SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

optymalna suplementacja - ogólny rozwój

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2074

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Witam, mam 27 lat, 179 cm wzrostu. Przez ostatnei 3 miesiące schudłem 15 kg z 92 na 76,5 kg. Nie stosowałem specjalnej diety po prostu ograniczyłem obrzarstwo, jadłlem tyle ile było konieczne ( 5 posiłków, nie za dużych, z newielką ilością tłuszczu, unikalem fast food'ów itp.) W efekcie znacznie schudłem została mi taka fałda na brzuuchu no i jeszcze tłusszcz na biodrach. W tym czasie non- stop ćwiczylem aeroby ( eliptyk, bieganie, rower, basen).
Z suplementów stosowałem: cutting edge codziennie (4 tabletki), AMP-2 przed treningiem ( 2 tabletki) i białko na dobranoc.
W związku z tym iż zostało jeszcze tego troche ale też już sporo straciłem, chcę wprowadzić ćwiczenia siłowe ogólnorozwojowe.
Planuje robuić trening siłowy 3 x w tygodniu a pozostałe dni poświęcic na aeroby.

Moje pytanie brzmi jak to widzicie? zdaje sobie sprawe że redukcja i budowa masy generanie nie idą w parze. Ale czy pry takim trybie uda mi się troszke zbudowac mięśni a jednocześnie poprawiając kondycje spalić troche pozostalego tłuszczu?

Co z suplementacją? Czy dalej brać cutting edge i pic białko? czy pomyśleć dodatkowo o jakiś aminokwasach (BCAA)?

Bedę wdzięczny za sugestie.

Celem jest oczywiście zbudowanie troche podstawowej masy mięśniowej i nie przytycie za bardzo przy tym, a jak się uda to nawet dopalenie choć odrobinmy pozostałego tłuszczu.

Grzesiek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
budowanie masy i redukcja tluszczu - to jakby biegi w dwoch roznych kierunkach. generalnie - mozna popraiwc estetyke ciala, zmniejszyc procentowo ilosc tluszczu (a wiec i procentowo zwiekszyc ilosc miesnia), ale nie jest to zabieg latwy - i niek nie da glowy że Ci sie uda

sprawdz ile bialka wegli i tluszczy dostarcza Twoj akutalny jadlospis, i potraktuj go jako punkt wyjsciowy do robienia korekty. Jeslijestes niedoswiadczony, ostroznie z restrykcyjnymi zmianami w diecie. Wegle wstepnie zostawlilbym na poziomie ok 2g na kg masy ciala i nizej poczatkowo nie schodzil.

Bcaa przy wysokim bf - IMO malo potrzebne, choc jak masz $...

Dieta, dieta dieta, o-3, lekki spalacz / lipotropik. Mozesz pokombinowac z kreatyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Jeżeli chodzi o diete chciałem zwiększyć ilość spożywanego białka : chódy ser, ruyż itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3402 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43956
przedewszystkim musisz ułożyć dietę
curring edge możesz brać...
bcaa też ewentualnie można dołożyć na lepszą regenerację

poczytaj jeśli cię to interesuje
http://kulturystyka.pl/cykl-dla-zwyklych-ludzi-zwycieska-praca-konkurs-marcowy-sfdpl/

Zmieniony przez - mentos_ w dniu 2009-07-13 11:02:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
hmm jak ulozysz se diete proponuje dozucic kreatyne mono
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 247 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7990
...jeśli chodzi o dietkę to poczytaj także trochę podwieszonych postów w dziale odżywianie, nie wiem czy to co napisałeś w drugim poście o białku i ryżu w jednej linii to przypadek - ale ryż wcina się raczej dla węglowodanów niż białka chudy ser (biały) i owszem - białko jak ta lala źródła białka to przede wszystkim piersi z kurczaka, jajuszka, ser biały właśnie itd w dziale odżywianie można znaleźc wiele ciekawych informacji

i zaczynając przygodę z siłownią odpuśc sobie na początku kreatynę, nie ma sensu, mając dobrą dietkę i tak pójdziesz w górę więc po co wywalac jeszcze pieniądze? na kreatyne przyjdzie jeszcze czas

pozdr.

Zmieniony przez - Stylus w dniu 2009-07-13 11:25:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
z ty m ryżem to mój błąd...uznajmy że to niefortunny przypadek.
jaja, piersi i sery.
z tym monohydratem kreatyny chyba zaczekam jak bedę mial większy staż może?
A co do BCAA to jakiego najlepiej używać? Czy stosować BCAA z dodatkkiem glu.?
Bardzo bym prosil o rade...? Generalnie chodzi o to żeby było bezpieczne i skuteczne. ( Chodzi mi tu o konkretny produkt)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Grzesiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3402 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43956
kup sobie bcaa xtra z activlabu
masz tam bcaa i glutaminę...
przy wysokiej intensywności treningów imo jest to podstawowy suplement

btw bardzo dobrze że nie napalasz sie na kreatynę jak niektórzy
to już plus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
mentos dzięki za artykuł-bardzo fajny.
A jak widzicie kwestie treningów silowych x3 i do tego aeroby w pozostale dni...? nie będzie to się za bardzo kłoócić?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3402 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43956
przy dopracowanej diecie nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
jednymi słowy...dużo białka, mało weglowodanów, mało t łuszczu.
+ BCAA Cutting edge + białko na dobranoc

Czy tak to można podsumować?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 7150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84652
nie

no chyba ze chcesz robić low carb na masę, ale wtedy tłuszczu w brud

poczytaj w dziale odżywianie posty podwieszone

zacznij od obliczenia zapotrzebowania, potem pójdzie z górki

"Chęci i cierpliwość to wielbłądy, które mogą
Cię przewieźć przez każdą pustynię"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie odżywki, dieta i ćwiczenia?

Następny temat

łaczenie stacka z mono?

WHEY premium