest picie herbatki o działaniu oczyszczającym przed pójściem spać. Wyrzeknijmy się natomiast jedzenia typu fast food, chipsów, czekolady itp.

Przykładowy jadłospis

Zaraz po obudzeniu się: na czczo pij od 1 do 2 szklanek wody połączonej z sokiem z połowy cytryny lub jednodniowym wywarem ziołowym (nie należy pić na siłę).

na czczo pij od 1 do 2 szklanek wody połączonej z sokiem z połowy cytryny lub jednodniowym wywarem ziołowym (nie należy pić na siłę).


I Śniadanie: (wybieramy jedno z poniższych)
0,5 szklanki zbożowej kawy albo ziołowej herbatki, do wyboru: 2 kromki chrupkiego, ciemnego pieczywa posmarowanego odrobiną miodu
starte jabłko połączone z muesli
sałatka owocowa lub warzywna (najlepsza będzie przygotowana ze świeżych warzyw i owoców, niedobranych z łupki- najlepiej sezonowych)

II Śniadanie: 1 butelka wody, która powinna być pita stopniowo.

Obiad: (wybieramy jedno z poniższych)
1 torebka ryżu, ugotowany lub przyrządzony na grillu filet drobiowy (najlepiej z kurczaka lub indyka), sałata zielona przyprawiona oliwą z oliwek
Zupa-krem z jarzyn, tj. ze zmiksowanej marchewki, pietruszki, selera, pora, ryżu i brukselki)
Sałatka przygotowana z kalafiora, marchewki i fasoli (warzywa mogą być świeże lub ugotowane na parze)

Podwieczorek: (wybieramy jedno z poniższych)
Mały jogurt naturalny
Kefir z dodatkiem truskawek

Kolacja: (wybieramy jedno z poniższych)
2 kromki pieczywa, 2 cienkie plasterki chudej wędliny, 1 ogórek lub 1 pomidor, sałatka zielona
Pokrojony szpinak i pomidor

z AtlasDiet.pl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1146 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4456
to żadna dieta wode powinno sie pic minimum 2l zawsze na redukcji z 4l :)

You Train, Well Do The Rest!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3
Ja, jako diete stosuje tylko nazwe tego co pokazałeś. Pijąc wode przed posiłkami ograniczam łaknienie, tyle...
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23490
Jednocześnie upośledzając trawienie... bez sensu.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2186
a gdy sie taka diete zakonczy to zgaga wypali przelyk jak kret rure w zlewie :D

HC4L

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5462
Podobnego zdania jak koledzy wyżej - bezsensu...

Kto walczy ten może przegrać , a kto nie walczy ten już przegrał ...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7
Dieta ta nie ma bardzo sensu to prawda, ale krótko okresowo można stosować takie rozwiązania, w celu oszukiwania głodu.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23490
Są lepsze i zdrowsze sposoby, poza tym trening silnej woli to zdecydowanie korzystniejsza sprawa.

Good ol' chicken!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Fultona (OMG)

Następny temat

co zamiast płatków owsianych ?

electro
Polecane artykuły