SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mała klatka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3862

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja mam problem z klatką piersiową ...tzn odstaje od reszty ....siła ok ale wyglądam dość dziwnie z tą klatką ....wszystko inne rośnie ....mój trening to
wyciskanie na ławeczce w poziomie 4*10,8,8,6
wyciskanie hantlami pod ukosem 4*10-6
rozpiętki lub brama 3-4*10-6
przerwy 1-2
ruchy wolne przy opuszczaniu ,w sumie przy podnoszeniu też czasami wykonuje ten trening bez dotykania do klatki .....acha zmieniam kolejnośc wykonywania ćwiczeń i przyrzą co tydzień.....
może jakieś wskazóki???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 224261
NIECH MODERATOR DZIAŁU USUNIE WYPOWIEDZI kuzin - Wszędzie zaspamował słabą reklamą !!!
BANA JUŻ MA !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
cwiczysz ja raz w tygodniu?daj cos glowa w dol ,np rozpietki , brame mozesz ewentualnie dac na sam koniec bo to cwiczenie ladnie wykancza miesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a ile cwiczysz ?
robisz cykle regeracyjne ?

Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-05-17 15:55:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 373 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2045
A moze zacznij cwiczyc tylko sztangielkami ! wtedy miesnie klatki bardziej sie rozciagną ! i zrob powiedzmy tak :
1. Wyciskanie hankli na lawce skosnej 4 serie po 12/10/8/8 powtorzen z tym ze dopiero ostatnie powtorzenie z wymuszeniem
2. Wyciskanie hankli na lawce prostej serie i powt j.w.
3. Rozpietki na lawce skosnej glowa w gore serie i powt. j.w.
4. Przenoszenie hankla wzdluz tułowia (za glowe) - lezysz na lawce i przenosisz hankiel za glowe - rece lekko ugiete serie i powt j.w.
Rob klatke raz w tyg ! daj odpoczac miesniom ! Po tym powinno Ci zaczac rosnac :) ( o diecie nie wspominam - pij duzo wody ! ) Pozdrawiam

Nawet najgorsza bestia ma w sobie odrobine litosci.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak ćwicze klatke raz w tygodniu ...mam staż 6-7lat z mniejszymi i z większymi przerwami teraz ćwicze tak:
2miesiące ćwiczeń 1 tydzień przerwy.....
ponied.klatka
wtorek plecy biceps
środa wolne
czwar. barki triceps
wolne do poniedziałku
teraz biore krete i pije dużo wode ,ale po ostatnim cykklu słabo mi weszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 279 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1742
Moim zdaniem trzeba kombinować - każdy organizm rożnie reaguje, (jednym klatka idzie przy malej liczbie serii innym zaś odwrotnie) musisz próbować...

Cały układ jest tak silny, jak silne jest jego najsłabsze ogniwo.
Pozdrawiam !
--==Veko==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
acha mam pytanko jak się robi głową w dół a głową w górę ...chodzi tu o kąt położenia ciałą przy wyciskaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
no jak nazwa wskazuje , głową w góre to wtedy gdy masz głowę wyżej niż dupsko , a głową w dół to sytuacja dokładnie odwrotna czyli wtedy gdy masz głowę niżej niż dupsko

w sumie żadna filozofia

ale chciałem również zaproponować ci wykonywanie treningu klatki w sposób holistyczny tzn. np. taki trening

1. wyciskanie płasko ( albo głową w dół - tutaj wybur powinien zależeć tylko i wyłącznie od ciebie ani od kogokolwiek innego nawet na tym forum bo wiem z doświadczenia - też kiedyś miałem takie problemy - że ze względu na to że wszystcy inni jesteśmy to i przy wykonywaniu tych samych ćwiczeń inaczej siła może się rozkładać i zbytnio angażować inne grupy aniżeli te które mamy w planie trenować - ja np. mam coś takiego ze kiedyś klata mi prawie wcale nie rosła tylko i wyłącznie tricepsy i przód barków troche - pytałem trenera na sali czy dobrze wykonuje ćwiczenie technicznie i tak właśnie było - problemem było to ze jestem tak zbudowany że wycisk na ławie prostej w o wiele większym stopniu angarzuje u mnie właśnie łapy i barki a klatka chyba bardziej jako stailizujący mięsień jest

