SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

sam nie wiem klatka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2072

Formularz - Proszę o pomoc

Waga

72

Wzrost

176

Staż treningowy

7 miesięcy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 86
Witam :) dopiero założyłem konto aby poradzić sie kogoś doświadczonego :) chodzi o trening klatki piersiowej i wzrost jej masy . trenuje już 7 miesiąc i wiadomo jak to na początku klatka rosła i to szybko niestety wakacje kompletnie olałem pod wzgledem treningów i od września zacząłem tak na 100 % . jestem zadowolony bo przez miesiąć wskoczyło 5 kg i widocznie poprawiła sie moja sylwetka ale nie widze wzrostu w klatce piersiowej . Moj trening na klatke to wyciskanie na płaskiej 4 serie . 1s 12 pow 2s 10 , 3s 8 , 4s 8 . Nastepnie wyciskanie sztangielek 4s kazda po 12 powtórzeń i ostanie ćwiczenie rozpietki na skosie górnym 2 serie po 12 powtórzeń . w klatce mam 100cm . Chciałbym znać wasze opinie na temat mojego trenigu bo czesto mam takie wrażenie że coś zawsze robie źle ;) Bardzo prosze o odp :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 86
filików to ja sie naogladałem już :P no tak ronie żadnych akrobacji i jestem na prawde pewien że na 90 % myśle że robie dobrze , żadnych złych ruchów nie wykonuje , nawet ostani zwiekszyłem obciążenie na serie bo siła w góre mi mocno poszła po kreatynie :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
Zacznij robić rozpiętki na płaskiej ławce 3 serie 12 powtórzeń, dorzuć jako ostatnie ćwiczenie dipsy klatkowe

Poprawne wykonanie ćwiczenia w filmiku :




Zmieniony przez - 40neos w dniu 2012-10-27 00:10:48

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8831 Napisanych postów 50913 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 390999
mozesz zmienic trening , nie robić tylko wyciskania na płaskie tylko na skosie i dodatkowe to cwiczenie co 40neos wrzucił
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
Ewentualnie możesz także zamienić w ćwiczeniach sztangę na hantle

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 86
problem w tym że nie mam możliwości robić tyc dipsów ;/ rozpietki mogę zacząć na płaskiej , tylko właśnie robie je na skosie bo chciałem zmienić troche trening bo do września robiłem na płaskiej :) chyba że zaczne rozpietki na płaskiej a wyciskanie hantelek na skosie :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
1. Wyciskanie hantelek na płaskiej
2. wyciskanie hantelek na skosie dodatnim
3. rozpiętki na płaskiej
4. dipsy klatkowe
To by było najlepsze rozwiązanie. Ewentualnie wyciskanie na płaskiej zamień na dipsy. A brak możliwości robienia dipsów czym się objawia ? Brak sprzętu ?

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Schowaj ego do kieszeni i zacznij pracować klatką w każdym ćwiczeniu(co wiąże się ze zmniejszeniem ciężaru).

Podejrzewam że gonisz za kolejnymi kg ,kosztem poprawnej techniki.To błąd 99% początkujących a i również "zaawansowanych".

I tak oto wyciskanie na "płaskiej" buduje płaskie piersiowe


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-10-27 13:54:43

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14939
ja od zawsze miałem słabą klatę i wiesz kiedy zaczęła rosnąć ?
gdy zacząłem zwracać uwagę na technikę ,większość osób poprostu przemieszcza ciężar i tyle. masz domsy po treningu klatki ?
i dałbym ogólnie wyciskanie na skosie ,bo moim zdaniem jest lepsze od wl .
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
Ja po sobie zauważyłem, że jeżeli zmniejszę ciężar to wtedy mam lepiej ukrwioną klatkę piersiową i bardziej skupiam się na technice wyciskania. I staraj się przy wyciskaniu sztangi nie prostować rąk w łokciach. Kończ ruch przed wyprostem rąk

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14939
dokładnie przeprosty zdejmują ciężar z mięśni na stawy. i ogólnie uważam ,że wl sztangą to średnie ćwiczenie na klate ,zbyt dużą wagę wszyscy do niego przykładają , już o niebo lepiej wyciskać sztangielki na płaskiej.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 86
no tak brak sprzetu na dipsy ;/ ale jeżeli chodzi o technike wyciskania to myśle że akurat to robie dobrze . po ćwiczeniu widocznie zwieksza mi sie objetość mięsni klatki . ostani sprawdzałem to 2 cm w góre na pompie .
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta masowa do oceny!

Następny temat

Pomoc bieg i drążek

Shoty
Polecane artykuły