fatfaq mam pytanie. Jeśli jakaś osoba je powiedzmy 2000 kalorii na redukcji, to wg tego co podajesz (maks 20% kalorii z białka) daje 100g białka dziennie. Jeśli taka osoba waży powiedzmy 80kg, to będzie zaledwie 1,25g/kg masy ciała !!
Czy taką podaż powinniśmy uznać za "niską" i powodującą duży katabolizm, czy wystarczającą, bo faktycznie te 20%, a więc maksimum białka, które jest wykorzystywane w sposób efektywny zostaje dostarczone przy diecie 2000kcal ?
Albo zapytam inaczej. Czy istnieje minimalna, dolna granica podaży białka na kilogram masy ciała, którą powinna jeść osoba ćwicząca intensywnie, czy właśnie tą dolną granicą jest zawsze owe, powiedzmy ok. 15-20% wszystkich przyjmowanych kalorii, nie zwracając wcale uwagi na ilość białka na kg masy ciała ?
Czy taką podaż powinniśmy uznać za "niską" i powodującą duży katabolizm, czy wystarczającą, bo faktycznie te 20%, a więc maksimum białka, które jest wykorzystywane w sposób efektywny zostaje dostarczone przy diecie 2000kcal ?
Albo zapytam inaczej. Czy istnieje minimalna, dolna granica podaży białka na kilogram masy ciała, którą powinna jeść osoba ćwicząca intensywnie, czy właśnie tą dolną granicą jest zawsze owe, powiedzmy ok. 15-20% wszystkich przyjmowanych kalorii, nie zwracając wcale uwagi na ilość białka na kg masy ciała ?