SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

maciej1408 - masa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Cześć! No więc opuściłem się, ale zaczął się rok szkolny, już po pierwszym tygodniu itd. więc już bez wyjazdów tylko w domu. No więc od początku tygodnia trochę latania miałem, tzn. szkoła, kupowanie książek no i ogólnie wróciłem z wakacji, trzeba się było ogarnąć.

No więc w środę zrobiłem basen, bardzo intensywnie ale nie będę już o tym tutaj pisał. Obecnie sytuacja wygląda tak że zapisałem się na podszkolenie w pływaniu i będę miał raz tygodniowo trening z instruktorem (poniedziałek) no i oczywiście siłownia co drugi dzień :)

Dzisiejszy trening:


4x wypychanie ciężaru na suwnicy 30x60kg, 20x80kg, 12x110 10x130
3x Rumuński martwy ciąg 20xgryf+20kg 15xgryf+25kg 15xgryf+25
3x wyciskanie na ławce 30xgryf(20kg) 15xgryf+10kg 12xgryf+15kg
3x wiosłowanie 30xgryf(jakiś lekki, podejrzewam że około 10-15kg)+10kg 20xgryf+15kg 20xgryf+15kg
2x wyciskanie w staniu sam gryf(około 15kg) 15+5kg
4x podciąganie w trupa (tzn nie zawsze pełne, ile miałem siły, puszczałem wtedy jak już nie miałem siły zgiąć rąk)
No i brzuch :)

No więc na trening miałem 30 min, bo się okazało że zmienili godzinę zamknięcia siłowni z 21 na 20 :/ Więc trochę robiłem mniej serii, zresztą nie chciałem przesadzić żeby jutro normalnie wstać po takiej przerwie. No to zacznę początku, suwnice zamiast przysiadów robie dlatego, że zawsze przy przysiadach miałem jakieś chore problemy, jak nie ból kolan to jakby bardzo dziwne skurcze w udach itd. (dodam, że rozgrzewki miałem porządne) a na suwnicy mi nic nie było, dopiero podczas powrotu ledwo szedłem :D na mc dawałem mało obciążenia bo chciałem na początek wykonywać wszystko dobrze technicznie i mi nawet wychodziło :) na ławce ostatnie powtórzenie już ledwo zrobiłem (niewiem czemu tak mi słabo na klate idzie -,- )na wiośle mogłem wrzucić więcej, ale pierwszy raz robiłem nie sztangielką tylko gryfem więc tak jak wcześniej chciałem się przyłożyć do techniki. Wyciskanie w staniu - no po prostu tak miałem już słabe ramiona że już ledwo to robiłem :/ no podciąganie jak podciąganie, słabo narazie licze, że bd lepiej. No i brzuch dziś skatowałem konkretnie :) Ogólnie jestem zadowolony, tylko wyjątkowo zmęczony ale pozytywnie ;) Zobaczę jak się bd czuł jak w miarę to w niedziele też poćwicze, a jak nie to od wtorku. Kolega jeszcze mnie namawia na K1 2x w tygodniu no ale się jeszcze zastanowie

Dieta:
No ogólnie narazie jadłem to co mama dawała, nie pamiętam dokładnie powiem tylko że dziś po siłowni (czyli przed chwilą) koktajl z 2 bananów+około połowy twarogu, 1 jogurt naturalny i łyżka miodu). Od jutra zaczynam porządne życie

Aa no i jeszcze jak sądzicie, czy k1 2x w tygodniu będzie wadzić w robieniu masy ? Dodam, że no jeśli się tak da chce robić masę, ale później bez jakieś specjalnej redukcji żebym nabrał tylko mięśnia :D


Zmieniony przez - maciej1408 w dniu 2012-09-07 20:40:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Trochę szkoła nie pozwala na tak częste pisanie postów, ale teraz będę się starał wrzucać rozpiskę codziennie. Od ostatniego treningu do wczoraj wolne - straszne zakwasy, wczoraj 1h baseniku, też trochę poszalałem no a dziś wieczór siłownia więc po treningu wrzucę rozpiske. Tak jak wcześniej diety brak, lece na posiłkach mamy więc nie jestem z siebie zadowolony ale po siłowni jakieś zakupy i od jutra rano lecimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
po co codziennie? jak nie masz czasu wrzuć co 3-4 dni ze wszystkich dni w których trenowałeś i już. Bez codziennych wypisek też się rośnie... czas poświęć na jedzenie i doszkalanie się z zakresu treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Codziennie bo chce żeby ktoś czasem zerknął na dietę żeby dał znać że może coś źle jadam.. Zobacze jeszcze jak będzie czasowo, narazie początek roku to nie jest tak źle :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Trening:

