SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

cortunia - zamagania ze wszystkim

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 753 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8894
muszę sobie zaklepać miejsce na wiosnę.
szczegółowe dane centymetrowe i zdjęcia wrzucę wieczorem.

słów kilka o mnie.
lat 33 już prawie, 164 cm wzrostu, 71 kg w tej chwili.
jedna ciąża (dość ciężka - bo przybrałam ponad 20 kilo wody, miałam nadciśnienie i cukrzycę), nadmiaru już nie ma, ale za to jest kompletne zero formy.

Ćwiczę w domu, na razie pierwszy set z Power90 (Tony Horton, ten od P90X)
Ćwiczenia bardzo mi pasują, juz po tygodniu widzę, że coś się dzieje.
Kiedyś lubiłam siłownię, w tej chwili nie mam czasu na wycieczki.
Chciałabym wlączyć większe obciążenia - ale umówmy się w tej chwili 5 kilo to dla mnie bardzo dużo
raz w tygodniu pływam (mąż z małym się plumka a ja zapyerdalam w te i wewte póki nie padnę :)

Moim największym problemem jest brzuch, mam bardzo słabe mięśnie brzucha, szczególnie te dolne części (a że miałam cesarkę to jest jeszcze gorzej).

Więcej wieczorem razem z ankietą i fotkami

PS. Mam na imię Marta, i tak ejstem uparta i zawzięta, szczególnie jak mnie coś wkurzy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 651 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4466
Dawaj warzywa wodniste, pomidory, ogórki... albo ciepłą herbatę w dużych ilościach. Mnie pomaga, może i tobie też pomoże?
Czym się
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13767

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 753 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8894


z grubsza jedzenie z dziś. zbiorczo bez podziału na cokolwiek.

tak sobie. chyba
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 753 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8894
to lece z uzupełnieniem :)

Wiek : 33
Waga : 72
Wzrost : 164
Obwód w biuście : 100
Obwód pod biustem : 80
Obwód talii w najwęższym miejscu : 80
Obwód na wysokości pępka : 95
Obwód bioder : 102
Obwód uda : 60
Obwód łydki ; 38

W którym miejscu najszybciej tyjesz :
w tej chwili - brzuch :/
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust twarz. :/
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: dopiero zaczęła, ale nie zamierzam hamować - ćwiczę z Tonym Hortonem Power90 (pierwsze zestawy sculpt i cardio (na zmianę, ok 45 każdy + ćwiczenia na brzuch, w dzień wolny - joga)
Co lubisz jeść na śniadanie: razowe pieczywo z mięsem (oba własnej roboty) warzywa surowe
Co lubisz jeść na obiad : miesa wszelakie i ryby + warzywa, makaron, kasza i ziemniaki (niestety to jedno z moich ukochanych warzyw)
Co jako przekąskę : staram się nie przekąszać :)
Co jako deser : gorzka czekolada, ciasta własnej roboty
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: basen, lubilam kiedyś siłownię, w tej chwili wchodzi w grę raczej tylko ćwiczenie w domu
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedyś L-karnityna
Stosowane wcześniej diety : 1000 kcal, 13dniowa, potem przed kilka lat Montignac (łącznie z ciążą, kiedy byłam na 2 fazie - dzięki temu trzymałam w ryzach cukrzycę), ostatnio niestety Dukan, przerwałam, bo miałam wrażenie, że gniję od środka.

od czasów Montignacowych staram się jeśc często i mało (co różnie wychodzi niestety), unikam białego pieczywa i cukru, polubiłam warzywa różne, za owocami nie przepadam.

i zdjęcia





















mam świadomość tego jak wyglądam, wiem, że mam mięśnie brzucha w zasadzie nieistniejące, ciąża nie pomogła, a wrecz przeciwnie.


chyba na razie tyle.
nie mam pomysłu na dietę, jeśli chodzi o trening - jestem skłonna coś dodać/zmienić (ale lubię Tonego )

Zmieniony przez - cortunia w dniu 2011-04-02 22:56:26

Zmieniony przez - cortunia w dniu 2011-04-02 23:00:31
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj

Kiedy rodziłaś?

Na początek chciałabym wiedzieć, czy masz diastasis, czyli "szczelinę" pomiędzy mięśniami brzucha:





Połóż się na plecach z ugiętymi nogami, stopy płasko napodłodze. Napnij brzuch, unieś nieco klatkę piersiową i palcami obadaj środek brzucha. Jeśli czujesz szczelinę, lub widzisz, że wzdluż brzucha wychodzi Ci coś w rodzaju wzgórka, masz diastasis.





A to, że brzuch po cesarce jest "gorszy" to nieprawda <patrz: ja >. No chyba, że... Masz spieprzone szwy

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-04-03 10:04:30
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 753 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8894
diastasis nie mam na pewno, zmacałam sie porządnie i wykonałam badanie porównawcze z brzuchem meza ten to ma brzuch.. Marzenie.
Rodziłam w lipcu 2009. Skoro mówisz, ze cesarka to nie przeszkoda to jestem jeszcze bardziej zmotywowana
Mocno już mam dość tego jak wyglądam.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
No to super

A więc tak: najważniejsza jest dieta Przyjmij kaloryczność 1700kcal, 130g białka, 130g węglowodanów i reszta zapotrzebowania z tluszczu.

Ułóż dietę wg tego rozkładu i wklej do kontroli
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 753 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8894


nie mam pojęcia jak układać dietę

jak bym nie kombinowała wychodzi mi za mało wegli.

no ale wklejam to co mam przygotowane (na bazie tego co mam w domu w tej chwili, co mogę przygotować i zapakować w pudła i wziąć do pracy, poza śniadaniem)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13767
cortunia za dużo tłuszczy.

Wywal masło od kurczaka, upiecz bez niczego, a do kurczaka zaplanuj węgle: kaszę czy ryż czy makaron.

To samo w śniadaniu, wywal masło, a zamiast niego wstaw jakieś węgle do schabu. Od razu będzie lepiej

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5523 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 64827
cortunia witam

Zdjęcia w moich dziennikach są mojego autorstwa i stanowią moją prywatną własność. Nie zgadzam się na ich publikowanie w jakiejkolwiek formie poza tym tematem

Podsumowanie konkursu Przemiana sylwetki 2011:
http://www.sfd.pl/konkurs/filonka_podsumowanie_str69-t725666-s69.html#post8
Podsumowanie konkursu Przemiana sylwetki 2013: http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_KONKURSU_PS_2013/FILONKA-t953383.html

Aktualny dziennik;
http://www.sfd.pl/filonka/DT__2013_redukcji_ciąg_dalszy-t955419.html
If you really want to do something, you'll find a way. If you don't, you'll find an excuse.

NO MORE EXCUSES!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 753 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8894


mąż zakupił tuńczyka, jutro sie objem surowej rybki :) (czy sos sojowy i wasabi wliczać do bilansu? i imbir? :D)

w zasadzie to nie wiem czy się objem - mam wrażenie, że nie dam rady tyle zjeść.

edit - bez tego oleju do tuńczyka nie wiem co on tam robi :)

Zmieniony przez - cortunia w dniu 2011-04-03 21:55:20
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prywatny wątek pytań wichitasky ,-)

Następny temat

Proszę o pomoc w dopracowaniu diety i treningu - split !!

electro
Polecane artykuły