SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocencie mó siłowy trening na wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
no dobra ostatnia korekta jaką przeprowadzam w dynaimce siłowej zamiast wyskoków z wykroku bede robił zarzu z ziemi na klatke piersiową 3seriepo4-5

dzis robiłem zarzut i czułem że robie dużo lepiej i dynamicznej ten ruch do pępka a potem zarzut ręka już tak sobie lae przyrost siły i dynamiki przy pierwszej fazie zarzutu duży(robiłem z 55-60kg)

jak myślisz pavlo zostawić tak ten zarzut czy moze zmienić serie i powt órzenia a wyskoki z wykroku moge ryrócić bo nie są za dobre dla mnie

obiecuje że nie bede juz cie tak zamęczał pytaniami ale wole mieć wszystko dobrze ustalone i przygotowane zanim bede robił dynamike siłową....

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
poszukaj na youtube filmików z rwania i podrzutu, tam ważnym elementem jest wypchniecie z bioder sztangi, a mam wrazenie ze ten element u Ciebie nie istnieje.

Owszem możesz zamienic ale tymczasowo wrzuciłbym wyskoki, i równolegle uczyl sie techniki zarzutu

Masz pytania to pytaj, tylko przeczytaj swoja wypowiedz zanim wyślesz żebym momentami nie musiał sie domyślać co to za wyraz ;)

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Kurde, współczuje :/ Szkoda tej kontuzji bo jakbys wrzucił dynamike przy twoich warunkach to wyniki bylyby kosmiczne no nic, zdrowia zycze i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
no dobra jeszcze kilka pytań(licze na odpowiedz PAVLO ale innych też) no więc:
-jak trzymac sztange przy front przysiadach jak przy zarzucie na klatke czy tak jakoś ręce skrzyżowane i czy max dynamicznie wstawać(bo to bedzie okres dynamiki siłowej)

-co dają tak naprawde te frongt siady czy inne mięśnie rozwijają niz normalne siady
i tu ważne dla mnie pytanie:

-CZY MOGE POTEM PO DYNAMICE SIŁOWEJ 2 TYG NA REGENERACJE I POTEM JECHAĆ TAK ZNOWU 6 TYG SIŁY I POTEM 6 TYG MOCY ALE CHCE ROBIĆ TEN TRENING WTEDY TYLKO RAZ W TYG W PIĄTKI BO DOJDĄ MI TRENINGI SIATKI 2 RAZY W TYG I DUŻO SKAKNIA (TRENINGI AKRO I 3RUN"U)CZY DA MI EFEKTY ROBIENIE NÓG NA SIŁCE RAZ W TYG CZY NIE
BO POTEM W WAKACJE JUŻ BEDE MÓGŁ ROBIĆ NORMALNIE 2 RAZY W TYG ALE DO WAKACJI.....??

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
1 - trzymasz jak ci wygodniej, faze negatywna kontrolowana, a podnosisz sie dynamicznie zachowujac technike

2 - rozwijaja inny rejon czworoglowych

3 - mozesz, obserwuj na bieżąco reakcje organizmu i odnośnie tego ujmuj/dokladaj intensywnosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
czesc Pavlo widze ze mamy podobna historie...doszlismy do czegos i tez "wszystko" sie poszlo je*ac ja w pazdzierniku skrecilem kolano a we wtorek bede mial juz druga operacje (rekonstrukcje ACL) przewidywany powrot do pelnej sprawnosci 9 miesiecy takze na listopad-grudzien :/ boje sie myslec jak bede musial budowac to wszystko od poczatku...tyle miesiecy bez biegania i skakania nie wiem jak to bedzie...pewnie wpadne po jakas rade w miedzy czasie pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
a przy tym treningu raz w tygodniu to ma być połączenie siły i dynamiki czy może np przez 6tyg siła(raz w tyg intensywnie) a potem przez 6 tyg dynamika(raz w tyg intesywnie) bo nie chce wtedy robić tego 2 razy w tyg bo siły nie bede miał na inne treningi
a i pytanie na marginesie czy 91 kg w przysiadzie(mój rekord)to dobrze jak na prawie 15 lat wtedy miałem a teraz już 15 i tydzień bo marzy mi sie 2 razy masa ciała w siadzie bo to już wielka siła jak na moje a waże 70 to by było 140kg...

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
a i jeszcze jedno mi sie przypomiało że podobno nie zbuduje sie dobrego wyskoku jak bedzie sie robić plyo dzień po ciężkich siadach itp.
czyli mam robić tak:
wtorek piątek-PLYO
poniedziałek czwartek-NOGI NA SIŁCE(WYSKOK)
CZY MAM ROBIĆ TAK:
WTOREK PIĄTEK-NOGI NA SIŁCE(WYSKOK)
PONIEDZIAŁEK CZWARTEK-PLYO.........

jak myślicie bo sam już nie wiem???

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
czesc Soltys88, widze ze jednak miałes poważniejsza przypadłość, bo podejrzewam, że zerwanie. U mnie wykazano naderwanie I/II stopnia wiec na operacje sie nie zdecydowałem ze wzgledu ze funcjonuje ok, trenuje ok, a nasłuchalem sie przypadkow ze 2 lata po operacji kolano sztywniało a pozatym nie wszedzie warto robic rekonstrukcje sa specjalisci w Żorach, w Rzeszowie, u mnie Krakowie tez sie znajdzie ale to roznie wtedy z refundacja. Ja wiem ze po operacji i tak bym juz nie wrocil do takiej intensywnosci gry poprostu ze strachu nie wiazalem zawodu ze sportem wiec odpuscilem i poswiecilem sie juz poprostu silowni, przykre ale zycie Tobie życze pełnego powrotu do sprawości braku urazu na psychice i powrotu do formy :)

trenujac 1x w tyg ciezko polaczyc statyke i dynamike wiec dziel cyklicznie. Wynik jest ok zakladajac ze robisz dobrze technicznie.

Na temat plyo juz sie wypowiedzialem wczesniej, na razie odpusc. Stwierdzenie ze bez plyo dzien po siadach nie zbuduje sie wyskoku jest stwierdzeniem conajmniej dziwnym. Owszem plyo jest niezbedne do budowy wyskoku NA PEWNYM ETAPIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
ok pavlo przysiad robie tak że schodze troche poniżej kąta prostego(uda równolegle do ziemi)ale podkładam sobie dla pewności lekko podstawke pod pięty dla zachowania równowagi

a co do plyo to żle sie zrozumieliśmy pavlo chodzi mi o to że ludzie mówią nawet sołtys i tazzo pisali że jeśli bedziemy robić treningi szybkościowy lub plyo dzień po treningu siłowyem na nogi to nie bedzie to dobre rozwiąznie
lepiej podobno robić np w pon-plyo a we wtorek-nogi na siłce

co ty na to podzielasz tą opinie czy nie a co domnie to bede robił lekkie plyo tylko jak bede czuł sie na siłach a jak nie to bede odpuszczał narazie to jeszcze 2 razy masy nie biore a pewnie troche czasu minie zanim do tego dojde...

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PeCo czy tr plyometryczny?

Następny temat

400 m

WHEY premium