Witam, nie wiedziałem gdzie założyć ten temat więc w razie złego działu proszę o przeniesienie go.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie jedna rzecz, co jest ważniejsze w budowaniu masy mięśniowej, ciężar którym ćwiczymy, czyli taki żeby był jak największy czy technika która pozwala bardzo dokładnie wykonać dane ćwiczenie określoną ilość powtórzeń?
Przykład.
Wyciskamy na ławeczce, 6 powtórzeń, zakładamy 70kg i ledwo to podnosimy sześć razy przy czym łokcie latają jak chcą, sztanga podnoszona jest nie równomiernie.
Zakładamy 65kg ale wyciskamy poprawnie technicznie, kontrolujemy ciężar, oczywiście nie męczymy się przy tym tak jak byśmy podnosili 70kg.
Bardzo proszę Was o konstruktywne odpowiedzi, z góry dziękuje.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie jedna rzecz, co jest ważniejsze w budowaniu masy mięśniowej, ciężar którym ćwiczymy, czyli taki żeby był jak największy czy technika która pozwala bardzo dokładnie wykonać dane ćwiczenie określoną ilość powtórzeń?
Przykład.
Wyciskamy na ławeczce, 6 powtórzeń, zakładamy 70kg i ledwo to podnosimy sześć razy przy czym łokcie latają jak chcą, sztanga podnoszona jest nie równomiernie.
Zakładamy 65kg ale wyciskamy poprawnie technicznie, kontrolujemy ciężar, oczywiście nie męczymy się przy tym tak jak byśmy podnosili 70kg.
Bardzo proszę Was o konstruktywne odpowiedzi, z góry dziękuje.
Krzysztof Piekarz