SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SZOK I ZMIANY SĄ BARDZO POTRZEBNE !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 134
Kiedyś gdy byłem młodszy jakieś 5 lat temu biegałem na siłownię 5 razy w tygodniu brałem odżywki przedawkowywałem je i guzik z tego miałem ale mimo wszystko upór i słowa Arnolda w filmikach motywujących plus prawie codzienne wizyty na siłowni i patrzenie na to jak inni rosną jak inni wyglądają pchała dalej i dalej ... ale czy to coś zmieniło nic. Stosowałem diety płaciłem kupę szmalu za cuda niewidy i dalej efekty były mierne do tego stopnia że tak mnie odepchnęło że zrezygnowałem. 2 lata konkretów i nagle rok przerwy(machałem tym co miałem w domu od siłowni nie da się uciec jak raz się już to pokochało ;) ) potem bieganie przez półtora roku na siłę 3 razy w tygodniu i nic. W końcu zacząłem się zastanawiać bo nie chciałem brać "koksu" bo nie potrzebuje niesamowitych efektów i spróbowałem czegoś nowego dokumentnie innego co chciałbym wam polecić. Progresja inna dziwna ale skuteczna dla wielu moich znajomych również. otóż ;
po co robić 3 serie na bicepsa i 3 czy 4 różne ćwiczenia ?
wystarczy zrobić dwa różne ćwiczenia po 2 serie każde z mniejszym obciążeniem ale z większą liczbą powtórzeń. Zaraz ktoś powie że ameryki nie odkryłem to prawda ale po co się męczyć i spalać mięśnie skoro efekty są mierne ?

TRZEBA ZMIENIAĆ i to rygorystycznie plany treningowe bo mięśnie się przyzwyczajają szybciej do ciężarów niż kobieta do tego że jest w związku !!!
to się dzieje momentalnie ;)

Zaraz zaraz to mam ciągle coś zmieniać i słuchać jakiegoś łepka który ma mniejszy staż i guzik osiągną hmmmmmmm dobre pytanie żyjemy raz i watro spróbować naprawdę. Wielu ćwiczy żeby coś utrzymać inni masują się niesamowicie ale po co to ? jeśli ktoś chce tylko dobrze wyglądać a nie być profesjonalistą ?
Zamiast siedzieć godzinami na siłowni i klepać czyjeś programy treningowe wsłuch**my się w siebie nie patrzmy się na kolorowe opakowania suplementów i nie mów my sobie że *nie rośniemy dla tego że za mało jemy czy za mało łykamy *
*- nie mówię tu o tym że to nie jest powód owszem to też jeden z powodów jeść trzeba ;)

Spróbujcie tak a zobaczycie zmianę od razu, rozłóżcie serie nie na jeden dzień ale na kilka
typu biceps w Pon 2 ćwiczenia po 2 serie po 20 powtórzeń każda nie duży ciężar aby zdołać wykonać te 18 powtórzeń bardzo dokładnie a 2 ostatnie zarzucić aby dopompować więcej krwi aby sprawić by poczuły że tego jeszcze nie miały
i w CZWARTEK kolejne 2 ćwiczenia po 2 serie po 15-20 powtórzeń to będzie dla nich szok ale taki w dobrym znaczeniu więcej krwi więcej włókien poruszy się i rozbuduje i tak z każdą grupą mięśni to naprawdę działa

przykładowy plan
PON
klatka
płaska 4 serie po 12,10,8,6
brama 4 serie po 12,10,10,6
biceps
2 serie gryf prosty 20,20
2 serie hantle chwyt młotkowy 20,20

Wtorek
plecy
wiosłowanie pochwytem/nachwytem (zależy od każdego) 4 serie po 15,12,10,6
martwy 15,12,10,10
Triceps
francuskie leżąc 2 serie po 20,20
wyciąg górny 2 serie po 20,20

ŚRODA
Barki
ZA kark 4 serie po 15,12,10,8
unoszenie przed siebie hantli 4 serie 12,12,10,10
nogi tu już jak kto lubi ;)
CZWARTEK
klatka
skos górny 4 serie po 12,10,8,6
rozpiętki na skosie górnym 4 serie po 15,12,10,10
Biceps
gryf łamany 2 serie po 20,20
modlitewnik 2 serie 20,20

Piątek
PLECY
wyciąg górny za kark i do klatki na przemian 4 serie np 10 za kark minuta przerwy 10 do klatki i tak 12,10,10,8
wiosłowanie jednorącz 4 serie po 12,10,10,6
triceps
pompki na poręczach 10
francuskie siedząc jednorącz sztangielką 20,20
wyciąg górny 20,20 linki

