SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Bóle szyjne po ćwiczeniach barków

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 413
Witajcie chłopaki. Słuchajcie, mam pewien problem, który towarzyszy mi już od dawna i nie wiem co z tym zrobić.

Mianowicie, zawsze po treningu barków dostaję bóle kręgów szyjnych. Po prostu bolą mnie boki na szyi. Tak, że odczuwam ból gdy np. skręcam głowę w lewo i w prawo. Zawsze po ćwiczeniach barków naprężają mi się te mięśnie bardzo mocno i się zajeżdżam. Jesteście w stanie powiedzieć co to jest? Za duży ciężar albo nieprawidłowe wykonanie ćwiczenia?
Dziś np. zrobiłem wszystkie ćwiczenia na barki w pozycjach "na siedząco" i mimo to dostałem bólów szyi kolejny raz. To jest trochę denerwujące i przeszkadzające bo ilekroć poćwiczę barki to jestem sparaliżowany 2 kolejne dni.

Miał ktoś podobny problem może?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 413
To że ból może być spowodowany w większości przypadków złą techniką to ja wiem. Ale dodałem filmik na którym pokazałem jak wykonuje te ćwiczenia właśnie aby można byłoz diagnozować czy wykonuję ćwiczenie poprawnie czy też nie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 329
chlopie, patrzac na Twoje poprzednie posty i wypowiedzi, to wnioskuje ze jestes jedynie nadetym nastolatkiem, probujacym zaistniec w sieci.. ale skoro juz zadajesz takie pytania i na dodatek w dziale trening dla zaawansowanych (!!) , to Ci odpowiem, ze najprawdopodobniej spieprzona technika, i za wasko trzymasz rece podczas cwiczen, poogladaj pare poprawnych cwiczen na barki, chocby na yt, i nie mecz duszy takimi pytaniami...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
Chyba nie chciałbym oglądać techniki wykonania tych ćwiczeń. Jest jeszcze kwestia przykurczów, wad postawy ale to wszystko gdybanie. Skoro ból sie powtarza to radzę wizytę u dobrego fizjoterapeuty.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
jak już mielibyśmy oceniać to musiałby być dokąłdniejszy opis- po jakich ćwiczeniach/ruchach są tego typu problemy- filmik raczej nieodzowny żeby widzieć co jest nie tak.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 413
Hej. No właśnie oglądałem wiele ćwiczeń na barki, uważam, że dobrze je wykonuję. Stąd się dziwię. Co też chciałem zauważyć to to, że po robieniu ćwiczeń na barki (podnoszenie sztangielek do góry, siedząc) to czuję potem jeszcze mięśnie pleców i ten "tylni pod pachami" również. Tak jakby więcej mięśni było zaangażowane w to ćwiczenie). Choć może troszkę za WYSOKO właśnie podnoszę. Wtedy napina się strasznie kark i stąd te bóle.
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
To skoro czujesz przy treningu barków jeszcze tyle innych mięśni - to technika musi być idealna - bez dwóch zdań.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
Ciężko mi to sobie wyobrazić.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 413
Jak podnoszę WYŻEJ ręce przy ćwiczeniu barków to wtedy naciągają się mięśnie te "pod pachami"i troszkę "pleców". A więc tez inne chcąc, nie chcąc - angażuję. Postaram się niżej podnosić te ciężary a tym samym troszkę wiecej powtórzeń mi dojdzie. Dziś dzień treningowy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
ruch ma się odbywać przede wszystkim w stawach łokciowych, nieznaczny ruch stawów barkowych powinien wynikać tylko z owej zmiany pozycji tych ze stawów.
w żadnym wypadku nie powinienes unosić barków w górę bo to b. duży błąd.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 413
No zaraz... zaraz... Jak to "nie za wysoko"? A ten człowiek ćwiczy właśnie tak, że podnosi najwyżej jak potrafi. Nawet na miniaturce w filmie to widać na stopkatce. Oto dowód:



Zmieniony przez - NaczesanySterydami w dniu 2012-12-30 22:18:30
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 413
I kolejny podciąga tak wysoko do góry, że dalej się nie da. Proszę:

No więc co wy mi mówicie, że tak jest źle skoro nawet instruktor (pierwszy filmik) tak pokazuje wykonywanie tego ćwiczenia?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SZOK I ZMIANY SĄ BARDZO POTRZEBNE !!!

Następny temat

PLAN DO SPRAWDZENIA !

electro
Polecane artykuły