SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nowy plan masa staz 3 lata zapraszam :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3592
POwitac pierw dane :

Wiek 19 lat
Waga 81kg
Wzrost 174cm
ob bicepsu 40cm
wyciskanie na klatke 130kg+
obecnie biore kreatyne cm3 jablczan zostalo mi jeszcze pol puchy 360cap
CEl sucha masa i sila

Moj dotychczasowy trening

Poniedzialek Plecy

Wiosłowanie hantlem 5 x 12,10,8,6,5
Wyciag do karku 4x 12,10,8,5
Podchwyt wyciag 4x 12,10,8,5

Wtorek Klatka

Lawka plaska wyciskanie sztangi 4x 12,8,6,5
Skos dodatni 45 stopni sztanga 4x 12,10,8,5
Hantle skos rozpietki od polowy 4x 10 4 skosy 60,45,30,0 stopni

Czwartek Biceps

Mlotki na lawce 5x 15,10,8,6,5
Hantle podchwytem modlitewnik 5x 15,10,8,6,5

Triceps


Francuskie sztanga 5x 15,10,8,6,5
Wyciag nachwyt oburacz 5x 15,10,8,6,5

Piatek Barki

Podciaganie hantli 5x 15,12,10,8,6
Wyciskanie hantli 4x 15,12,10,8
Tyl barkow unoszenie w opadzie hantli 4x 15-10

a teraz przyszedl mi pomysl na takie cos

*-5 ruchow ciezkich i od razu 10 ruchow lzejszymi plackami


Poniedzialek Klatka

Lawka plasko 4x * 5 ruchow sztagna i hantlami 10 ruchow
Skos + 2 sztanga 4x * 5 ruchow sztagna i hantlami 10 ruchow
Hantle skos mlotki 4x 10 ,4 skosy 60,45,30,0 stopni

Wtorek Plecy


Wiosłowanie hantlem 4 x *
Wyciag do karku 4x *
Podchwyt wyciag 4x 12,10,8,5

Czwartek Biceps

Mlotki na lawce 4x *
Hantle 4x *

Triceps


Francuskie 4x *
Wyciag nachwyt 4x *

Piatek Barki


Podciaganie 4x *
Wyciskanie hantli 4x 15,12,10,8
Tyl barkow 3x *

Co wy na to, pozdrawiam


Zmieniony przez - bot001 w dniu 2010-09-03 11:35:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Temat do kasacji/ zamknięcia. Niestety autor posta woli w przyszłości zabieg/ operację kręgosłupa.
Przykład samolecznictwa i proszenia się o kontuzję/ uraz. Szkoda, że wiele osób woli niszczyć ciało zamiast zasięgnąć choć fachowej porady odpowiedniego lekarza.
I szkoda, że autor nie potrafi postarać się o zrozumienie prostego faktu, że zależało nam na jego zdrowiu.
Wolna wola.
Temat do kasacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
A gdzie nogi?

Podciąganie w dniu barków?









Kolejny świetny temat w zaawansowanych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3592
omg podciaganie hantli* to na barki, zapomnialem dodac ze przysiadow i ciagow nie robie bo mam hiperlordoze i wgl mozecie pisac co chcecie ze nogi to to to , kiedys robilem rok i wiem ze warto cwiczyc te partie ale trzeba miec i rowniez zdrowie do tego maszyn zadnych nie posiadam, w sobote jedynie robie 5 seri przysiadow na jednej nodze i łydki wspiecia. pozdro

Zmieniony przez - bot001 w dniu 2010-09-03 12:07:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11492
Byłeś z kręgosłupem u lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Też mam hiperlordozę i wiele osób ją ma. Lekarz Ci zabronił wykonywać tych ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11492
otoz to najłatwiejsza wymówka żeby nie robić normalnych treningów, wiele osób ma jakiś problem z kręgosłupem, ale właśnie robienie dobrze technicznie przysiadów i mc często pomaga w skorygowaniu wad, no chyba że ktoś ma naprawdę poważna wadę ale wtedy i inne ćw odpadają.