Sobota
Batki
smith do brody 15,12,10,8
unoszenie boczne hantli 12,12,10,10
nogi

Ważne by odstęp między każdą serią wynosił od minuty do półtorej by mięsień miął czas na regenerację ale i nie ostygł za bardzo
uwagi przy robieniu klatki wiadomo nie prostujemy rąk do końca to my mamy panować nad ciężarem a nie on nad nami. wypychamy do momentu aż zaczynają pracować tricepsy i od razu pomału opuszczamy i szybko wypychamy mniej więcej do połowy drogi ;) przy plecach staramy się je jak najbardziej rozciągnąć by pobudzić jak największą liczbę mięśni

i tym sposobem jesteśmy na siłowni 6 razy w tygodniu ale góra po 30 -45 minut dzięki temu będziemy czuli efekty a pogadamy ze znajomymi po treningu jak skończymy a oni będą dopiero w połowie.

za 2 tygodnie zwiększamy ciężar i dochodzimy na przykład z 20 do 15 powtórzeń i tak co 2 tygodnie aż dojdziemy do 6 po czym możemy wrócić do naszego starego planu bo ten jest taką mega odskocznią która ma zszokować nasz organizm napompować dużo krwi i stworzyć więcej wiązań w włóknach mięśniowych.


wyżej wymieniłem taką progresje na biceps głownie ale to tyczy się każdej serii mięśni każdy jest inny każdy musi wsłuchać się w siebie i dopracować ten plan po swoje potrzeby i zobaczyć efekty innym będzie zależeć tylko na klatce to kierujecie tam główny nacisk i większą liczbę powtórzeń. Ale pamiętajcie liczy się też jak wykonujecie dane ćwiczenia widziałem wielu którzy np robiąc bicepsy nie pochylali sie w stronę jego przy skurczu oni nie mieli efektów oni tylko se machali i nic z tego nie było ważne by pracował też (ja wiem że czasem to niemożliwe ale trzeba się starać)tylko i wyłącznie ten mięsień który ćwiczymy bo znam też takich którzy podczas robienia bicepsów nadwyrężają nogi i plecy i dziwią się że nie rosną ;)


Osobiście polecam to jako odskocznie która bardzo dobrze wpłynie za zastany organizm

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ;) MKOX
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
No tak, warto napisać rozprawkę w oparciu o trening bicepsa, a "nogi jak kto lubi"...
Spróbuj wykonać 2 serie po 20 dokładnych, głębokich przysiadów gdzie po 15 powtórzeniu walczysz tylko ze swoja wolą, a zobaczysz co znaczy porządny trening. Spompować bajceps każdy lubi.


Generalnie nic nie wniosłeś, a z hmmm "artykułu" na wszystkie strony wyłażą ogromne luki w wiedzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
czemu art w tym dziale napisał początkujący?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Chciał sie podzielić spostrzeżeniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Widzę: Trening dla zaawansowanych
Oczekuję: Jakiejś ciekawej innowacji, którą mógłbym wypróbować w treningu

Czytam artykuł: Pompowanie bajcepsa 2x w tygodniu
Szukam w artykule: Spostrzeżeń na temat wykonywania podstawowych ćwiczeń
Widzę: ... (szukam)
Widzę: ... (szukam)
Widzę: mam! w sobotę na samym końcu napisane "nogi"

Z przejęcia zrobię idę zrobić 2 serie po 20 powtórzeń na biceps. Pewnie też mi będzie potrzebny materac jak przy przysiadach, co by sobie głowy nie rozbić upadając na ziemię po ostatnim powtórzeniu.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Autor przypuszczalnie w życiu nie wykonał przysiadu, a to pewnie dlatego, że ma jakąś poważna kontuzje kolan albo kręgosłupa, albo najlepiej jedno i drugie na raz, poza tym dużo jeździł kiedyś na rowerze a latem gra z kolegami w piłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Ja nie raz słyszałem od okazów zdrowia "Nie ćwiczę nóg bo jeżdżę na rowerze" - samo.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a to już norma- szkoda, zę nie ma że np. "dużo chodzę"

natomiast co to tego "przedstawienia" owego "praogramu" to zapewne nie jest to tylko wrażenie ale poprostu autor zaniedbał niemalże wszystko co sprzyja czy nawet determinuje efekty, a trening był -jak to bywa często- nadgorliwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
apokalipsa
a to już norma- szkoda, zę nie ma że np. "dużo chodzę"


Bo chodzenie jest na łydki, a nie na uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
To może lepiej "nie ćwiczę nóg, bo wchodzę po schodach na 4. piętro"?

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 4 dniowy - pytanie

Następny temat

Bóle szyjne po ćwiczeniach barków

WHEY premium