SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW czy Split ? Początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1776

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 119
Witam. Borykam się z pewnym problemem, czy FBW czy split na początek ? Wcześniej ćwiczyłem splitem ale to nie regularnie nieraz miesiąc i przerwa. Teraz zakupiłem sprzęt i zrobiłem własną siłownię. FBW wydaje mi się za prosty i trochę bez sensu. Zdaje mi się że mięsień nic nie poczuje i to będzie tylko stracony czas... A i dodam że mam leciuteńko skrzywiony kręgosłup, więc nie mogę zbytnio go obciążać ( lekarz pozwolił mi ćwiczyć). Czekam na odpowiedzi :)
Wiek: 15
Staż: Przerwy

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 53

Wzrost: 163

Cel treningowy: Siła

Staż treningowy na słowni: rok z przerwami

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka, wyciąg, hantelki, wszystkie gryfy, modlitewnik

Dieta: jako taka

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: nie ma
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41976
Z twoim stażem nie potrzebujesz aż 7 dni do regeneracji 1 grupy mięśniowej

Ja bym wybrał FBW 3 razy w tyg, żeby zrobić "podstawy"

+ do poprawy dieta

Zmieniony przez - Marcin269 w dniu 2011-10-04 19:46:42
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 119
Na czym będę miał większe efekty? Split 3x w tyg chyba lepszy? Nie wiem doradzcie. Nie bardzo moge wykonywac martwego ciagu i przysiadow bo mam lekko skrzywiony kregoslup wiec lepszy split chyba?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3926
Ja zacząłem swoją przygodę splitem i w sumie żałuje.
Jakbym mógł się cofnąć to zrobiłbym fbw.
Moim zdaniem fbw na start lepsze, żeby pobudzić cały organizm po trochu.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 119
Ale ja chce dodać że nie mogę robić ćw. martwy ciąg i przysiad. Więc czy jest sens fbw?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1038
mam identyczny problem co Faaza, unikanie MC/rdl, przysiad ze sztangą na karku, wiosło itp
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256574
a co to za roznica czym zaczniecie?? BYLE MADRZE!!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1038
Antos czym zaczynałeś? Ja FBW, ale ćwiczyłem 2 miechy(styczeń,luty 2011), a teraz wracam i zastanawiam się czy FBW czy SPLIT, tylko mój FBW w tedy był jak nie FBW, bez MC, bez przysiadu, zamienione było to jakimiś wyciągami na plecy, a na nogi przysiady na suwnicy i wyciskanie nogami.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 119
Ja chyba zrobie split i tyle jeśli nie moge tych na kręgosłup :) Dawniej ludzie tak zaczynali i jakoś są byki:D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2734
Dlaczego myślisz, że nie możesz wykonywać mc/rdl czy przysiadu? Lekarz Ci tak powiedział?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256574
Czym zaczynalem?? splitem w dodatku w opcji najgorszej z mozliwych bo nie mialem wiedzy zupelnie...mimo to jako poczatkujacy robilem jakies tam efekty nawet na takiej tandecie, wiec nie sadze by dluzsze rozkminy spowodowaly lepszy efekt - po prostu.

Osobiscie nie pchalbym sie w splity 3-dniowe na Waszym miejscu, jak juz to 4-dniowe gdzie kazda partie robi sie 2x w tyg. Malo cwiczen, lecz same podstawowe-najciezsze.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW by Knife - lekka modyfikacja

Następny temat

Trening domowy dla początkującego.

electro
Polecane artykuły