bardziej za przeproszeniem je.bią kręgosłup wyciskania na klatę czy sztangą na biceps ludzie się bujają, wyginają, robią jakieś pseudo mosty i inne figury ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Mam kilka wad postawy i trening siłowy pozwolił mi je skorygować. Nie zamierzam wystawiać Ci diagnozy ale jeżeli lekarz (a najlepiej jednoznaczne opinie dwóch czy więcej) nie zabronił Ci wykonywania tych ćwiczeń to zasłaniasz się po prostu lenistwem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3592
Po 1 to jest temat o treningu a nie krogslupie ... po 2 co wy mi ***** *******it* z tymi wymowkami nie mam zamiaru byc kaleka bo wy piszecie o lenistwie jakims, takto bym nie cwiczyl 3 rok bez przerwy, u lekarza bylem i zabronil mi wgl chodzic na silownie ale ja to kocham :) niedlugo musze skminic bloczek i zamontuje wyciag dolny zeby wioslowaniami tak nie tyrac kregoslupa, pozdro


Zmieniony przez - bot001 w dniu 2010-09-04 12:00:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Hehe skoro Ci zabronił to nie ćwicz i tym bardziej porady nie dostaniesz. I nie spinaj się. Zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3592
dzieki ale nie skorzystam z twojej rady zegnam spamu mi tu nie potrzeba pozdro

Zmieniony przez - bot001 w dniu 2010-09-04 12:25:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Nie piecz się tak facet bo głupka z siebie zrobiłeś.
Uno- to Hubert dość dobrze ci radzi i wie co pisze. Większość lekarzy w Polsce( standardowych) to zwykłe konowały, którym w taśmowym traktowaniu chorych nie pasują jakieś wgłębiające się w sport przemyślenia. Idą po najmniejszej linii oporu dając diagnozy może i niekiedy słuszne, ale nie będące jedynymi i wcale nie najlepsze.
Prawie każdy lekarz przy najmniejszym problemie zdrowotnym powie ci byś leżał, nie chodził a najlepiej nie oddychał. Brak intensywności w życiu, omijanie wielu ruchów itd. wcale nie jest wyjściem gdyż nie eliminuje problemu, nie leczy, a jedynie omija problem. Słaby odcinek dolny kręgosłupa, słabe prostowniki odbiją się na starość.
Mając hiperl. i właśnie NIE ROBIĄC z tym nic sensownego prosisz się o bolesną starość.
Nikt nie każe ci robić tak i tak, od razu rzucać się na mc i duże ciężary. Ale jeśli rzeczywiście masz tak poważny problem z kręgosłupem to radzę w końcu się ogarnąć i iść do prawdziwego lekarza- albo najpierw na konsultację z ogólnie specjalizowanym lekarzem sportowym albo od razu z sportowym ortopedą, chirurgiem z specjalnością kręgosłupa itd. w zależności do kogo się dostaniesz lub NA KOGO BĘDZIE CIĘ STAĆ.
A potem po dobrej konsultacji, prawdziwej, pod kątem sportu idzie się do DOBREGO fizjo i określa system rehab. oraz sposób treningu.
Postępując tak jak obecnie kroisz sobie bat na dupę w przyszłości. Myślisz, że jak nie zrobisz mc to kręgosłup nie dostanie w kość?
Tym bardziej ponieważ inne ćwiczenia zawsze obciążają kręgi, nawet te w oparciu o ławkę a obciążanie nie obudowanego solidnymi mięśniami kręgosłupa to proszenie się o kontuzję. To nie działa tak, że w przypadku wady dolnego odcinka kręg. można sobie robić wszytko inne tylko dołu nie obciążać. On zawsze jest obciążany, tym bardziej na siłowni. Jeśli nie robisz nic z wadą i nie próbujesz jej minimalizować to w dupę możesz sobie wsadzić całą siłownię a tym bardziej gadki i wiarę, że nic złego się dalej z twoim kręgosłupem nie dzieje.


2. padłem ze śmiechu jak przeczytałem tą bzdurę o wyc. dolnym. Myślisz, że korzystając z niego siedząc na płask na dupie dolne plecy i twoja hplord. nie są naruszane?
Rozrysuj sobie to na kartce, jak siedzisz bokiem i zastanów się co cię w takiej pozycji m.in utrzymuje. Zgadnij- prostowniki.
Wyciąg dolny w tym przypadku- bardzo sprytne, tylko inaczej.



Zamiast pleść pierdoły w dziale dla zaaw. zrób to co należy- skonsultuj plan treningowy zwierający elementy rehab. i stopniowo buduj filary mięśniowe dla kręgosłupa.
A jak nie pasuje to nie pisz bzdur w dziale dla zaaw. i nie mądrzyj się bezmyślnie na sensowne wypowiedzi innych bo sam takimi idiotyzmami robisz spam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki i Biceps

Następny temat

jaki trening po szóstce weidera?

WHEY premium