SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Plan/Odżywki/Dieta-Czy dobrze dobrane?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
Witam!

Czy taki plan ACT + te odżywki i ta dieta będą dobrym wstępem do ćwiczeń na siłowni?

Treningi miałbym 3 razy w tygodniu, do tego w dni nietreningowe basen.

PLAN:

1. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2. Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3. Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.
Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5. Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6. Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7. Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8. Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9. Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10. Pompki na poręczach-(tricepsy),
11. Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12. Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).


Dieta: http://img580.imageshack.us/i/ponh.jpg/

7:15-Śniadanie:
Mleko UHT 1,5%-200g
Musli z owocami-50g
Serek wiejski-100g
B23 T9 WW45 Kcal 358

9:50-II Śniadanie:
Makaron dwujajeczny z semoliny-50g
Twaróg półtłusty-50g
Orzechy włoskie-15g
B18 T13 WW40 Kcal 352

12:30-III Śniadanie:
Makaron dwujajeczny z semoliny-50g
Twaróg półtłusty-50g
Orzechy włoskie-15g
B18 T13 WW40 Kcal 352

15:15-Obiad:
Naleśniki low carb by koniu151 (jedna porcja)
B40 T25 WW~0 Kcal~400

16:00-Posiłek przed treningiem:
Ryż biały-125g
Mięso z piersi z kurczaka bez skóry-100g
Oliwa z oliwek-10g
B30 T12 WW96 Kcal 617

Trening o 17:15 (około)

18:15-Posiłek po treningu:
Weider Giant Mega Mass 4000-100g

18:45-"Podwieczorek":
Ryż biały-100g
Twaróg półtłusty-50g
Razem z posiłkiem potreningowym: B36 T5 WW146 Kcal 779

21:00-Ostatni posiłek:
Płatki owsiane-50g
Chleb żytni razowy-40g (2 kromki chyba)
Oliwa z oliwek-5g
Ogórek-120g (czyli jeden)
Papryka czerwona-40g
B9 T10 W53 kcal 338

Łącznie: B174 T87 W420 Kcal 3194
Na kilogram masy ciała:
B2,3 T1,2 W5,6 Kcal 42,6


Odżywki:

Na wstępie dodam, że jeszcze nic nie kupiłem z tego!

Weider Giant Mega Mass 4000-100g po treningu
Olimp Vita-Min Multiple Sport-rano po jednej kapsułce
Olimp Gold Omega 3-rano i wieczorem po jednej kapsułce
Vitalmax Ionto Vitamin Drink liquid-pół litra na trening, basen, wspinaczkę



Co sądzicie o tym wszystkim?






Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18 w sierpniu

Waga: 74-75kg

Wzrost: 186-188cm

Cel treningowy: Siła

Staż treningowy na słowni: Dawno chodziłem miesiąc. Teraz nic.

Uprawiane inne sporty: Od 2011r 3 razy w tygodniu basen + 2-3 razy w tygodniu wspinaczka na sztucznej ścianie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia: http://www.silowniasahara.pl/
Galeria:
http://www.silowniasahara.pl/IMGallery/galeria.php?start=0&kategoria=1


Dieta: Jest.

Przeciwskaznania medyczne: Brak.

Zażywane suplementy: Brak.

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2011-02-21 16:59:06

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2011-02-21 17:26:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
Moja nowa dieta: http://img33.imageshack.us/f/dietay.jpg/

Suple:
OLIMP Glucosamine Gold 1000-rano po 2 kapsułki
Olimp Żeń-szeń vita-complex-rano po 1 kapsułce
Olimp Vita-Min Multiple Sport-rano po 1 kapsułce
Olimp Gold Omega 3-rano i wieczorem po 1 kapsułce
Vitalmax Ionto Vitamin Drink liquid-pół litra na trening, basen, wspinaczkę
Ostrowia WPC 80-tak jak w diecie

Myślałem o tym, żeby dodawać rano do herbaty po 2 gramy monohydratu od Vitalmaxa... Czy to dobry pomysł??
Po 4 miesiącach zacząłbym zażywać większe dawki.

Ni trening taki jak w pierwszym poście.


DOBRZE CZY NIE?? I CZEMU?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
ACT na pierwsze 10-12 treningów

potem wejdź na FBW

skupione na sile 5x5 lub bardziej ogólne /masa+siła - FBW 15-10-5


Dieta:
za dużo białka z sera... jedź więcej miesa .. warto wsadzić do menu ryby

w ostatnim posiłku całkowity brak białka, a to duży błąd... tam wsadź twaróg... w ciągu dnia ser twarogowy to słabe źródło białka.

tłuszcze w posiłku przedtreningowym są zupełnie niepotrzebne


Gainera bym odpuścił... kup dobre białko... a węgle dostarczaj po treningu z suszonych owoców/ lub świeżych
Witaminy + omega 3 to podstawa
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
TU http://img265.imageshack.us/i/pon2.jpg/ poprawiona dieta. W szkole (2 i 3 śniadanie) chcę jeść coś co mi smakuje i jest w miare pożywne xD
Zamieniłem Gainera na WPC od Ostrowii.
Co do ostatniego posiłku, to boje się że będę gorzej sypiał z tym białkiem.

Co do treningu, to ACT będę robił przez miesiąc (własnie te 12 treningów) a później (dzięki za propozycję) FBW 5x5. Potrzeba partnera przy tamtych ćwiczeniach?

Lepsza dieta?
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
asekuracja na pewnym poziome będzie przydatna...

na dietke zerkne wieczorkiem... musze teraz spadac

Zmieniony przez - Sir_Lukasz w dniu 2011-02-22 14:43:45
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
To jak z tą dietą?
Czemu nie dawać Gainera po treningu???
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6981
Warto dołożyć tutaj:
OLIMP Glucosamine Gold 1000
Olimp Chela Calcium D3
???
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat odzywki

Następny temat

siłownia+piłka nożna(plan do oceny)

electro
Polecane artykuły