chce przez to powiedzieć że rozwiązaniem nie musi być w tobie tylko w ćwiczeniach , mi pomogło to ze płaską zamieniłem na skos w dół , nie duży ale to całkiem zmieniło rozkład sił i wreszcie zacząłem bardziej czuć klatke i więcej rosła , no i więcej siły również - dlatego to również polecam sprawdzić )

serie - powturzenia
pierwsza i 2-ga x 4-6
3 i 4 x 12-15
5 i 6 x 20-25

ciężar dobierasz tak aby zmieścić się z powtórzeniami w tych 'widełkach' i kiedy bedziesz za nie wyjeżdżał to zwiększ ciężar do takiego aby znów sie w nich mieścić

angażuje wszystkie rodzaje włókien i wykonywany żetelnie naprawde wystarcza i to mówię dosłownie bo jak wykonywałem takie serie przy skosie w dół to myślałem że mi się mięśnie zapalą

2. rozpiętki na płask ( skos w góre - i tu również tak jak powyzej musisz sam wybrać bo to indywidualna sprawa , widziałem ludzi krórzy zeby pobudzić górną klate to musieli conajmniej ławeczke na 45 stopni ustawiac , a mi wystarczyło albo pląsk albo ok 10 stopnie ławke ustawić zeby góre przetrenować )

szczerze mówiąc to jeśli wykonasz uczciwie to pierwsze ćwiczenie z seriami tak jak ci napisałem to nie powinieneś miec już wiele sił , ale ze wzgledu na to ze możesz nie być jeszcze w stanie wycisnąć mięśni tak jak trzeba to polecam abyś jednak to wykonał

jeśli chodzi o serie to , ja szczerze polecił bym ci zebyć wykonał je w taki sam sposób i wtakiej samej ilości jak wyżej ale - jeśli czujesz ze nie masz już wielu sił ale wystarczająco żeby jeszcze coś machnąć - to wykonaj 1 lub 2 w przediale powtózeń 12-15 albo 20-25 ( to już od zasobów sił zależy )

albo jak masz do dyspozycji brame to zamiast rozpietek możesz zrobić to samo tylko że na bramie

no to tyle mojej rady , jak masz jakieś pytania to pytaj

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 373 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2045
theREDevil- ile masz lat ?? Dales mu trening na rzezbe - moim zdaniem nie za dobry :( 45 stopni to juz czesc pracy przejmuja barki !

Nawet najgorsza bestia ma w sobie odrobine litosci.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
hmm .. powiem tylko ze do 30 to mam bliżej niż dalej

co do treningu to po nim to żadnej rzeżby nie widziałem a jedynie co masa wystrzeliła pod niebiosa - a pozatym to żeby to była rzeźba to moim zdaniem wiecej objętościowo powinno być serii i ćwiczeń i przedewszystkim nie taki rozkład powt. w serii

ale wybaczam bo pewnie go nie stosowałeś - i dlatego nie wiesz co mówisz

45 stopni , tak dokładnie - i ty myslisz ze się dziwisz bo to usłyszałeś - ja to widziałem - gościu był tak zbudowamy ( jakoś klatka-układ kostny miał taki że dopiero w takiej pozycji góra klaty mu ruszyła )

no a np. u mnie to nawet 30 stopni jesst o wiele za dużo i więcej barki niż klate czuje - za to ok 20 lub 15 fajnie wchodzi na górną część

moim zdaniem to troche za bardzo sugerujesz się tym co tu po tych atlasach piszą , to dobre na początek - jako odnośnik do jakiegoś tam poznania siebie i sposobów cwiczeń - ale żeby naprawde wycisnąć z własnych możliwości jak najwiecje trzeba naprawde stać się indywiduum w tych sprawach i ćwiczyć nieraz we własny niepowtarzalny - czasem dziwny dla innych - sposób


narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
theREDevil - chyba sie skusze na Twoj trening, bo po prawie 2,5 roku cwiczen nadal mam mala klatke i w dodatku dosyc slaba. Prawie zawsze jest tak jak piszesz - czuje przy kaltce przod barkow i dosyc mocno trice.
Dzieki za ten trening.

btw nie wiem czy to cos znaczy dla Ciebie ale dostales soga ode mnie.
To Twoj pierwszy :)

Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2004-05-19 11:13:01

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Proźba o pomoc w ułożeniu treningu

Następny temat

Trening kondycyjny

Wiecej