SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pare pytan o a6w i trening brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92
Witam
Mam pare pytan i bardzo bym prosil o odpowiedzi gdyz wlasnie zaczelem robic a6w.

1. W a6w slyszalem o paru wersjach 5 cwiczenia (http://www.kulturystyka.org.pl/images/a6w2nl.jpg). Chodzi o to aby lewy lokiec dotykl prawego kolana i odwrotnie na przemian czy o to aby ramiona i lokcie byly rownolegle do siebie?

2. "Nożyce" w 5 cwiczeniu? Chodzi o mniej wiecej "rowerek" jak na obrazku czy o to by uniesionymi nogami machac tylko w poziomie w lewo i prawo nisko nad ziemia raz jedna noga wyzej a druga pod spodem i odwrotnie? Jesli dobrze pamietam cwiczenia w dziecinstwie to to sa wlasnie nozyce czego obrazek nie pokazuje.

3. czy a6w jest dobre na "boczki" i dolne partie miesni brzucha

4. czy moglibyscie polecic jakies naprawde dobre cwiczenie na boczki i dolne czesci miesni brzucha?

5. ponoc cwiczenia nog pomagaja w pozbyciu sie tluszczu z dolnych partii miesni brzucha - czy to prawda?

Bardzo prosze o chociaz najkrotsze odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1550
Witam. Zaczne od tego, że robiłem i skończyłem a6w. Mimo, iż czasami trening ten jest monotonny to efekty są zaskakujace. Co do 5 cwiczenia to ręce trzymamy splecione za głową i nie robimy żadnego skretu w stronę kolan. Czyli łokcie równolegle do siebie - to zapewnia stałe napięcie mm. brzucha. Jeśli będziesz robic skret mieśnie będą chwilowo rozlużniane.
po za tym żadnych nożyc - ma byc coś jak rowerek z mocno wyżucanymi nogami w przód. A6W jest treningiem wplywajacym na spalanie tk.tłuszczowej i dobrze wzmacniajacym mm. proste brzucha. Jesli masz duzo tłuszczu w tej okolicy to rob aeroby i oczywiście dieta.
Na koniec kilka ważnych wskazówek:
1. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek.
2. końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń.
Pozdrawiam i powodzenia

Alexander The Great

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 92
ok dzieki za odpowiedz :) wiem ze tzreba miec diete i robic areoby ale... to zajmie za duzo czasu poza tym odzywiam sie bardzo tanio a dieta wiaze sie z wiekszym wydatkiem. Kiedys mialem diete gdy budowalem mase i mimo tego ze byla na prawde dobrze zrobiona to efekty byly minimalne. W tym przpadku bede po prostu troche mniej jadl. Nie wiem czy robic areoby czy wystarczy mi silownia 3 razy w tygodniu. Do areobow jakos nie jestem przekonany bo pewnie w wiekszym stopniu stracilbym mase. Zobaczymy jak wyjdzie. Mam nadzieje ze wytrzymam do konca bo kiedys sie za to bralem to dalem rady do 13 dnia :P Strasznie monotonne :]

A odnosnie cwiczen na boczki i dolne partie miesni moze mi ktos cos polecic czy wystarczy a6w? No i jak do miesni brzucha ma sie trening nog?
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1550
Witam ponownie.
Jak już robisz a6w to daj spokój z innymi cwiczeniami na brzuch. Ewentualnie pózniej skup się na bokach. Ja robię spięcia w leżeniu bokiem tj. jak prawy bok to l. reka przed sobą, nogi lekko zgięte w st. kolanowych a pr. reka za uchem i łokiec w górę skierowany. Z tej pozycji jednoczesnie unuszę górną cz. tułowia i nogi az do spięcia, potem wracam w doł nie kładąc nóg i glowy na ziemi. I tak bok za bokiem np.3x30 pow.

Alexander The Great

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Jeżeli chodzi o nogi, to plecy i nogi to najlepsze splacze tłuszczu. Jeżeli organizm da sygnał że potrzeba mu energii, to bierze zasoby tłuszczu z całego organizmu. Więc jak robisz nogi to i z brzucha leci tłuszcz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem ze ścięgnami?

Następny temat

3 pytania odnosnie treningu klatki

WHEY premium