W podciąganiu na drązku łatwiej maja ci z wiekszą siłą względną,czyli liczona na kilogram masy ciała.Podciąganie to świetne cwiczenie na zrobienie z plecow litery V ,ale też dla wzmocnienia naramiennych i ramion.Mozesz zastosowac kilka rodzajow uchwytow;podchwyt zaangazuje bardziej bicepsy,przy nachwycie wieksza prace wykonuje juz miesien ramienny ,ktory znajduje sie pod bicepsem,mozesz tez podciągac sie w uchycie neutralnym (dłonie skierowane do siebie), szerokim(pracuje gorna czesc najszerszych grzbietu "V" i bardzo szerokim.Trening w węższym uchwycie powoduje rozrost raczej dolnych czesci plecow.Proporcje plecow sa najlepsze wtedy kiedy stosujemy różne rodzaje uchwytów.Odkryłem tez ,ze przy bardzo wąskim uchwycie przy podciąganiu pracuje tez klatka piersiowa,ruch troche przypomina przenoszenie ze sztagielka leząc ,ściągamy łokcie do wewnątrz przy podciąganiu i myslimy o swojej klacie ,zeby pracowała -sprobujecie to działa! Podczas podciągania ,zeby lepiej do pracy włączyc prace najszerszych mozemy skupic sie na palcu serdecznym i małym przy uchwycie,ale to juz dla wtajemniczonych :)
1.MOCNY UCHWYT I OSWAJANIE Z DRĄŻKIEM;
Mocny uchwyt potrzebny jest do tego ,by palce nie puściły drążka,chociaz plecy i ramiona mogą jeszcze pracowac.
Zwis statyczny; złap drążek nachwytem i zawisnij na wyprostowanych ramionach na minute ,jezeli juz masz na to siłę owiń drązek recznikem.Zwiekszy to prace palcow i przedramion.Wytrzymaj minute ,lub staraj sie dojśc stopniowo do 60sek,potem wiecej.
2.PODCIĄGANIE W LEZENIU
Nie zaczynaj od zwyklego podciągania .Najpierw wykonaj je z lezenia na plecach , a jak będzie za łatwo spróbuj z oparciem nog na piłce,zwiekszy to prace wszystkich mięsni.Ustaw drązek na wysokosci 120cm.połóż sie pod nim tak by znajdował sie nad klatka piersiowa i do roboty -kilkanascie powtorzen ,albo tyle ile dasz radę.Mozesz uzyc do tego gryfu maszyny smitha
3.OPUSZCZANIE;
Ustaw tak drązek ,tak byś stojąc mial go pod brodą.Złap drązek i zawiśnij z brodą nad drązkiem.Jak najwolniej opusc się.Kiedy ramiona bedą proste nie podciągaj sie ,ale stan na nogi i powtórz całośc od poczatku .Zrób tak kilka powtórzeń.
potem opiszę reszte ,bo teraz mam lenia
tzn.
3.PODCIĄGANIE KLASYCZNE NA DRĄZKU
3.PODCIĄGANIE Z OBCIĄZENIEM
4.PODCIĄGANIE Z RECZNIKIEM
5.PODCIĄGANIE Z ODCHYLENIEM
Zmieniony przez - chungi w dniu 2012-03-08 01:00:28
Zmieniony przez - chungi w dniu 2012-03-08 01:03:25
Zmieniony przez - chungi w dniu 2012-03-08 01:18:13
1.MOCNY UCHWYT I OSWAJANIE Z DRĄŻKIEM;
Mocny uchwyt potrzebny jest do tego ,by palce nie puściły drążka,chociaz plecy i ramiona mogą jeszcze pracowac.
Zwis statyczny; złap drążek nachwytem i zawisnij na wyprostowanych ramionach na minute ,jezeli juz masz na to siłę owiń drązek recznikem.Zwiekszy to prace palcow i przedramion.Wytrzymaj minute ,lub staraj sie dojśc stopniowo do 60sek,potem wiecej.
2.PODCIĄGANIE W LEZENIU
Nie zaczynaj od zwyklego podciągania .Najpierw wykonaj je z lezenia na plecach , a jak będzie za łatwo spróbuj z oparciem nog na piłce,zwiekszy to prace wszystkich mięsni.Ustaw drązek na wysokosci 120cm.połóż sie pod nim tak by znajdował sie nad klatka piersiowa i do roboty -kilkanascie powtorzen ,albo tyle ile dasz radę.Mozesz uzyc do tego gryfu maszyny smitha
3.OPUSZCZANIE;
Ustaw tak drązek ,tak byś stojąc mial go pod brodą.Złap drązek i zawiśnij z brodą nad drązkiem.Jak najwolniej opusc się.Kiedy ramiona bedą proste nie podciągaj sie ,ale stan na nogi i powtórz całośc od poczatku .Zrób tak kilka powtórzeń.
potem opiszę reszte ,bo teraz mam lenia
tzn.
3.PODCIĄGANIE KLASYCZNE NA DRĄZKU
3.PODCIĄGANIE Z OBCIĄZENIEM
4.PODCIĄGANIE Z RECZNIKIEM
5.PODCIĄGANIE Z ODCHYLENIEM
Zmieniony przez - chungi w dniu 2012-03-08 01:00:28
Zmieniony przez - chungi w dniu 2012-03-08 01:03:25
Zmieniony przez - chungi w dniu 2012-03-08 01:18:13
Krzysztof Piekarz