-suwnica 4 serie 30x40kg 20x80kg 12x110kg 10x110kg
-przyciąganie drążka wyciągu górnego do pleców 4s
-prostowanie nóg w siadzie 4s
-niewiem jak nazywa się to ćwiczenie (jest robione na atlasie, ruch podobny jak do wyciskania na płaskiej, tyle że siedząc) 4s
-podciąganie 5 serii na maxa
-brzuch

Ogólnie, wiem że kompletnie nie trzyma się to kupy ale wchodząc na siłownie się załamałem.. nie było gdzie plecaka położyć :O o wolnych gryfach itd. nie mówiąc dlatego dziś same maszyny -,- musze zmienić godzinę, ale coś czuje że będzie ciężko trafić na luźniejszą :/


Po treningu (czyli przed chwilą) ok. 100g twarogu półtłustego, 3 kromki pieczywa chrupkiego z margaryną i porządna szklana mleka..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1891
Siemka! Pisałeś w moim dzienniku,więc i ja wpadam wzajemnie,co tu mówić,czas okaże,patrząc na początkowe zdjęcia,a zdjęcia po pewnym stażu najważniejsze widać,że dysproporcje się wyrównały.Więc progres jakiś tam jest.Powodzenia i masuj dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
No ok i dzięki :) Ja postaram się co miesiąc robić takie "podsumowanie" ale to dopiero pod koniec września :) No i pytanie do bardziej doświadczonych, jest sens kupować jakieś odżywki ? Tzn mam zamiar codziennie coś robić (obecnie to wygląda tak : pon:basem , wtorek:siłownia, środa:basen czwartek siłownia; piątek: wolne ew. rower, sobota;siłownia, niedziela: rower no i nie długo mam zamiar dorzucić troche biegania)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1891
Dla mnie suplementacja to pewna ostateczność dla tych którzy mają problemy z tyciem. Na ten staż(licząc od założenia dzienniku) zaopatrzyć się w witaminy + OMEGA 3. Co widać,dietę masz kiepską,na takie wymiary ja mam ze 3300 kcal na start:) Oblicz sobie jeszcze raz zapotrzebowanie kaloryczne,najlepiej stąd: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html mówiłeś że mamy podobne wymiary,wagi i wzrost,więc zobacz na moją dietę w moim dzienniku.Mam 100g tłuszczu,180g białka,i 400g ww. Więc stanowczo masz za mało,mówiłem wcześniej,tylko dysproporcje się wyrównały,więc koniecznie dodaj kalorie.

Co do aerobów,nie zaszkodzi,będą pełnić funkccje regeneracyjna. pływanie przyśpiesza regeneracje mięśni,więc z aerobami oprócz masy,będziesz poprawiał swoją jakość mięśni,ale nie rzeźbę bo bym tak tego nie nazwał,przy rzeźbie utrzymujesz mięsień,a tłuszcz spalasz,ale to już wiesz.Mam nadzieję że pomogłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Trening:

Brak, trochę pomachałem hantelką z nudów, ewentualnie zrobie może jeszcze pare pompeczek z nudów, na basenie nie byłem bo musiałem siedzieć w domu, pilnować brata.

Dieta:

1 posiłek
3x kromka pieczywa razowego z margaryną + serek hohland pieczarkowy + 1 jajo i szklana mleka

2 posiłek
Jogurt gratka + buła + serek hohland pieczarkowy

3 posiłek
Jogurt gratka

4 posiłek
Talerz zupy ogórkowej

5 posiłek
Spaghetti big porcja

6 posiłek
Mały danonek + bułka z margaryną i jajkiem + 2 jajka + szklana mleka



Drewno diety takiej nie stosuje, staram się jeść tak jak ktoś pisał, dużo ale zdrowo :) A po za tym mam bardzo szybką przemianę materii i problem z przytyciem.. W zeszłą zimę przez około 2 miechy od bożego narodzenia do końca lutego jadłem jak świnia, ale większość czasu spędzałem na tronie No niewiem, jeszcze się zastanowie. Największym problemem jest jedzenie w szkole bo mam same przerwy 10 i 5 min, tylko jedną 15 i nie mam nawet kiedy zjeść, bo mam w kilku budynkach lekcje i zanim dojde do klasy itd. trochę zleci no i lipa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Trening:

Suwnica: rozgrzewka, 24x70kg, 20x100kg, później zaczęły mnie łapać skurcze więc przerwałem.
Rumuński MC: 20x40kg; 18x50kg; 14x50kg; 17x50kg
Wyciskanie na płaskiej: rozgrzewka; 12x35kg; 12x35kg; 11x35kg
Wiosłowanie: 16x35kg; 14x40kg; 12x40kg;
Wyciskanie w staniu: 20x10kg; 15x15kg; 10x25kg
Podciąganie słabiutko 4;3;3;3
No i brzuch..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie - jak najefektywniej :D

Następny temat

plan ocena

WHEY premium